Spojte se s námi


Cestování

Kam vyrazit na dovolenou? Nebojte se neobvyklých destinací!

Už jste procestovali většinu běžných dovolenkových destinací a chybí vám inspirace kam letos vyrazit? Chcete se letos vyhnout tradičním lokalitám v Chorvatsku, Řecku či na Slovensku a raději vyzkoušet něco dobrodružnějšího? Máme pro vás pár tipů, na která místa byste mohli zaměřit pozornost.

Publikováno

dne

Už jste procestovali většinu běžných dovolenkových destinací a chybí vám inspirace, kam vyrazit na dovolenou? Chcete se letos vyhnout tradičním lokalitám v Chorvatsku, Řecku či na Slovensku a raději vyzkoušet něco dobrodružnějšího? Máme pro vás pár tipů, na která místa byste mohli zaměřit pozornost.

1) Balkán

Země na Balkáně se v posledních letech stávají cestovatelským hitem. Úroveň služeb v těchto zemích díky tomu letí rychle nahoru, takže už vás tu nečeká jen dobrodružství a divoká příroda, ale i komfort, na který jste zvyklí z dovolenkových středisek.

Na popularitě v současnosti získává Albánie, která má co nabídnout horalům i milovníkům adrenalinu třeba v podobně sjezdu divoké řeky. Postupně si turisté hledají cestu i k albánskému moři a plážím.

Za doporučení pak stojí makedonský Ohrid, který ohromuje svým nádherným historickým centrem i kolonádou plnou skvělých restaurací na břehu Ohridského jezera.

Stále více se turistům otevírá také Rumunsko. Banát je už pro Čechy hodně profláknutá destinace, nicméně aktivní dovolenou tu můžete strávit třeba v Drákulově kraji, který si dodnes zachovává svou tajemnost.

2) Polsko

Do Polska se jezdí na nákupy nebo do velkých měst s historickými centry. Polsko je ale rozhodně zemí, kterou stojí za to objevovat komplexně. Vzhledem ke změnám klimatu, kdy léta bývají teplejší než dřív, už se nemusíte bát naplánovat si dovolenou u moře právě v Polsku. Můžete si vybrat jedno centrum anebo třeba postupně projet celé pobřeží až do turisticky oblíbeného Gdaňsku.

Vrcholky na východě Polska zase nabídnou krásné výhledy milovníkům horské turistiky. Za návštěvu rozhodně stojí národní park Bieszczady. Pokud tedy přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou, odpověď můžete najít hned za našimi hranicemi.

3) Rujána

Z podobného důvodu jako se nemusíte bát vyrazit do Polska k moři, už se nemusíte vyhýbat ani německé Rujáně.

Když si ohlídáte dobré počasí, nemusíte mít obavy, že by voda v Baltu byla tak studená, že do ní nestrčíte ani nohu. Možná že dovolená na Rujáně působí trochu retro dojmem, ale opět se začíná vracet do obliby. Tak ji také zkuste!

Zdroj: albanie-cestovani.cz; idnes.cz, Redakce

Oblíbené