Spojte se s námi


Novinky

Babišovi právníci žádali o přezkoumání duševního stavu jeho syna. Soudce pro to neviděl důvod

Babišovi právníci podali žádost, aby soud nechal znalcem prošetřit jeho syna, aby bylo určeno, zda je schopen vypovídat. Soudce Jan Šott ale tuto žádost zamítl jako nedůvodnou.

Publikováno

dne

Babišovi právníci podali žádost, aby soud nechal znalcem prošetřit psychický stav jeho syna, aby bylo určeno, zda je schopen vypovídat. Soudce Jan Šott ale tuto žádost zamítl jako nedůvodnou.

V tomto týdnu probíhá soudní proces s Andrejem Babišem, jenž je obžalován v souvislosti s dotační kauzou Čapí hnízdo. Jedním z důležitých svědků obžaloby má být i syn bývalého premiéra Andrej Babiš mladší.

To, že by měl Babiš mladší svědčit, se zřejmě nelíbilo právníkům obžalovaného a proto podali na soud žádost o to, aby byl svědek, resp. jeho psychický stav, prošetřen znalcem. Ten by pak měl rozhodnout, zda je Babiš mladší schopen vypovídat.

Soudce Jan Šott ale tuto žádost ihned zamítl jako nedůvodnou. V odůvodnění uvedl, že ze soudního spisu nikterak nevyplývá, že by Babiš mladší měl psychické onemocnění, kvůli němuž by nebyl schopen vypovídat.

Andrej Babiš mladší tak k soudu zamíří v pátek, kde by měl svědčit. Jeho otec už se z jednání s předstihem omluvil a to z obavy, že by jeho přítomnost mohla syna znervóznět. Uvedl také, že spolu v poslední době nemají dobré vztahy.

Andrej Babiš mladší by měl být svědkem obžaloby. Již dříve na policii uvedl, že se stal bílým koněm svého otce v kauze Čapí hnízdo. V této společnosti měl rovněž vlastnit určité akcie.

Syn bývalého premiéra rovněž uvedl, že nikdy smlouvu o převodu akcií nepodepsal a zpochybnil pravost hned tří důležitých podpisů na smlouvách. I znalec uznal odlišnost podpisů, nicméně nedokázal s určitostí říct, že byly zfalšované.

Zdroje: ČT 24, ČTK, Právo, Český rozhlas

Oblíbené