Spojte se s námi


Zajímavosti

České krimi případy: Blonďatá bestie Jaroslava Fabiánová brutálně zabíjela a zanechávala po sobě stopy

Vraždící siréna, Blonďatá bestie či Hospodská harpyje, jak se Jaroslavě Fabiánové přezdívá, si odpykává doživotní trest za brutální vraždy mužů. Znáte celý její příběh?

Publikováno

dne

Vraždící siréna, Blonďatá bestie či Hospodská harpyje, jak se Jaroslavě Fabiánové přezdívá, si odpykává doživotní trest za brutální vraždy mužů. Znáte celý její příběh?

Jaroslava Fabiánová se narodila 21. srpna 1965 v Děčíně a podle svých slov byla vzorným a hodným dítětem. Když jí bylo 13 let, její rodiče se rozvedli a její život se otřásl v základech. Matka i otec o ni přestali jevit zájem a již v 16 letech patřila k děčínské partě dětí, které kradly a věnovaly se prostituci. Podle svých slov byla Fabiánová v dětství dokonce i znásilněna.

První záznam v trestním rejstříku: Surová vražda seniora

S tímto dětským gangem se vloupala do bufetu Sněženka, kde po sobě zanechala stopy a byla následně vyšetřována policií. Nedlouho poté byl ve svém bytě nalezen Vladimír Zavřel, 78letý senior, který platil za sexuální služby nezletilým, bez známek života a v hrůzostrašném stavu.

Na hlavě měl stopy po ránách od kladiva, v hrudníku přibližně 20 bodných ran od nože a obličej měl pobodaný šídlem.

Jak se podle nalezených otisků prstů a bot na místě činu ukázalo, tuto brutální vraždu měla na svědomí právě Jaroslava Fabiánová. Policie si podrážky bot spojila se stopami nalezenými v bufetu Sněženka a ihned dotyčnou zatkla.

Do podkrovního bytu pana Vladimíra šla Jaroslava dobrovolně, ale nebyla spokojena s částkou, kterou ji chtěl za sexuální služby zaplatit, a proto popadla kladivo a nechala svůj vztek vypuknout naplno.

Protože ale tomuto Ďáblovi s andělskou tváří, jak jí je také často přezdíváno, ještě nebylo 18 let, soud k tomu musel přihlédnout. Nakonec byla odsouzena na 7 let, ale tento trest byl v reakci na její odvolání snížen na 4 a půl roku.

Zpátky na dráhu zločinu aneb Uspávačka Jarka v akci

Když byla Jaroslava propuštěna na svobodu, vrátila se nejprve do Děčína ke své matce, ale následně se vydala do Prahy za prací. Tam se věnovala drobným krádežím a občasné prostituci. Kvůli své homosexuální orientaci se jí pohlavní styk s muži ale příčil, a proto se začala spoléhat na hypnotika. Touto svou činností si později u veřejnosti vysloužila novou přezdívku – Uspávačka Jarka.

Nutno také podotknout, že Jaroslava Fabiánová byla velmi atraktivní žena s blond vlasy a podle soudních znalců měla také nadprůměrné IQ.

Muže, kteří očekávali sexuální služby, uspala a následně okradla. U jednoho z nich ale neodhadla množství omamné látky a alkoholu a svou roli hrála také kardiovaskulární choroba, kterou muž trpěl a Fabiánová o ni neměla tušení, tudíž muž zemřel.

Dalo by se tedy říci, že svou druhou oběť zabila omylem. Tak zněl i soudní rozsudek. Nebylo totiž možné nijak prokázat, že by se onoho zesnulého maďarského turistu opravdu pokoušela zabít. Od soudu tak Blonďatá bestie odešla s rozsudkem 10 let vězení za ublížení na zdraví s následkem smrti.

Vraždící siréna zpátky na svobodě

Za dobré chování byla Jaroslava Fabiánová propuštěna na svobodu v roce 2001. V té době ji bylo 35 let a opět se vrátila k drobným krádežím. Chybu ovšem udělala v roce 2003, kdy ukradený mobilní telefon přinesla do zastavárny a prokázala se vlastními doklady.

Tím se dopustila nejenom porušení podmínky, ale i porušení zákazu pobytu na území Prahy. Soud ji podmíněně odsoudil k 1 roku vězení s tříletým odkladem. Pokud by ovšem byl soud nekompromisní, nemuselo by možná dojít k dalším vraždám, které měla Fabiánová na svědomí.

Hospodská harpyje opět v akci

K té první z nich došlo v květnu 2003. Obětí Hospodské harpyje se stal 83letý Augustin Kůra. K jejich setkání došlo na autobusové zastávce, kde se dali do řeči, pokračovali na pivo do hospody a následně ji pan Kůra pozval k sobě domů.

V tomto moment se ale verze Fabiánové a policie liší. Zatímco Jaroslava tvrdí, že ji Gusťa, jak o něm u soudu mluvila, sám od sebe nabídl jeho drahocenné obrazy, které pro ni dokonce vlastní rukou vyřízl z rámů, policie podle otisků nalezených na místě činu s jistotou ví, že Ďáblice s andělskou tváří Augustina několikrát sekla do hlavy kuchyňským sekáčkem a následně celý byt prohledala a ukradla vše, co mělo hodnotu a dalo se odnést.

Paradoxem je, že v křesle, na kterém byl Kůra nalezen, bylo ukryto 50 000 korun v hotovosti.

Přestože policie díky svědectvím věděla, že hledá pohlednou blonďatou ženu, než byly prověřeny stopy z místa činu a následně spojeny s Fabiánovou, stihla ještě jednou zabíjet.

Poslední vražda Blonďaté bestie

Tou poslední obětí se stal Richard Sýkora. Třicátník, se kterým vyrazila na diskotéku a později do jeho bytu. V něm byl nalezen po několika dnech mrtvý s téměř čtyřiceti bodnými ranami. Jeho tělo měla v koupelně údajně najít dcera jeho tehdejší přítelkyně. Kromě mrtvého těla Richarda Sýkory policie zjistila, že se z bytu ztratila také řada věcí.

Jaroslava Fabiánová byla policí zadržena 22. srpna 2003. Přestože se odvolávala na to, že byt Sýkory pouze vykradla, usvědčily ji stopy DNA, které měla oběť za nehty.

Soudní líčení se sériovou vražedkyní

Přestože během soudního líčení Jaroslava Fabiánová popírala vinu, byla odsouzena na doživotí. V listopadu 2022 soud zamítl její žádost o obnovení procesu. V roce 2036, kdy ji bude 71 let, může žádat o podmínečné propuštění.

Příběh blond sériové vražedkyně v televizi

Pokud vás případ atraktivní sériové vražedkyně zaujal, můžete se podívat na dokument Příběh vraha-Uspávačka, což je autentická rekonstrukce jejího života. Dále její příběh posloužil jako inspirace tvůrcům seriálu Případy 1. oddělení. Konkrétně tedy při natáčení šestého dílu první série nazvaného Nenávist.

Zdroje: encyklopedievrahu, serialkillers, idnes, tnnova, CSFD, YouTube

Oblíbené