Spojte se s námi


Celebrity

Chris Hemsworth: Cesta australského hrdiny do Hollywoodu

Vstupte s námi do světa talentovaného australského herce Chrise Hemswortha. Společně prozkoumáme jeho úspěchy, herecké dovednosti a nadání, díky kterým je jednou z nejvýraznějších tváří dnešního filmového světa.

Publikováno

dne

Vstupte s námi do světa talentovaného australského herce Chrise Hemswortha. Společně prozkoumáme jeho úspěchy, herecké dovednosti a nadání, díky kterým je jednou z nejvýraznějších tváří dnešního filmového světa. 

Díky nezapomenutelné roli Thora v oblíbeném filmovém světě Marvel Cinematic Universe (MCU), se jeho jméno i tvář staly známými po celém světě. Jeho cesta ke slávě začala v australských televizních seriálech, kde se postupně vypracoval z neznámého herce na uznávanou osobnost filmového světa.

Díky svému charismatu a nadání si rychle získal popularitu u domácích diváků. S odhodláním a vytrvalostí vystoupal na scénu Hollywoodu, kde zanechal nezapomenutelný otisk a stal se jednou z nejvýznamnějších ikon současného filmového průmyslu. Jeho kariéra je plná rozmanitých rolí v různých žánrech, za které obdržel uznání a ocenění od kritiků i diváků.

Chrisova cesta za slávou 

Narodil se 11. srpna 1983 v australském Melbourne. Má dva bratry, Liama a Lukea, kteří jsou také herci. Od mládí měl blízko k umění a herectví, což bylo ovlivněno i tím, že jeho matka Leonie byla učitelkou angličtiny a jeho otec Craig pracoval jako sociální pracovník.

Už jako dítě projevoval zájem o divadlo a v rodném městě se zapojil do místních divadelních produkcí. V rozhodujícím okamžiku svého života se rozhodl stát hercem a vydal se na cestu za svým snem.

V roce 2004 se Chris poprvé objevil v australském televizním seriálu „Home and Away“. Jeho výkon a charisma okamžitě zaujaly diváky a díky této roli začal získávat první uznání. Postupně se vypracoval do role populárního televizního herce v Austrálii.

Dalším důležitým milníkem v jeho kariéře byla účast v australském televizním seriálu „Rush“, ve kterém hrál v letech 2008 až 2011. Tato role mu přinesla další uznání a potvrdila jeho herecký talent.

Z jeho začátků v australských seriálech lze jasně vidět, jakým způsobem si Chris Hemsworth vybudoval pevnou základnu pro svou kariéru a připravil se na následující úspěchy ve světě Hollywoodu.

Významná role Thora 

Průlomovou rolí pro Chrise Hemswortha byla účast v prvním filmu Marvel Cinematic Universe (MCU) „Thor“ v roce 2011. Tímto krokem přešel z australských projektů do mezinárodního povědomí a stal se ikonickou postavou.

Jeho ztvárnění Thora získalo uznání nejen od kritiků, ale také od diváků. Hemsworthova výrazná přítomnost a schopnost propojit vážnost a humor v jeho výkonu přinesly do postavy božského hrdiny nový rozměr. Jeho schopnost vtělit se do role s přesvědčivostí zaujala srdce fanoušků a upevnila jeho pozici jako jednoho z klíčových aktérů v populárním světě Marvelu.

Další role mimo MCU

Chris Hemsworth ukázal svou rozmanitost rolí mimo MCU ve filmech „Snow White and the Huntsman“ a „Rush“. Jeho akční herecké dovednosti a schopnost vyprávět příběhy různého žánru mu vynesly všeobecné uznání. Je ceněný za schopnost ztvárnit různorodé postavy s emocionální hloubkou.

Mezi jeho další úspěšné role patří například postava kormidelníka Owena Chase ve filmu „In the Heart of the Sea“, herec Kevin Beckman ve snímku „Ghostbusters“, nebo kapitán Mitch Nelson ve válečném dramatu „12 Strong“. 

Mezi jeho nejnovějšími úspěchy patří role v akčním filmu „Extraction“. V tomto snímku si zahrál postavu Tylera Rakea, profesionálního žoldáka. Film si získal oblibu mezi diváky díky svým adrenalinovým akčním scénám. Ačkoli pokračování natáčení filmu „Extraction“ se plánovalo v Austrálii, nepříznivá protipandemická opatření způsobila změnu plánů. Nakonec byla zvolena Česká republika jako náhradní lokace.

Nenechává se však omezovat pouze na žánr akce. Chris Hemsworth také zabodoval ve sci-fi filmu „Spiderhead“, kde ztvárnil roli po boku dalších talentovaných herců, jako jsou Miles Teller a Jurnee Smollett.

Chris Hemsworth se tak nebojí přijmout různorodé role a vyzkoušet si různé žánry. Jeho talent a schopnost vyprávět příběhy napříč filmovým spektrem ho činí jedním z nejvýznamnějších a nejuznávanějších herců své generace. A fanoušci už se nemohou dočkat, co pro ně přinesou jeho další herecká dobrodružství.

Kromě herecké kariéry se Chris také nebojí zkoušet nové výzvy, ať už je to podnikání nebo podpora charitativních projektů. Jeho nadšení pro sport a rodinná podpora mu dodávají rovnováhu v jeho hektickém životě.

Zajímavosti o Chrisovi Hemsworthovi

Manželka jako skvělá herečka: Chrisova manželka Elsa Pataky je také talentovanou herečkou, známou například jako policistka Elena Neves ze série Rychle a zběsile. Kvůli péči o rodinu však často musí odmítat nabídky na role, jelikož Chris točí filmy jeden za druhým a doma bývá jen málo.

Surfařský nadšenec: Už od mládí byl Chris vášnivým milovníkem surfování. Spolu se svými bratry ráno vstávali ještě před školou, aby se vydali na vlny oceánu.

Výrazná proměna: Pro roli Jamese Hunta ve filmu Rivalové se Chris musel zbavit neuvěřitelných 14 kilogramů. Důvodem byla potřeba vejít se do závodního auta Formule 1. Během této náročné proměny přiznal, že zažíval více únavných a náladových dnů než jeho tehdy těhotná manželka.

Včelařský koníček: Během pandemie se Chris rozhodl pro zcela nečekaný koníček, když se stal včelařem. V době, kdy byl filmový průmysl na neurčitou dobu zastaven, Chris si užíval čas ve svém domovském městě, kde se věnoval péči o včely a výrobě medu.

Šití a vyšívání: Chris si ve volném čase rád odpočine šitím a vyšíváním. Tato dovednost pramení z jeho mládí a dnes slouží jako skvělý způsob relaxace a úniku od hektického filmového světa. Chrisova zručnost v domácnosti ukazuje, že tento akční hrdina má mnohem víc schopností než jen ty filmové!

S jeho stále rostoucím úspěchem si Chris Hemsworth udržuje pevné místo v srdcích fanoušků po celém světě. A ať už přichází s novými filmovými dobrodružstvími nebo podnikatelskými projekty, jeho přítomnost na plátně i mimo něj nás stále přitahuje a těšíme se na to, co nám přinese do budoucna.

Zdroj: csfd.cz, iprima.cz

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Ondřej Brzobohatý je opět ženatý: Proč Písařovicová na svatbu spěchala?

Nečekaná novina českého showbyznysu! Ondřej Brzobohatý se znovu oženil. Po necelém roce a půl vztahu si vzal svou současnou partnerku Danielu Písařovicovou. Jedná se o jeho třetí manželství, Daniela do toho takříkajíc praštila poprvé. Bude jim přát štěstí?

Publikováno

dne

Nečekaná novina českého showbyznysu! Ondřej Brzobohatý se znovu oženil. Po necelém roce a půl vztahu si vzal svou současnou partnerku Danielu Písařovicovou. Jedná se o jeho třetí manželství, Daniela do toho takříkajíc praštila poprvé. Bude jim přát štěstí?

Známý český herec a zpěvák, nositel slavného jména, je neustále v hledáčku veřejnosti. Nejen kvůli svému uměleckému talentu, ale také velkému množství skandálů, které se na něho poslední dobou lepí.

Proč nevyšla předchozí manželství?

První manželkou byla produkční Johana Indráková. Vzali se v roce 2008 po tříletém vztahu. Tehdy dvacetipětiletý Ondřej měl kvůli tomuto manželství spory v rodině, která prý nepřišla ani na svatbu. Johana jim pravděpodobně příliš nepadla do oka a celou situaci ohledně vztahu považovali za zbytečnou. Rozvod proběhl v klidu v roce 2013 a prý se nesl celkově v přátelské atmosféře.

Oproti tomu rozvod s jeho druhou manželkou v roce 2022 se již nesl ve velmi nepřátelském duchu. Neobešel se bez žalob a pomluv. Vzal si veřejnosti již velmi známou krásku Taťánou Kuchařovou, která pyšně nese titul Miss World 2006.

Svatba se konala 30. června 2016 po tříletém vztahu. Na první pohled působili jako dokonalý a harmonický pár, proto všechny šokoval jejich rozvod. Kuchařová jako důvod církevního rozvodu uváděla, že se Brzobohatý převléká za ženu a má nevyhraněnou sexualitu.

Pohádkovou svatbu v Itálii měli Písařovicová s Brzobohatým v půlce září tohoto roku. Prvně mělo jít o obyčejnou dovolenou, ale nakonec se rozhodli přizvat pár hostů navíc a vzít se.

Ve vztahu jsou již od roku 2022. Daniela ho velmi podporovala během náročného rozvodu s Kuchařovou. Zasnoubili se v květnu 2023 na Maledivách.

Proč jejich svatba byla tak rychle od zásnub?

„S velkou nadsázkou a humorem lze tvrdit, že Daniela (dle jejích slov) na svatbu spěchala do doby, dokud jí to stále známky gravitace v obličeji dovolí a já se chtěl zkrátka oženit, protože mě nebaví být rozvedený, což s sebou nese cejch někoho, kdo prohrál. Dnes můžeme s klidem v srdci nahlas říct, že Daniela to jako krásná nevěsta stihla a já se cítím jako vítěz. A tak tedy společně, Brzobohatí,“ uvedl na svém instagramovém účtu Ondřej Brzobohatý

Můžeme tedy i konečně očekávat, že se Ondřej Brzobohatý stane pyšným otcem? Ohledně možného těhotenství Daniely již spekulují i média. Budeme držet palce!

Daniela Písařovicová, dnes již Brzobohatá, je veřejnosti známá hlavně jako novinářka a moderátorka České televize nebo DVTV.

Zdroj: Super.cz, Aha.cz, wikipedie

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Které umělecké osobnosti si sáhly na život v souvislosti s bipolární poruchou?

V pátek 15. září 2023 zemřel v Austinu v Texasu americký herec Billy Miller, hvězda seriálů Mladí a neklidní, Kravaťáci či General Hospital. Bylo mu pouhých 43 let. Před smrtí se potýkal s bipolární afektivní poruchou, která ho nakonec stála život.

Publikováno

dne

V pátek 15. září 2023 zemřel v Austinu v Texasu americký herec Billy Miller, hvězda seriálů Mladí a neklidní, Kravaťáci či General Hospital. Bylo mu pouhých 43 let. Před smrtí se potýkal s bipolární afektivní poruchou, která ho nakonec stála život.

Když vás trápí hluboké stavy smutku a zvýšené euforie

Bipolární porucha, dříve zvaná maniodepresivní psychóza, se projevuje střídáním manických a depresivních epizod, přičemž se mezi nimi objevuje i zcela bezpříznakové období, kdy se člověk cítí zcela zdráv.

Americký herec Billy Miller byl jedním z pacientů, trpících touto nemocí, který si nakonec pod vlivem pocitů beznadějnosti a bezvýchodnosti sáhl na svůj život. Není ovšem sám, protože osobností z umělecké branže je daleko více, jež dopadly stejně.

Vincent van Gogh

Za svého života nedoceněný nizozemský malíř Vincent van Gogh (1853-1890) patří mezi největší osobnosti světového výtvarného umění. Dnes se jeho obrazy prodávají za milionové částky. Během deseti let své tvorby vytvořil na 900 maleb a 1 100 kreseb.

Umělec trpěl depresemi, na jejichž vzniku se možná podepsal i absint. Ve stavu silného rozrušení si uřezal lalůček levého ucha a věnoval ho mladé uklízečce v nevěstinci. Z toho světa sešel ve věku 37 let vlastní rukou, když se postřelil do břicha. Nezemřel hned, ale až dva dny nato.

Kurt Cobain

Dvanáctý nejlepší kytarista všech dob Kurt Cobain (1967-1994) byl frontmanem a zpěvákem a skladatelem grungeové skupiny Nirvana, jejíž tvorba spadá do druhé polovin 80. let až první poloviny 90. let minulého století. Byl autorem většiny jejích skladeb. I on se během svého života potýkal s depresemi. Svůj život skončil v roce 1994 střelnou ránou z brokovnice.

Karel Svoboda

Český skladatel filmové, televizní, populární hudby a muzikálů, Karel Svoboda (1938-2007) se po celý svůj život držel na špičce umělecké tvorby. Skládal pro Václava Neckáře, Martu Kubišovou, Helenu Vondráčkovou, Karla Gotta, Janu Kratochvílovou či italskou zpěvačku Annu Rusticano.

Je autorem hudby k pohádce Tři oříšky pro Popelku, k seriálům Návštěvníci a Včelka Mája. Kdo by neznal jeho hity Lady Karneval či Stín katedrál. Karel Svoboda se ve věku 68 let zastřelil na zahradě své vily v Jevanech. I on trpěl bipolární poruchou.

Zdroj: Dailymail.co.uk, Wikimedia.org

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Rozvod před třicítkou? Nejste v tom sami! Které slavné osobnosti se v takto mladém věku rozvedly?

Poznali jste se, zamilovali jste se, vzali jste se, ale šťastně až do smrti se nekoná? Nevěste hlavu. Pokud se rozvádíte ještě před dovršením třicítky, nejste v tom sami a váš život tím rozhodně nekončí.

Publikováno

dne

Poznali jste se, zamilovali jste se, vzali jste se, ale šťastně až do smrti se nekoná? Nevěste hlavu. Pokud se rozvádíte ještě před dovršením třicítky, nejste v tom sami a váš život tím rozhodně nekončí.

Statistiky týkající se svateb a věku svatebčanů

I přesto, že podle Českého statistické úřadu se věk svatebčanů u nás neustále zvyšuje a více než polovina svatebčanů je ve věku od 25 do 34 let, rozvody před třicítkou se v celosvětové populaci vyskytují. A poslední dobou jako by se s nimi roztrhl pytel. Známých osobností, které se rozvedli ještě před dovršením třicítky, je totiž celá řada.

Sophie Turner

Fanoušky kapely Jonas Brothres, která mimochodem v rámci svého světového turné vystoupí příští rok také v České republice, před několika dny překvapil rozvod jejich oblíbeného frontmana Joea s jeho ženou Sophie Turner. Zatímco Joe již překročil třicítku, Sophie Turner letos oslavila teprve své 27. narozeniny.

Miley Cyrus

Slavná americká zpěvačka a herečka Miley Cyrus se rozvedla s Liamem Hemsworthem po roce manželství, ačkoliv jejich vztah trval s přestávkami devět let. Jak se ale ukázalo, tento rozvod přinesl Miley Cyrus ještě větší popularitu. Její nejnovější album Endless Summer Vacation totiž milují posluchači po celém světě. Po singlu Flowers, jenž nám hraje stále v uších, nás prozměnu dojala píseň Used To Be Young a Miley si tak upevnila svou pozici skvělé zpěvačky.

Hilary Duff

Oblíbená americká herečka a zpěvačka Hilary Duff se poprvé vdávala ve 23 letech. Jejím chotěm se stal její dlouholetý kamarád a partner, ale i přesto se po čtyřech letech odloučili. Hilary Duff se tak stala svobodou matkou, ale již tři roky po rozvodu se potkala se svým současným manželem, se kterým mají dceru a jak se zdá, také harmonické manželství.

Avril Lavigne

Kanadská zpěvačka Avril Lavigne se poprvé vdala v pouhých 21 letech. Jejím manželem se stal frontman kapely SUM 41 Deryck Whibley. Přestože se spolu znaly od doby, kdy Avril bylo sedmnáct a zdáli se jako ideální pár, manželství se po necelých 4 letech rozpadlo.

Tři roky poté se ale Avril Lavigne znovu provdala. Tentokrát se jejím manželem stal frontman kapely Nickelback. Rok po svatbě zmizela z očí veřejnosti, protože byla upoutána na lůžko kvůli lymské borelióze. A o další rok později pár oznámil rozvod. Ani její dvě neúspěšná manželství ale nijak nenarušila její hudební kariéru, právě naopak.

Katy Perry

Slavná zpěvačka se provdala v roce 2010 za komediálního herce Rusella Branda. Ovšem manželský svazek jim vydržel pouze rok. O rozpadu vztahu ji herec údajně informoval SMS zprávou. Ve 27 letech se tak Katy Perry stala čerstvě rozvedenou, ale nyní, o 12 let později, je jejím partnerem lamač dívčích srdcí Orlando Bloom, se kterých vychovává dceru Daisy.

Emily Ratajkowski

Slavná světová modelka si prošla rozvodem loni v létě. Od té doby byla spatřena po boku různých mužů a sama prohlašuje, že být ve třiceti rozvedená a vědět, co od života chcete, je to nejlepší, co ji mohlo potkat.

Z životních příběhů slavných žen je jasně patrné, že rozvod před třicítkou rozhodně není tragédie. Celé řadě z nich totiž dokonce prospěl a nyní jsou šťastnější a úspěšnější.

Zdroje: czso, Wikipedia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené