Spojte se s námi


Novinky

Zeman s opozicí nesouhlasí. Rekonstrukci vlády nedoporučuje

Opozice po vypuknutí korupční kauzy v hnutí STAN vyzývá k rekonstrukci celé vlády. S tím vyjádřil nesouhlas prezident Miloš Zeman, jenž takový razantní krok nedoporučuje.

Publikováno

dne

Opozice po vypuknutí korupční kauzy v hnutí STAN vyzývá k rekonstrukci celé vlády. S tím vyjádřil nesouhlas prezident Miloš Zeman, jenž takový razantní krok nedoporučuje.

Miloš Zeman se o aktuální politické situaci rozpovídal v CNN Prima News. Vyjádřil nesouhlas s opozicí, která vyzývá premiéra Petra Fialu k přestavbě vlády v reakci na vypuknutí korupční kauzy uvnitř hnutí STAN.

„Kdyby hnutí STAN se 33 poslanci odstoupilo, tak se vláda stane menšinovou. To by vedlo k politické nestabilitě. Nedoporučoval jsem Petru Fialovi žádnou rekonstrukci vlády. S hlasováním o nedůvěře bych počkal po předsednictví,“ uvedl český prezident.

Miloš Zeman dokonce podržel Víta Rakušana, jenž by měl zůstat ministrem vnitra. Uměl by si však představit diskusi o tom, zda by měl nadále zůstat předsedou hnutí.

„Já v tom hnutí nevidím, kromě pana Rakušana, žádnou výraznou osobnost. Když nejsou lidi, tak asi pan Rakušan může zůstat ministrem vnitra“ řekl Zeman ohledně opozicí navrhované výměny ministra vnitra.

Miloš Zeman se rovněž vyjádřil i k dosavadní práci ministrů. Pochvalu si od něj vysloužila ministryně obrany Jana Černochová a ministr spravedlnosti Pavel Blažek.

Naopak kritický byl dle očekávání k práci ministra zahraničí Jana Lipavského. „Jan Lipavský teď udělal ostudu v našich vztazích s Izraelem. Všiml jsem si, že proti tomu protestují i někteří koaliční politici. Mně se to více než nelíbí, protože celou svou kariéru prosazuji strategické partnerství či přátelství s Izraelem,“ dodal Miloš Zeman.

Zdroje: CNN Prima News, Novinky

Oblíbené