Spojte se s námi


Celebrity

Chris Hemsworth: Cesta australského hrdiny do Hollywoodu

Vstupte s námi do světa talentovaného australského herce Chrise Hemswortha. Společně prozkoumáme jeho úspěchy, herecké dovednosti a nadání, díky kterým je jednou z nejvýraznějších tváří dnešního filmového světa.

Publikováno

dne

Vstupte s námi do světa talentovaného australského herce Chrise Hemswortha. Společně prozkoumáme jeho úspěchy, herecké dovednosti a nadání, díky kterým je jednou z nejvýraznějších tváří dnešního filmového světa. 

Díky nezapomenutelné roli Thora v oblíbeném filmovém světě Marvel Cinematic Universe (MCU), se jeho jméno i tvář staly známými po celém světě. Jeho cesta ke slávě začala v australských televizních seriálech, kde se postupně vypracoval z neznámého herce na uznávanou osobnost filmového světa.

Díky svému charismatu a nadání si rychle získal popularitu u domácích diváků. S odhodláním a vytrvalostí vystoupal na scénu Hollywoodu, kde zanechal nezapomenutelný otisk a stal se jednou z nejvýznamnějších ikon současného filmového průmyslu. Jeho kariéra je plná rozmanitých rolí v různých žánrech, za které obdržel uznání a ocenění od kritiků i diváků.

Chrisova cesta za slávou 

Narodil se 11. srpna 1983 v australském Melbourne. Má dva bratry, Liama a Lukea, kteří jsou také herci. Od mládí měl blízko k umění a herectví, což bylo ovlivněno i tím, že jeho matka Leonie byla učitelkou angličtiny a jeho otec Craig pracoval jako sociální pracovník.

Už jako dítě projevoval zájem o divadlo a v rodném městě se zapojil do místních divadelních produkcí. V rozhodujícím okamžiku svého života se rozhodl stát hercem a vydal se na cestu za svým snem.

V roce 2004 se Chris poprvé objevil v australském televizním seriálu „Home and Away“. Jeho výkon a charisma okamžitě zaujaly diváky a díky této roli začal získávat první uznání. Postupně se vypracoval do role populárního televizního herce v Austrálii.

Dalším důležitým milníkem v jeho kariéře byla účast v australském televizním seriálu „Rush“, ve kterém hrál v letech 2008 až 2011. Tato role mu přinesla další uznání a potvrdila jeho herecký talent.

Z jeho začátků v australských seriálech lze jasně vidět, jakým způsobem si Chris Hemsworth vybudoval pevnou základnu pro svou kariéru a připravil se na následující úspěchy ve světě Hollywoodu.

Významná role Thora 

Průlomovou rolí pro Chrise Hemswortha byla účast v prvním filmu Marvel Cinematic Universe (MCU) „Thor“ v roce 2011. Tímto krokem přešel z australských projektů do mezinárodního povědomí a stal se ikonickou postavou.

Jeho ztvárnění Thora získalo uznání nejen od kritiků, ale také od diváků. Hemsworthova výrazná přítomnost a schopnost propojit vážnost a humor v jeho výkonu přinesly do postavy božského hrdiny nový rozměr. Jeho schopnost vtělit se do role s přesvědčivostí zaujala srdce fanoušků a upevnila jeho pozici jako jednoho z klíčových aktérů v populárním světě Marvelu.

Další role mimo MCU

Chris Hemsworth ukázal svou rozmanitost rolí mimo MCU ve filmech „Snow White and the Huntsman“ a „Rush“. Jeho akční herecké dovednosti a schopnost vyprávět příběhy různého žánru mu vynesly všeobecné uznání. Je ceněný za schopnost ztvárnit různorodé postavy s emocionální hloubkou.

Mezi jeho další úspěšné role patří například postava kormidelníka Owena Chase ve filmu „In the Heart of the Sea“, herec Kevin Beckman ve snímku „Ghostbusters“, nebo kapitán Mitch Nelson ve válečném dramatu „12 Strong“. 

Mezi jeho nejnovějšími úspěchy patří role v akčním filmu „Extraction“. V tomto snímku si zahrál postavu Tylera Rakea, profesionálního žoldáka. Film si získal oblibu mezi diváky díky svým adrenalinovým akčním scénám. Ačkoli pokračování natáčení filmu „Extraction“ se plánovalo v Austrálii, nepříznivá protipandemická opatření způsobila změnu plánů. Nakonec byla zvolena Česká republika jako náhradní lokace.

Nenechává se však omezovat pouze na žánr akce. Chris Hemsworth také zabodoval ve sci-fi filmu „Spiderhead“, kde ztvárnil roli po boku dalších talentovaných herců, jako jsou Miles Teller a Jurnee Smollett.

Chris Hemsworth se tak nebojí přijmout různorodé role a vyzkoušet si různé žánry. Jeho talent a schopnost vyprávět příběhy napříč filmovým spektrem ho činí jedním z nejvýznamnějších a nejuznávanějších herců své generace. A fanoušci už se nemohou dočkat, co pro ně přinesou jeho další herecká dobrodružství.

Kromě herecké kariéry se Chris také nebojí zkoušet nové výzvy, ať už je to podnikání nebo podpora charitativních projektů. Jeho nadšení pro sport a rodinná podpora mu dodávají rovnováhu v jeho hektickém životě.

Zajímavosti o Chrisovi Hemsworthovi

Manželka jako skvělá herečka: Chrisova manželka Elsa Pataky je také talentovanou herečkou, známou například jako policistka Elena Neves ze série Rychle a zběsile. Kvůli péči o rodinu však často musí odmítat nabídky na role, jelikož Chris točí filmy jeden za druhým a doma bývá jen málo.

Surfařský nadšenec: Už od mládí byl Chris vášnivým milovníkem surfování. Spolu se svými bratry ráno vstávali ještě před školou, aby se vydali na vlny oceánu.

Výrazná proměna: Pro roli Jamese Hunta ve filmu Rivalové se Chris musel zbavit neuvěřitelných 14 kilogramů. Důvodem byla potřeba vejít se do závodního auta Formule 1. Během této náročné proměny přiznal, že zažíval více únavných a náladových dnů než jeho tehdy těhotná manželka.

Včelařský koníček: Během pandemie se Chris rozhodl pro zcela nečekaný koníček, když se stal včelařem. V době, kdy byl filmový průmysl na neurčitou dobu zastaven, Chris si užíval čas ve svém domovském městě, kde se věnoval péči o včely a výrobě medu.

Šití a vyšívání: Chris si ve volném čase rád odpočine šitím a vyšíváním. Tato dovednost pramení z jeho mládí a dnes slouží jako skvělý způsob relaxace a úniku od hektického filmového světa. Chrisova zručnost v domácnosti ukazuje, že tento akční hrdina má mnohem víc schopností než jen ty filmové!

S jeho stále rostoucím úspěchem si Chris Hemsworth udržuje pevné místo v srdcích fanoušků po celém světě. A ať už přichází s novými filmovými dobrodružstvími nebo podnikatelskými projekty, jeho přítomnost na plátně i mimo něj nás stále přitahuje a těšíme se na to, co nám přinese do budoucna.

Zdroj: csfd.cz, iprima.cz

Oblíbené