Spojte se s námi


Novinky

Zeman může vážně poškodit Českou repuliku, myslí si Kalousek. Je skutečně čeho se obávat?

Publikováno

dne

Kdy se stane Petr Fiala novým premiérem České republiky? A koho Miloš Zeman pověří sestavením nové vlády? Tohle jsou zjevně dvě nejzávažnější otázky, které momentálně visí ve vzduchu. Odpověď na ně, doufejme, dostaneme co nejdřív. V této souvislosti však přišel s velice zajímavou tezí Miroslav Kalousek…

Asi nejvážnější a nejprobíranější téma posledních dnů. A to zcela nepochybně – koho Miloš Zeman pověří k sestavení vlády?

Na tuto otázku bohužel v tuto chvíli nedokážeme odpovědět, podle bývalého ministra financí to však při nesprávném rozhodnutí může mít drtivý dopad. A to na celou Českou republiku.

„Pokud pan prezident bude držet u moci menšinovou vládu, která nebude schopna mít podporu ve Sněmovně ani ke schválení toho špatného rozpočtu, který předložila, tak bude pan prezident odpovědný za to, že budeme mít menšinovou vládu bez podpory Sněmovny a nebudeme mít jako země schválený rozpočet, což tu zemi zcela vážně poškodí,“ rozpovídal se v rozhovoru pro DVTV bývalý ministr financí.

Dále dodává, že by se dosavadní prezident České republiky měl zamyslet nad tím, jestli chce kvůli vlastním sympatiím a antipatiím vážně poškodit náš stát.

Andrej Babiš však v nedávných dnech prohlásil, že se se svou stranou již připravuje na to, že skončí v opozici. A také řekl, že pokud jej Zeman skutečně pověří sestavením vlády, tak tuto moc nepřijme.

Na základě těchto slov bychom se tedy neměli čeho bát. Navíc dle ústavních zvyklostí by měl Zeman správně pověřit Petra Fialu, jenž stál v čele vítězného volebního subjektu.

V této souvislosti se ovšem nabízí ještě jedna, neméně zásadní otázka. Bude Fiala novým premiérem a popřípadě kdy?

„Já pevně doufám, že ano. Slyšel jsem, v koalici SPOLU o tom není pochyb a slyšel jsem vyjádření obou dvou lídrů té druhé koalice, ty to také nezpochybňují,“ pokračuje Kalousek.

„Byť to může chvíli trvat, byť může i pan prezident dělat nějaké problémy, tak těch 108 hlasů je taková převaha, že zůstanou-li kompaktní, tak to nemůže dopadnout jinak, než že Petr Fiala bude premiérem,“ vysvětluje.

Také tvrdí, že by bylo od pana prezidenta velmi odpovědné, kdyby se Fiala stal novým premiérem České republiky ještě letos.

Nejen pro plynulý chod Sněmovny, ba i celého státu, je nyní velmi důležité, aby sestavení vlády a předání moci proběhlo hladce a bez větších konfliktů. Byť jak všichni dobře víme, tohle bohužel bývá častým problémem.

Zdroj: DVTV

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Novinky

Nová herní konzole pro psy! Joinpaw je založen na vědecké studii, co vše má psům přinést?

Publikováno

dne

Britský start-up v nedávném čase poslal do světa informaci o chystající se herní konzoli pro naše čtyřnohé miláčky. Ta má být psům plně přizpůsobena, má také rozvíjet psí inteligenci a především zpomalit psí demenci u stárnoucích jedinců.

Zahraniční internetový server Tech Raptor nedávno přišel s velice zajímavou novinkou. Britský start-up totiž údajně pracuje na vývoji specializované herní konzole Joinpaw, jež je založena na vědecké studii.

Možná si při čtení těchto řádků říkáte „co je tohle vlastně za vymoženost dnešní doby“. Jenže podle posledních výzkumů má tato konzole velmi pozitivní vliv na zdraví psů v podobě předcházení problémů s mozkem.

A v neposlední řadě si Joinpaw dal za cíl alespoň oddálit nástup psí demence u starších jedinců. Nedávné výzkumy hmatatelně prokázaly zlepšování různých vlastností u lidí, jakými jsou například reflexy či gramotnost.

Velmi podobné to má být právě u psů. No a jak by to vlastně mělo fungovat? Konzole Joinpaw se skládá z dotykového displeje, dávkovače pamlsků, mikrofonu, kamery a sady reproduktorů.

Pes pak musí na obrazovce splnit řadu úkolů, aby mu herní zařízení za usilovnou snahu vydalo pamlsek. V níže přiloženém videu se pak můžete podívat, jak přesně by vlastně tato psí herní konzole měla fungovat.

Výše přiložená ukázka tak dobře popisuje celý koncept britského start-upu, přičemž pro psy by v budoucnu mělo být skutečně připraveno několik her.

Kromě samotné konzole je součástí balení také fitness tracker, který zobrazuje záznamy o fyzické aktivitě vašeho psa.

Vývojáři nicméně stále upozorňují na to, že je před nimi stále spousta práce, včetně několika nových chystaných her. Co se ceny nebo data vydání týče, vývojáři samozřejmě nemohli zveřejnit ani tyto informace.

Zdroje: Joinpaw, Tech Raptor

Pokračovat ve čtení

Novinky

Babiš by podle průzkumu agentury Ipsos vyhrál první kolo prezidentských voleb. Podporují jej voliči KSČM a SPD

Publikováno

dne

Prezidentské volby se blíží a spolu s nimi začínají výrazně nabírat na váze průzkumy. Podle agentury Ipsos je nyní favoritem na vítězství v prvním kole Andrej Babiš. Co z průzkumu vyplývá?

Už 13. a 14. ledna 2023 se uskuteční první kolo prezidentských voleb v České republice. Do hry o post hlavy státu se zapojí devítka kandidátu a podle průzkumu prestižní agentury Ipsos by nyní v prvním kole vyhrál Andrej Babiš.

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO by získal 29,7 procent hlasů, nicméně jeho potenciál dosahuje až na 35,7 procent. O druhé místo by měli bojovat Petr Pavel a Danuše Nerudová.

Zatímco Pavel v průzkumu získal podporu 25,3 procent respondentů, Nerudová získala pouze o 0,3 procenta méně. Oba však mají větší volební potenciál než Babiš, u Pavla dosahuje potenciál 38,3 procent a u Nerudové 37,1.

Babiše by podle průzkumu nejčastěji volili lidé s nižším vzděláním a vyšším věkem. U nejstarší generace (66 let a více) se těší téměř poloviční podpoře. Mimo voliče ANO se může těšit z podpory voličů KSČM či SPD.

Pavel s Nerudovou naopak získávají hlasy spíše mezi voliči vládních stran, mimo jiné je chtějí volit voliči s vyšším vzděláním, přičemž Nerudová má největší podporu u nejmladší generace (18 až 24 let).

Čtvrté místo v průzkumu obsadil Pavel Fischer a první pětici uzavírá Marek Hilšer, který se jako poslední vyšplhal s potenciálem nad 10 procent (10,4). Fischerův potenciál je odhadován na 12,6 procent.

Výzkum byl prováděn ve dnech 25. až 28. listopadu 2022. Zúčastnilo se jej 1009 respondentů.

Zdroj: Ipsos

Pokračovat ve čtení

Kultura

Metallica oznámila vydání nového alba. Představila obal, koncerty pro další dva roky a našlapaný singl

Publikováno

dne

Metallica patří mezi největší metalové kapely všech dob. Jedná se o legendu, která v historii hudby zanechala nesmazatelnou stopu. Nyní učinila svým fanouškům předčasné Vánoce, když oznámila vydání nového alba.

Slavná americká kapela v pondělí oznámila velkolepou novinu. Na svém webu totiž zveřejnila informaci o dokončení nahrávání už 12. studiové alba, které se jmenuje 72 Seasons.

Nová deska vyjde v pátek 14. dubna v roce 2023 a zdá se, že se je skutečně na co těšit. Spolu s informací totiž byla vydána i první píseň a to s názvem Lux Æterna. Skladba je energická, agresivní a dává naději, že album bude stát za to.

Poslední album vydala Metallica před šesti lety. Popravdě se od desky Hardwired… To Self Destruct příliš nečekalo, nicméně očekávání vysoce předčila a jednalo se o jedno z nejlepších alb roku 2016.

Proč se deska jmenuje 72 Seasons? „Symbolizuje to prvních 18 let našeho života, které formují naše pravé nebo falešné já. Představu, že tím, kým jsme, utvářejí naši rodiče a možná nás tak osobnostně škatulkují. Přijde mi zajímavá neustálá revize těchto základních přesvědčení a studie toho, jak ovlivňují naše vnímání dnešního světa,“ říká frontman James Hetfield pro oficiální web kapely.

„Většina našich zkušeností z dospělosti totiž vychází z těchto zážitků z dětství. Jako bychom byli jejich vězni, anebo se alespoň snažme vymanit z těchto pout,“ dodal.

Metallica také oznámila turné. Plánuje hned 46 vystoupení ve 22 městech po celém světě. Českou republiku či Slovensko však show mine. Americká kapela se ovšem představí ve Varšavě či v Mnichově.

Zdroj: Metallica, Billboard

Pokračovat ve čtení

Oblíbené