Spojte se s námi


Novinky

Zeman může vážně poškodit Českou repuliku, myslí si Kalousek. Je skutečně čeho se obávat?

Publikováno

dne

Kdy se stane Petr Fiala novým premiérem České republiky? A koho Miloš Zeman pověří sestavením nové vlády? Tohle jsou zjevně dvě nejzávažnější otázky, které momentálně visí ve vzduchu. Odpověď na ně, doufejme, dostaneme co nejdřív. V této souvislosti však přišel s velice zajímavou tezí Miroslav Kalousek…

Asi nejvážnější a nejprobíranější téma posledních dnů. A to zcela nepochybně – koho Miloš Zeman pověří k sestavení vlády?

Na tuto otázku bohužel v tuto chvíli nedokážeme odpovědět, podle bývalého ministra financí to však při nesprávném rozhodnutí může mít drtivý dopad. A to na celou Českou republiku.

„Pokud pan prezident bude držet u moci menšinovou vládu, která nebude schopna mít podporu ve Sněmovně ani ke schválení toho špatného rozpočtu, který předložila, tak bude pan prezident odpovědný za to, že budeme mít menšinovou vládu bez podpory Sněmovny a nebudeme mít jako země schválený rozpočet, což tu zemi zcela vážně poškodí,“ rozpovídal se v rozhovoru pro DVTV bývalý ministr financí.

Dále dodává, že by se dosavadní prezident České republiky měl zamyslet nad tím, jestli chce kvůli vlastním sympatiím a antipatiím vážně poškodit náš stát.

Andrej Babiš však v nedávných dnech prohlásil, že se se svou stranou již připravuje na to, že skončí v opozici. A také řekl, že pokud jej Zeman skutečně pověří sestavením vlády, tak tuto moc nepřijme.

Na základě těchto slov bychom se tedy neměli čeho bát. Navíc dle ústavních zvyklostí by měl Zeman správně pověřit Petra Fialu, jenž stál v čele vítězného volebního subjektu.

V této souvislosti se ovšem nabízí ještě jedna, neméně zásadní otázka. Bude Fiala novým premiérem a popřípadě kdy?

„Já pevně doufám, že ano. Slyšel jsem, v koalici SPOLU o tom není pochyb a slyšel jsem vyjádření obou dvou lídrů té druhé koalice, ty to také nezpochybňují,“ pokračuje Kalousek.

„Byť to může chvíli trvat, byť může i pan prezident dělat nějaké problémy, tak těch 108 hlasů je taková převaha, že zůstanou-li kompaktní, tak to nemůže dopadnout jinak, než že Petr Fiala bude premiérem,“ vysvětluje.

Také tvrdí, že by bylo od pana prezidenta velmi odpovědné, kdyby se Fiala stal novým premiérem České republiky ještě letos.

Nejen pro plynulý chod Sněmovny, ba i celého státu, je nyní velmi důležité, aby sestavení vlády a předání moci proběhlo hladce a bez větších konfliktů. Byť jak všichni dobře víme, tohle bohužel bývá častým problémem.

Zdroj: DVTV

Oblíbené