Spojte se s námi


Novinky

AntiCovid tým doporučuje vládě vyhnutí se lockdownu i povinnému očkování

Publikováno

dne

Odborníci z AntiCovid týmu vydali několik doporučení vládě, kterými by se dle nich měla řídit. Mimo jiné doporučují vyhnutí se lockdownu i celoplošnému povinného očkování.

AntiCovid tým sestavila koalice SPOLU. Ten hned po jeho sestavení slíbil vydat několik doporučení, podle kterých by se mohla vláda řídit.

Po jednání se zástupci ministerstva zdravotnictví tato doporučení skutečně AntiCovid tým vydal. Doporučení jsou formulována v celkem jedenácti bodech.

„Vyzýváme ministerstvo, aby v tuto chvíli nešlo cestou lockdownu,” stojí ve stanovisku AntiCovid týmu. Mimo lockdown také AntiCovid tým odmítá nařízení celoplošného povinného očkování.

AntiCovid tým také souhlasí s aktuálními kroky vlády, která nechce nadále uznávat antigenní testy. Antigenní testování by mělo být dle stanoviska přístupné, avšak pouze v případě, kdy nebude dostatečná kapacita pro PCR testování.

V další části svého doporučení AntiCovid tým volá po jednotném postupu kontrol i následného vymáhání opatření. „Vyzýváme ministerstvo, aby při vymáhání opatření i jinými institucemi než hygienickými stanicemi zajistilo, že nebudou porušovány zákony a Ústava ČR. A zároveň, aby byla nastavena jasná celostátně jednotná metodika legálního postupu a kontroly dodržování opatření,” uvádí AntiCovid tým.

Na závěr experti vyzývají k dodržování stávajících opatření a k motivaci k větší proočkovanosti. Ta by však měla zásadně zůstat na bázi dobrovolnosti.

Zdroj: Stanovisko AntiCovid týmu, Novinky

Oblíbené