Spojte se s námi


Politika

Babiš ve svém projevu vyzval národ k soudržnosti

Publikováno

dne

Andrej Babiš vystoupil s projevem k příležitosti státního svátku vzniku Československa. Ve svém projevu se pokusil sjednotit český národ, který vyzval k soudržnosti.

Obvykle při této příležitosti vystupuje s projevem prezident republiky. Nicméně vzhledem k hospitalizaci Miloš Zemana přebral jeho úlohu premiér Andrej Babiš.

I to v projevu nezapomněl Babiš zmínit a popřál prezidentovi brzké uzdravení. „Toto je přesně ten moment, kdy bychom měli zkrotit naše případné antipatie a kdy by politika měla jít stranou.“

Následně se Andrej Babiš zaměřil na nelehké časy, které Českou republiku čekají. Zejména boj s pandemií, rostoucí ceny energií, ale i obecně nepříznivý vývoj cen.

„Ano, ten výhled není zrovna optimistický, ale naše republika a náš národ se dokázal vyrovnat s mnohem horšími obdobími,“ řekl odhodlaně český premiér.

Následně Babiš český národ podpořil a vyzval k soudržnosti. „Jestli jsem o něčem bytostně přesvědčený, tak o tom, že jsme národem neskutečně houževnatým, vynalézavým a srdečným. A proto nemám obavy, že bychom si nedokázali poradit se vším, co přijde,“ uvedl Babiš.

Na závěr svého projevu pak Babiš popřál nové vládě hodně štěstí, vyzval občany k očkování a poděkoval za roky, kdy mohl být premiérem České republiky.

Zdroj: Projev Andreje Babiše

Oblíbené