Spojte se s námi


Cestování

Bratislava byla zvolena nejnudnějším městem Evropy. Na dalších příčkách se umístila města jako Frankfurt nebo Helsinky

Myslíte si, že je v Brně nuda? To jste asi ještě nebyli v Bratislavě. Žebříček The World Bucket List totiž vnímá právě slovenské hlavní město jako nejnudnější město Evropy. Proč se tato metropole umístila tak vysoko a jaká další města se v žebříčku objevila?

Publikováno

dne

Myslíte si, že je v Brně nuda? To jste asi ještě nebyli v Bratislavě. Žebříček The World Bucket List totiž vnímá právě slovenské hlavní město jako nejnudnější město Evropy. Proč se tato metropole umístila tak vysoko a jaká další města se v žebříčku objevila?

Bratislava jako nejnudnější město: Nemá turistům co nabídnout

Přestože se v Bratislavě nachází řada zajímavých architektonických i turistických památek, údajně metropole vyzařuje atmosféru maloměsta. Právě to je důvodem, proč je Bratislava považována za nudné město, ve kterém se nic neděje a neřadí se k těm živějším evropským metropolím. 

Turisté, kteří rádi cestují za novými zážitky a zajímavými atrakcemi, se Bratislavě vyhýbají obloukem. Na druhou stranu ti, kteří si chtějí užít relaxační a pohodový pobyt, jsou ve slovenském hlavním městě nadšení.

V oficiálním žebříčku The World Bucket List obsadila Bratislava třetí příčku. Protože se před ní nacházejí dvě americká města, automaticky tím získala také titul Nejnudnější město Evropy.

Druhé nejnudnější město na světě? St. Petersburg na Floridě 

Láká vás projet Ameriku křížem krážem? Pokud se chcete během svého road tripu trochu nudit, zavítejte do města St. Petersburg na Floridě. Toto město dělá podle serveru The World Bucket List ostudu celému Slunečnému státu neboli Floridě.

Mnoho obyvatel floridského St. Petersburgu dosáhlo již důchodového věku, tudíž se městem šíří pohoda a klid, nikoliv vzrušení a divoká párty atmosféra. 

První místo v žebříčku nejnudnějších měst obsadil Lubbock v Texasu

Tvůrci webu mají naprosté jasno v tom, které město na světě je tím vůbec nejhorším, co se zábavy a exkluzivity týče. Prvenství v jejich žebříčku nejnudnějších měst na světě obsadil texaský Lubbock. Autoři tvrdí, že toto město zcela postrádá texaský vkus a jedná se vlastně jen o rozlehlou planinu bez nějaké atrakce. 

Další místa, která se umístila v desítce nejnudnějších měst

Pokud jste doposud s tvůrci žebříčku souhlasili, nyní vás nejspíš trochu překvapíme. Na dalších příčkách se totiž umístila následující města:

  • Pisa 
  • Helsinky
  • Birmingham 
  • Santiago de Chile
  • Ottawa
  • Frankfurt
  • Brusel

Napadají vás další města, která byste na seznam přidali?

Zdroje: TheWorldBucketList.com, Metro.co.uk

Oblíbené