Spojte se s námi


Novinky

Zeman může vážně poškodit Českou repuliku, myslí si Kalousek. Je skutečně čeho se obávat?

Publikováno

dne

Kdy se stane Petr Fiala novým premiérem České republiky? A koho Miloš Zeman pověří sestavením nové vlády? Tohle jsou zjevně dvě nejzávažnější otázky, které momentálně visí ve vzduchu. Odpověď na ně, doufejme, dostaneme co nejdřív. V této souvislosti však přišel s velice zajímavou tezí Miroslav Kalousek…

Asi nejvážnější a nejprobíranější téma posledních dnů. A to zcela nepochybně – koho Miloš Zeman pověří k sestavení vlády?

Na tuto otázku bohužel v tuto chvíli nedokážeme odpovědět, podle bývalého ministra financí to však při nesprávném rozhodnutí může mít drtivý dopad. A to na celou Českou republiku.

„Pokud pan prezident bude držet u moci menšinovou vládu, která nebude schopna mít podporu ve Sněmovně ani ke schválení toho špatného rozpočtu, který předložila, tak bude pan prezident odpovědný za to, že budeme mít menšinovou vládu bez podpory Sněmovny a nebudeme mít jako země schválený rozpočet, což tu zemi zcela vážně poškodí,“ rozpovídal se v rozhovoru pro DVTV bývalý ministr financí.

Dále dodává, že by se dosavadní prezident České republiky měl zamyslet nad tím, jestli chce kvůli vlastním sympatiím a antipatiím vážně poškodit náš stát.

Andrej Babiš však v nedávných dnech prohlásil, že se se svou stranou již připravuje na to, že skončí v opozici. A také řekl, že pokud jej Zeman skutečně pověří sestavením vlády, tak tuto moc nepřijme.

Na základě těchto slov bychom se tedy neměli čeho bát. Navíc dle ústavních zvyklostí by měl Zeman správně pověřit Petra Fialu, jenž stál v čele vítězného volebního subjektu.

V této souvislosti se ovšem nabízí ještě jedna, neméně zásadní otázka. Bude Fiala novým premiérem a popřípadě kdy?

„Já pevně doufám, že ano. Slyšel jsem, v koalici SPOLU o tom není pochyb a slyšel jsem vyjádření obou dvou lídrů té druhé koalice, ty to také nezpochybňují,“ pokračuje Kalousek.

„Byť to může chvíli trvat, byť může i pan prezident dělat nějaké problémy, tak těch 108 hlasů je taková převaha, že zůstanou-li kompaktní, tak to nemůže dopadnout jinak, než že Petr Fiala bude premiérem,“ vysvětluje.

Také tvrdí, že by bylo od pana prezidenta velmi odpovědné, kdyby se Fiala stal novým premiérem České republiky ještě letos.

Nejen pro plynulý chod Sněmovny, ba i celého státu, je nyní velmi důležité, aby sestavení vlády a předání moci proběhlo hladce a bez větších konfliktů. Byť jak všichni dobře víme, tohle bohužel bývá častým problémem.

Zdroj: DVTV

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Novinky

Na dálnici D4 se proháněla formule! Policie se teprve bude celou záležitostí zabývat, co tedy může řidiče potkat?

Publikováno

dne

Jedete si po dálnici a ve zpětném zrcátku vidíte, jak se k vám v rychlém pruhu přibližuje pravá formule. Přesně tohle se totiž stalo včera, tedy v sobotu 13. srpna, a to na dálnici D4 ve středočeském kraji. Pro mnohé řidiče to nejspíše byla parádní podívaná, pro onoho „závodníka“ to ovšem v budoucnu už tak zábavné nejspíše nebude.

V sobotu 13. srpna se na dálnici D4 ve středočeském kraji opět prohnala formule. Proč opět? Podobná událost se totiž stala už v roce 2019, tehdy však policie muže nepotrestala. Ten se přesné identifikaci vyhnul díky své helmě, kvůli níž nemohla mít policie dostatečné důkazy.

Podle serveru Novinky.cz totiž muž podle svých slov žádný přestupek nespáchal, a to z důvodu, že „podklady k přestupku jsou velmi nízké kvality, a není tedy možné spolehlivě hodnotit a porovnávat antropologické znaky nezbytné k identifikaci konkrétní osoby.“

Ve výše přiloženém instagramovém příspěvku si tak můžete celou záležitost sami prohlédnout, tentokrát se podle posledních zpráv jednalo o formuli Dallara GP2, která se účastnila závodů GP2 Series, jak ostatně píše i server auto-mania.

Poslední zprávy hovoří o tom, že policie se bude tímto případem teprve zabývat. Co tedy může řidiče této formule čekat?

To aktuálně není jasné, v roce 2019 řidiči hrozila pokuta ve výši od pěti do deseti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.

Faktem také samozřejmě zůstává, že tato vozidla dle slov policie nesplňují pravidla pro provoz na pozemních komunikacích.

Byť se v České republice nachází opravdu mnoho fanoušků Formule 1 či Formule 2, je zapotřebí přiznat, že tyto závodní monoposty na běžnou silnici nepatří. Podobného skutku byli svědky i zahraniční řidiči, konkrétně na německé dálnici, kde se kdysi také proháněla jedna ze závodních formulí.

Zdroje: Auto-mania, Novinky.cz, FIA Formula 2

Pokračovat ve čtení

Novinky

Tohle je obrovská pálka! Mercedes na trh uvedl nový elektromobil, jehož základní cena vás posadí na zadek

Publikováno

dne

Trh s elektromobily neustále narůstá a podle toho vypadají i ceny některých z nich. Německá automobilka Mercedes-Benz na trh v nedávném čase uvedla nový vůz s označením EQS SUV, jehož základní cena však převyšuje hranici 3 milionů Kč!

Mercedes-Benz EQS SUV, jak zní oficiální název vozu, je zcela novým kouskem z řad elektromobilů německé značky.

Tento nový krasavec nabízí opravdu velký luxus a i vnější tvary tohoto SUV jednoznačně napovídají, že kromě prostoru, pohodlí nabízí také velmi solidní výkon a rychlost. A to díky zřejmým aerodynamickým prvkům, jako jsou oblé tvary nebo žádné hrany.

Jedná se o vyloženě prémiové vozidlo, které dle informací oficiálních stránek Mercedesu nabízí 2 100 litrů objemu zavazadlového prostoru, dojezd slušných 660 km, přičemž za 31 minut stihnete nabít baterii na 80 %.

Design, výbava – vše to vypadá opravdu krásně a pokud si někdo takové auto pořídí, dá o sobě spolehlivě jednoznačně vědět, že patří do tzv. bohatší vrstvy.

Dle konfigurátoru tak máte na výběr ze tří variant motorizace. I ta nejlevnější a řekněme základní vás ale stále vyjde na opravdu velké množství peněž, a to konkrétně na 3 275 470 Kč. Tato alternativa nabízí onen maximální dojezd.

Motorizace EQS 450 4Matic zase klade důraz na pohon všech kol. Její cena je tak opět o něco vyšší (3 377 110 Kč).

Jak pak německá automobilka na svých stránkách označila, nejprodávanější variantou je momentálně ta nejdražší motorizace v cenovce 4 279 770 Kč. A ta by tedy měla být nejen co do výkonu, dojezdu či exkluzivity bezkonkurenčně nejlepší. Líbí se vám tedy nový elektromobil z továrny Mercedesu?

Zdroje: Mercedes-Benz, Twitter

Pokračovat ve čtení

Ekonomika

Ceny pohonných hmot i nadále klesají. Kolik podle průměrné ceny aktuálně zaplatíte za naftu a benzín?

Publikováno

dne

Konečně dobré zprávy. Ceny pohonných hmot klesají, podle průměrné hodnoty jsou benzín i nafta pod 40 korunami, byť na nejznámějších čerpacích stanicích se cena obou stále pohybuje nad touto hranicí. Celkový průměr je tak výrazně ovlivněn cenovkami nejlevnějšího řetězce ONO.

Zhruba od poloviny července klesají ceny pohonných hmot, a to konkrétně u domácích čerpacích stanic. Největší pokles vnímají řidiči v posledních 14 dnech, když podle serveru Kurzy.cz padly cenovky benzínu a nafty o čtyři koruny.

Průměrnou cenu pohonných hmot však výrazně ovlivňují cenovky nejlevnějšího řetězce ONO, který stanovila svou hodnotu benzínu na 37,90 Kč. U nafty to pak dělá 39,90 korun.

Známější čerpací stanice však stále nabízejí naftu a benzín dalece nad hranicí 40 korun. Konkrétně na OMV řidiči ještě před několika dny zaplatili za jeden litr benzínu 44,90 Kč.

Velmi podobně na tom je řetězec Shell. Benzina v průměru aktuálně stanovuje cenu benzínu na zhruba 42 korun za litr, naftu je na těchto stanicích o korunu dražší.

Za tento pozitivní pokles cen momentálně může cenový vývoj ropy, jejíž cenovka samozřejmě klesá. Podle aktuálního trendu však tyto hodnoty pohonných hmot nevydrží na této ceně věčně. V následujících týdnech budou ceny benzínu a nafty minimálně stagnovat.

Byť s menší intenzitou, ceny pohonných hmot klesají i napříč evropskými zeměmi, což je pro české řidiče rovněž dobrá zpráva.

Mnoho z nich totiž jezdilo tankovat do Polska, kde v minulém týdnu řidiči za litr nafty zaplatili 7,16 PLN. V přepočtu na naši měnu se jedná o 38 korun, benzín by vás momentálně v Polsku vyšel na 6,85 PLN, tedy 36,30 Kč.

Zdroje: Benzina, OMV, Kurzy.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené