Spojte se s námi


Celebrity

Den před svými narozeninami zemřela Carol ze seriálu Krok za krokem. Zavzpomínejme na její život i slavný seriál

Těšili jste se v dětství a dospívání na návrat domů ze školy, abyste si mohli zapnout televizi a zasmát se u sitcomu Krok za krokem? V neděli 15. října 2023 obletěla svět smutná zpráva. Představitelka Carol Foster Lambert zemřela. Zavzpomínejme na její hereckou dráhu i na samotný seriál.

Publikováno

dne

Těšili jste se v dětství a dospívání na návrat domů ze školy, abyste si mohli zapnout televizi a zasmát se u sitcomu Krok za krokem? V neděli 15. října 2023 obletěla svět smutná zpráva. Představitelka Carol Foster Lambert zemřela. Zavzpomínejme na její hereckou dráhu i na samotný seriál.

Suzanne Somers se narodila 16. října 1945 v Kalifornii do nepříliš šťastné rodiny. Její otec byl násilník a alkoholik a aby toho nebylo málo, trpěla dyslexií, což ji studia příliš neulehčovalo. Již na střední se ale přidala do hudebního a hereckého kroužku a přišla na to, v čem je dobrá a co ji baví.

Po ukončení střední školy pokračovala studiem vysoké, kterou ale kvůli těhotenství nedokončila. Místo studia ji tak čekala svatba s Brucem Somersem a péče o malého syna Bruce. Manželství se ale po dvou letech rozpadlo a Suzanne se za každou cenu snažila sebe a své dítě uživit.

V té době se odklonila od hudební a herecké branže a koketovala s modelingem. Protože ale měla stále málo peněz, začala vydávat nekryté šeky, za což byla údajně i zatčena. Po této eskapádě se již ale naplno vrhla do herectví a její nejznámější rolí se stala právě Carol v dobře známém seriálu Krok za krokem.

Úspěšný televizní hit Krok za krokem

Rodinný sitcom Krok za krokem slavil v devadesátých letech ohromný úspěch a stále jej můžeme spatřit na českých obrazovkách. Během sedmi sérií zažívají Carol a Frank (Patrick Duffy) se svými dětmi řadu neuvěřitelných i zábavných situací a diváci se při sledování jejich životů mohou potrhat smíchy.

Jak vznikl název seriálu?

Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, proč se seriál jmenuje Krok za krokem, jsou pro to hned dvě vysvětlení. Zatímco jedno dává smysl i v češtině, to druhé je slovní hříčkou, jež funguje pouze v angličtině. Pojďme si ale vysvětlit obě.

Název seriálu odkazuje na to, že po smrti partnera, v případě Carol manžela, v případě Franka manželky, je nutné si svůj život dát opět do pořádku, ale je nutné postupovat po malých krůčcích, neboli krok za krokem.

Druhým významem je ona vtipná slovní hříčka, která vychází z toho, že se dají dohromady dva lidé, okolo nichž vznikne nová rodina, kde je přesně polovina členů vlastních, zatímco ta druhá nevlastních. Název Step by Step tak nabývá zcela nového významu.

Seriálové a filmové role, knihy a teleshopping

Ovšem pojďme se ještě vrátit zpátky k samotné Suzanne. Přestože v Česku se nejvíce proslavila rolí v seriálu Krok za krokem, zahrála si také v řadě dalších filmů a seriálů, například:

  • Magnum Force
  • Three´s Company
  • Americké graffiti
  • Reportérka

Kromě herecké dráhy se ale dala i na dráhu spisovatelskou. O její knize Breakthrough padlo hned několik zmínek ve filmu Sex ve městě 2. Dále je její jméno neodmyslitelně spojeno s teleshoppingem, dietami a nahými fotkami otištěnými v časopise Playboy.

Suzanne Sommers měla nepopiratelný sex-appeal a do paměti všech se pravděpodobně nejvíce vryla jako představitelka milující manželky a matky Carol. Zemřela 15. října 2023 v Kalifornii v obklopení své rodiny den před svými 77. narozeninami.

Zdroje: CSFD, Kinobox, Wikipedia, YouTube

Oblíbené