Spojte se s námi


Lifestyle

Znaky, které vám naznačí, že se vaše manželství potýká s problémy 

Pravidelně vozíme auto na servis a doplňujeme olej bez váhání. Ovšem vztahům někdy nedokážeme poskytnout stejnou péči a pozornost. Co kdybyste se pokusili podívat na vaše manželství z pohledu drobné technické údržby?

Publikováno

dne

Pravidelně vozíme auto na servis a doplňujeme olej bez váhání. Ovšem vztahům někdy nedokážeme poskytnout stejnou péči a pozornost. Co kdybyste se pokusili podívat na vaše manželství z pohledu drobné technické údržby?

I když se často říká, že vztah je jako živý organismus, který vyžaduje péči, výživu a zalévání podobně jako vaše pokojové rostliny nebo pravidelný servis jako váš rodinný vůz, upřímně, kdo vlastně takhle skutečně jedná?

Obvykle si uvědomíme problémy, až když dosáhnou velkých rozměrů nebo někdy i bodu, kdy je už obtížné je napravit. Přitom by stačilo jen malé gesto. Britská odbornice na sex a vztahy Tracey Cox sestavila seznam varovných signálů, které naznačují vážné problémy ve vašem vztahu.

Pouze vzácně (nebo téměř nikdy) se líbáte na rty

Když jdete spát, na uvítanou nebo jako poděkování. Jaký je v takových okamžicích váš polibek? Je to rychlá pusa na tvář, kterou dáváme kamarádům při setkání? Tohle je velká chyba! 

Váš partner si jistě zaslouží víc. Světově uznávaný odborník na vztahy John Gottman tvrdí, že klíčem k šťastnému manželství jsou polibky na ústa, které trvají šest sekund nebo déle.

Máte problém s tím, jak vést vážné rozhovory

Jak zvládáte diskuzi ohledně citlivých a závažných témat? Umíte si srozumitelně povídat, aniž by se to neslo v duchu silných emocí? Hledáte společně řešení, nasloucháte jeden druhému, a i když se názory liší, zachováváte slušné chování a argumentujete ohleduplně? A pokud dojde k neshodám, dokážete se hádat bez urážek? Skvělé!

Pokud se ale vše obrátí k horšímu a vyústí ve spor, osobní útoky nebo třeba tichou atmosféru v domácnosti, spolu s urážkami a trucováním, není to příliš dobré. Tímto způsobem se totiž nedosáhne hledání kompromisů, ale problémy se ještě víc prohloubí. 

Neshody ohledně výchovy dětí vás staví do konfliktu

Toto patří mezi nejrizikovější varovné signály, neboť neshody týkající se výchovy dětí často směřují ke zhroucení vztahu. Rodičovství samo o sobě přináší náročnost a stres, ať už vše probíhá jakkoliv, a tento stres se ještě prohlubuje, pokud se k němu přidají neshody s partnerem.

Buďto nemáte sex, nebo je sex pro vás zdrojem stresu

Jak se cítíte, když uvažujete o vašem sexuálním životě? Jste spokojeni, nebo to vyvolává obavy? Vztah bez sexu ztrácí některé ze svých klíčových prvků a může se začít podobat spíše kamarádství. Je důležité aktivně hledat řešení namísto toho, abychom se snažili předstírat, že problém neexistuje.

Pociťujete samotu

Jistě nejste v osamění, máte svého partnera, děti a rodinu. Přesto se však mnohokrát cítíte jako osamělý trosečník na opuštěném ostrově. To má jedno jasné sdělení, mezi vámi a partnerem došlo ke vzdálení, a necítíte, že byste se mohli opřít o toho druhého. Pokud máte dojem, že žijete s osobou, kterou neznáte, měli byste o tom mluvit. Pokud se ukáže, že to nemá význam, váš vztah pravděpodobně skončil, upozorňuje Tracey Cox. 

Zdroj: prozeny.cz, novinky.cz

Oblíbené