Spojte se s námi


Filmy a seriály

Barbenheimer se blíží. Proč musíte být u toho?

Filmoví fanoušci jistě vědí, že dva nejočekávanější snímky letošního roku mají premiéru ve stejný den – 20. července. Jedná se o filmy Barbie a Oppenheimer. Proč si nesmíte nechat ujít ani jeden z nich?

Publikováno

dne

Filmoví fanoušci jistě vědí, že dva nejočekávanější snímky letošního roku mají premiéru ve stejný den – 20. července. Jedná se o filmy Barbie a Oppenheimer. Proč si nesmíte nechat ujít ani jeden z nich?

Když začalo být zřejmé, že premiéry obou filmů vyjdou na stejný den, málokoho asi napadlo, že internet toho využije a místo rozdělení internetových vod na dva tábory vznikne tábor společný. Barbenheimer totiž hýbe internetovým světem a přidává se k němu stále více lidí.

Nelíbí se vám název Barbenheimer? Nevadí. Vznikla totiž i řada dalších pojmenování, například: Barbieheimer, Oppenharbie či Boppenheimer. Záleží tedy jen na vás, kterou složeninu si vyberete a budete při konverzaci používat.

V čem vlastně celá myšlenka tohoto fenoménu tkví? Pojďme si to vysvětlit na malém příkladu. Představte si, že se nemůžete rozhodnout, zda si dáte pálivé indické kari nebo hromadu jahodových donutů s náplní. Proč si nedat obojí? Ačkoliv to zní jako špatný nápad, po ostrém kari vám sladký dezert přijde vhod. A přesně takhle se doplňují oba filmy.

Přestože se zpočátku nejednalo o záměr, marketingové týmy obou filmů si snad ani nemohly přát lepší reklamu. To, že se oba filmy propagují navzájem a staly se tak automaticky trendy, je totiž splněným snem každého markeťáka.

Všechny sociální sítě jsou zaplaveny zmínkami o Barbie i Oppenheimerovi a vznikají povedené koláže, videa, plakáty, trička a řada dalších.

Přemýšlíte nad tím, co od obou filmů vlastně čekat a proč je vidět po sobě? Inu, Christopher Nolan je mistrem ve svém oboru a dá se očekávat, že snímek Oppenheimer bude velkolepý a temný. Oproti tomu děj filmu Barbie, který režírovala Greta Gerwig, zůstává stále tak trochu záhadou, ale rozhodně v něm nebude nouze o růžovou barvu a humor.

Na tom, že se jedná o velmi povedený double feature, se shodují samotní protagonisté z obou snímků a Cillian Murphy veřejně prohlásil, že půjde na Barbie do kina. Dokonce i Tom Cruise, jak uvádí magazín Fortune, prohlásil, že se sám chytá v den premiéry vyrazit na oba snímky. Pravděpodobně si nejprve užije Nolanův film Oppenheimer a následně se vypraví na Barbie.

Zbývá tedy jediná otázka: Na který film se podíváte nejdříve vy? O tom, že na pořadí záleží, se strhla řada internetových diskuzí. Odhaluje to totiž, jaká je vaše osobnost.

Zdroje: Fortune, iDnes

Oblíbené