Spojte se s námi


Cestování

ZOO Olomouc na Svatém Kopečku: Kozy si můžete sami nakrmit, kaloni vám budou létat nad hlavami a podíváte se i na vyhlídkovou věž

Zoologické zahrady jsou tradičním místem rodinných výletů. Jsou přizpůsobeny tomu, aby v nich běžná rodina našla spoustu lákadel. Nejsou to jen expozice cizokrajných tvorů, ale i doprovodné prvky – lanáčky, hřiště, krmení zvířat. Když navštívíte zoologickou zahradu na Svatém Kopečku nedaleko Olomouce, určitě neprohloupíte. Co zde na vás všechno čeká?

Publikováno

dne

Zoologické zahrady jsou tradičním místem rodinných výletů. Jsou přizpůsobeny tomu, aby v nich běžná rodina našla spoustu lákadel. Nejsou to jen expozice cizokrajných tvorů, ale i doprovodné prvky – lanáčky, hřiště, krmení zvířat. Když navštívíte zoologickou zahradu na Svatém Kopečku nedaleko Olomouce, určitě neprohloupíte. Co zde na vás všechno čeká?

Jak se do ZOO Olomouc dostanete

ZOO Olomouc se nachází mimo městské centrum v deset kilometrů vzdálené městské čtvrti Svatý Kopeček. Vede sem linka č. 11 městské hromadné dopravy, jež vyjíždí od hlavního vlakového nádraží.

Pokud se sem budete dopravovat po vlastní ose, tak parkování je možné naproti hlavní bráně. V případě, že pojedete MHD, vystoupíte na zastávce Svatý Kopeček, ZOO a projdete se pár minut ke vstupu do zahrady.

Určitě si kupte krmení pro kozy

Při nákupu lístků na hlavní pokladně si nezapomeňte koupit krmení pro kozy. Je to místní atrakce, velmi příjemná nejen pro děti, ale i pro jejich dospělý doprovod. Stačí po žebříku přelézt do jejich výběhu a kozy vám budou všechny k dispozici.

Jsou velmi čilé a žravé a zvyklé, že pro ně mají návštěvníci nachystané něco dobrého na zub. Bát se jich ale nemusíte. Jsou to neškodná zvířata, která vám maximálně ožužlají bundu nebo mikinu.

Zajímavý je pavilon netopýrů

V roce 1999 byl zpřístupněný pavilon, kde žijí netopýři – vzácní kaloni zlatí, jež jsou aktivní především v noci. Není proto divu, že je v celé budově tma jako v ranci. Od návštěvníků netopýry odděluje jen 120 centimetrů vysoké sklo, jinak není prostor ničím krytý. Kaloni se zde volně pohybují.

Když do pavilonu vstoupíte, můžete netopýry slyšet svištět okolo sebe. Je to neobyčejný zážitek, vhodný pro silné povahy, jež se nebojí, že do nich kaloni narazí. Proč by to ale dělali, že.

Vyhlídková věž

ZOO Olomouc disponuje raritou v podobě vyhlídkové věže. Má moderní kovovou konstrukci s trojúhelníkovým půdorysem. Vyhlídková plošina je ve výšce 29,3 metru a můžete z ní pozorovat některá zvířata v ZOO, sledovat panoráma Olomouce a jeho okolí nebo se kochat krásnou architekturou baziliky Navštívení Panny Marie. Nahoru se dostanete po 128 schodech. Věž je denně otevřena v období březen až říjen.

Lanáček nabízí zábavu pro všechny

Ani v ZOO Olomouc nechybí volnočasový areál, když už vaše děti přestanou zvířata bavit. Nabídnout jim můžete návštěvu lanáčku s překážkami, tobogánem nebo lanovkou. Je určený pro děti od 3 let, jít na něho mohou i dospělí a společně se svým dětmi si užít dobrodružství a zdravý pohyb na čerstvém vzduchu.

Zdroj: Redakce, ZOO Olomouc

Oblíbené