Spojte se s námi


Politika

Zmrzlinář nebo ryba v akváriu aneb nejvtipnější obrázky ze jmenování Fialy premiérem

Publikováno

dne

Prezident Miloš Zeman jako zmrzlinář, hokejista sedící na trestné lavici nebo jako účastník pořadu Pošta pro tebe? To jsou jen některé z vtipných reakcí lidí, kteří se podivovali nad absurdností ceremoniálu, během kterého hlava státu seděla za skleněnou kostkou, kvůli své nákaze koronavirem.

V neděli se udál slavnostní akt, během kterého prezident Miloš Zeman jmenoval Petra Fialu premiérem. Hlava státu se však nakazila koronavirem, a tak musela být tato schůzka uskutečněna za dodržení přísných hygienických podmínek.

Miloš Zeman během jmenování seděl za skleněnou kostkou, která oba hlavní aktéry oddělovala. To samozřejmě neuniklo řadě lidí, kteří ihned po skončení ceremoniálu na sociálních sítích zveřejnili vtipné reakce. Zde se můžete podívat na ty nejlepší z nich.

Hned první takový obrázek představuje Miloše Zemana jako rybu v akváriu. Nutno říct, že se skleněná kostka akváriu docela podobá.

A nebo Miloš Zeman jako zmrzlinář?

Lidé si ještě Miloše Zemana ve skleněné kostce spojili se zvěří ze zoologické zahrady.

Skleněná kostka pak nabízí spojitost i se známou scénou z filmu Mlčení jehňátek.

A když jsme u televize, lidé se také inspirovali českým pořadem Pošta pro tebe.

A v poslední reakci lidé naráželi na Zemanovy problémy s kouřením.

Zdroj: Novinky, Artmen, Victor Peeters, Kripláže, Zippy, Čítárny knihy

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Novinky

5 největších přešlapů Miloše Zemana jako prezidenta ČR

Prezident Miloš Zeman je spjat s řadou přešlapů, kterých se dopustil během svých dvou funkčních období. Pamatujete na všechny kauzy hlavy státu?

Publikováno

dne

Prezident Miloš Zeman je spjat s řadou přešlapů, kterých se dopustil během svých dvou funkčních období. Pamatujete na všechny kauzy hlavy státu?

Incident u korunovačních klenotů

V roce 2013 se v katedrále sv. Víta konal slavnostní akt vyzvednutí korunovačních klenotů. Miloš Zeman však nebyl vůbec ve formě, byla na něm patrna únava a neměl daleko ke spánku. Rovněž měl problémy se stabilitou.

Spekulovalo se o tom, zda za Zemanovým stavem nemohl vydatný večírek. Hrad toto razantně odmítl a v prohlášení uvedl, že se prezident léčí z virózy.

Zakopnutí v České televizi

Ve stejném roce se mnoho lidí pobavilo nad klopýtnutím Zemana v České televizi, jenž zakopnul při cestě ze schodů a spadl až do křesla. Následně na ostatní přítomné pronesl: „Děkuji všem, kteří mně nepomohli.“

Peroutkův článek

Dnes se jedná již o legendární kauzu, která se se Zemanem táhla dlouhou dobu. V roce 2015 uvedl, že novinář Ferdinand Peroutka napsal článek s názvem Hitler je gentleman, který sám četl.

Nalezením článku Zeman pověřil hned několik lidí z prezidentské kanceláře. Článek byl dokonce předmětem soudního sporu, nicméně jeho existence se nikdy neprokázala.

Pussy Riot

Velké pozdvižení způsobil Zemanův rozhovor v rámci pravidelného rozhlasového pořadu Hovory z Lán. V něm se kriticky a vulgárně vyjádřil na adresu skupiny Pussy Riot.

„Víte, co je Pussy? Kunda. S prominutím v textech této skupiny je kunda sem, kunda tam. Nebudu se zastávat – teď jsem chtěl říci kurev – ale já nejsem Schwarzenberg…, tedy poněkud deviantních dam,“ pronesl v rádiu Miloš Zeman. Ve vstupu se rovněž vulgárně vyjádřil i na služební zákon.

Kalašnikov na novináře

Možná největší přešla z úst Miloše Zemana zazněl při jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Český prezident uvedl, že je zde moc novinářů a měli by se likvidovat. Pronesl to k hlavě státu, kde se likvidují odpůrci vládního režimu.

Zdroje: Novinky, g.cz, Lidovky, Hospodářské noviny

Pokračovat ve čtení

Novinky

Orbán jako menší Putin? Maďarský premiér šálou na fotbalovém utkání pobouřil evropské politiky

Publikováno

dne

Maďarsko je v Evropě jedním z nejvíce proruských států. Premiér Viktor Orbán je vnímán politickými experty velmi negativně. Nyní se opět stal středem pozornosti, když na fotbalový zápas maďarské reprezentace dorazil s šálou, na níž byla vyobrazena mapa Velkého Uherska.

Fotbalové mistrovství světa v Kataru se sice koná bez maďarské účasti, nicméně i přesto krátce před jeho startem odehrálo Maďarsko v reprezentačním okénku dva přátelské duely. Z toho jeden z nich byl na domácí půdě.

Budapešť byla v neděli dějištěm utkání mezi domácím Maďarskem a Řeckem. Fotbal je v Maďarsku velmi štědře dotován, podporuje jej i tamní premiér Viktor Orbán či jeho blízcí. Orbán si navíc nenechal ujít ani zmíněný zápas.

Kupodivu se však postaral o obrovský poprask. Ne tím, že zápas navštívil, ale tím, co s sebou přinesl. Kolem krku totiž měl šálu s mapou Velkého Uherska, která zahrnovala část území Rakouska, Slovenska, Chorvatska, Slovinska, Srbska, Ukrajiny a Rumunska.

Orbán je už roky kritizován za svou populistickou politiku s autokratickými tendencemi. Mimo to není tajemstvím jeho proruský postoj. Ironicky někdy bývá nazýván jako „malý Putin“. A právě s ruským prezidentem Vladimirem Putinem byl srovnáván i nyní.

Maďarský premiér se dočkal mnoha negativních reakcí. Rumunské ministerstvo zahraničí označilo jeho gesto za nepřijatelné. Ukrajina si vyžádala návštěvu maďarského velvyslance, aby situaci vysvětlil.

Obsáhle na situaci reagoval slovenský ministr zahraničí Rastislav Káčer, jelikož maďarsko-slovenské vztahy jsou pochopitelně dodnes často poměrně neklidným tématem.

„Za poslední měsíce, hlavně od doby, kdy jsem se stal ministrem zahraničních věcí, jsem se stal velmi „populární“ v maďarských médiích. Absolutně klasické dezinformační triky, narativ je jednoduchý „Káčer nenávidí Maďary“. Články v provládních médiích s nechutnými urážkami, dětinské a ješitné štěky na sociálních sítích od nižších úředníků, dokazující loajalitu vůdci. Manická obsese, pomalu mi může závidět i ten mýtický Soros,“ vyjádřil se na Facebooku.

Káčer přitom tvrdí, že Slovensko dlouho nemělo a zřejmě dlouho mít nebude ministra zahraničí s tak pozitivním vztahem k uherskému dědictví a společné historie. Vadí mu ale chování maďarské vlády, které nemá v zemích Evropské unie obdoby.

„To, co nemá v našich vztazích místo, je iredenta a revizionismus. Kam takové sentimenty a plány vedou jsme viděli v roce 1939 a vidíme je dnes v přímém přenosu na Ukrajině v podání ruské agrese,“ dodal.

Orbánovo chování označil jako „hnus a humus“.

Zdroj: Viktor Orbán, Twitter, Facebook

Pokračovat ve čtení

Novinky

Prezidentské volby 2023: Seznam prezidentských kandidátů

Občané České republiky se momentálně rozhodují, koho budou volit v blížících se prezidentských volbách. Kteří kandidáti se představí v souboji o Hrad a kdo z nich má největší šanci uspět?

Publikováno

dne

Občané České republiky se momentálně rozhodují, koho budou volit v blížících se prezidentských volbách. Kteří kandidáti se představí v souboji o Hrad a kdo z nich má největší šanci uspět?

Petr Pavel

Momentálně se nejvíce šancí dává armádnímu generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi. Lidé si jej oblíbili díky mnoha zkušenostem a dobrými vztahy se zahraničními státy. V případě zvolení prezidentem chce Pavel České republice vrátit řád a klid, což je také slogan jeho kampaně.

Petr Pavel dlouhodobě vybízí k mírnění vášní v české společnosti a toho se také drží i nyní. Příkladem může být nedávná reakce na raketou zasažené polské území. Na rozdíl od většiny ostatních politiků od začátku vyzýval ke klidu a k prošetření celé záležitosti. V případě potvrzení pak měla následovat tvrdá reakce. Jak se později ukázalo, tento přístup byl ten správný.

Danuše Nerudová

Druhou favoritkou na post prezidentky je bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová. Ta by se mohla stát historicky první prezidentkou v české historii.

Danuše Nerudová ve své prezidentské kampani značně cílí na rovnost lidských práv a navrácení důstojnosti lidem. Kromě toho se zaměřuje také na ekonomické a klimatické problémy.

Andrej Babiš

Trojici favoritů doplňuje bývalý premiér Andrej Babiš. Ten ve své kampani může čerpat z energetické krize a ze silného zdražování, které využívá jako argumenty ke kritice současné vlády. Sám se prezentuje jako kandidát, jenž pomáhá potřebným.

I když svou kampaň pojal mírněji, stále se jedná o kandidáta, který rozděluje společnost na dva nesmiřitelné tábory. Příznivci na něj nedají dopustit, odpůrci naopak nemohou snést jeho trestní stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Pavel Fischer

Pavel Fischer je senátor a bývalým poradcem prezidenta Václava Havla. Sám se netají tím, že by chtěl navázat právě na Havla a být podobným prezidentem. Fischer patří k velkým kritikům Ruska a zahraniční politiky Miloše Zemana. V minulosti byl kontroverzní jeho postoj k sexuálním menšinám, nicméně nyní tvrdí, že by žádný zákon související s právy sexuálních menšin nevetoval.

Josef Středula

Šéf odborových svazů Josef Středula by se v případě zvolení prezidentem zasazoval o vyšší platy a dávky. Z Prahy by rovněž rád udělal evropské centrum, přičemž jeho inspirací je město Davos. Jeho kandidaturu podpořil i prezident Miloš Zeman.

Marek Hilšer

Marek Hilšer je dalším prezidentským kandidátem, jenž velmi dbá na dodržování lidských práv. I proto je dlouhodobě velkým kritikem Ruska a Číny. Po uskutečnění invaze na Ukrajinu byl podporovatelem vyhlášení bezletové zóny nad Ukrajinou. V prezidentských volbách v roce 2018 se umístil na pátém místě.

Další kandidáti: Karel Janeček, Jaroslav Bašta, Tomáš Březina, Tomáš Zima, Hynek Blaško, Karel Diviš, Jiří Kotáb, Denisa Rohanová

Zdroje: Twitter, e15, YouTube

Pokračovat ve čtení

Oblíbené