Spojte se s námi


Filmy a seriály

Žebříčky Netflixu: Wednesday na ústupu, do popředí se dostává nelineárně vysílaný Kaleidoskop

Publikováno

dne

S novým rokem přichází i náš tradiční souhrn toho, co lidé sledují na populární streamingové platformě Netflix. Tentokrát v trošku odlišném kabátu, podíváme se totiž pouze na seriály a také na to, co momentálně sledují ve světě.

První týden nového roku 2023 je za námi. I tento rok by měl být ze strany Netflixu nabitý, plánují se i pokračování oblíbených seriálů. Jaké byly v České republice v týdnu mezi 2. až 8. lednem nejvíce sledovány?

První série americké komedie Ginny a Georgia (Ginny & Georgia) byla velmi populární, tvůrci tak přišli s pokračováním, které vyšlo 5. ledna. Druhá série se okamžitě vyšvihla na první příčku, o čem ale pojednává?

„Na Georgiu s Ginny čekají ve Wellsbury nové lásky i velké překážky. Dávná tajemství, která se derou na světlo, můžou ale všechno převrátit vzhůru nohama,“ popsal tuto sérii Netflix.

Druhá příčka patří Wednesday, která se v žebříčku drží již sedmý týden. Pro fanoušky si Netflix na nový rok připravil i vynikající zprávu, plánuje se totiž pokračování.

Díky nové druhé sérii se nám na třetí příčku vyšvihla i první série Ginny a Georgia. Hned za ní můžeme vidět třetí sérii Emily in Paris.

Páté místo je opravdu zajímavé. Akční drama Kaleidoskop (Kaleidoscope) totiž není jen pouhý příběh o tom, jak se geniálním zlodějům podaří vykrást něco, co se zdá nevyloupitelné.

Příběh je totiž vysílaný nelineárně, tudíž by měl mít každý jiné pořadí, v jakém je uvidí. Mnohým to nesedne, nutno ale říci, že koncept je to zajímavý.

Globální statistiky hovoří jasně. Druhá série Ginny a Georgia vládne i zde, celkově tento seriál v uplynulém týdnu sledovali diváci dlouhých 180 milionů hodin.

Následuje Kaleidoskop se 112 miliony hodin, poté Wednesday, která má již „pouze“ 81 milionů hodin, avšak v celkovém součtu s ostatními týdny trhá rekordy.

Třetí sérii Emily in Paris sledovali diváci 48 milionů hodin, první sérii Ginny a Georgia 44 milionů. Je celkem zajímavé, že světové trendy nyní odpovídají těm českým.

Zdroj: Netflix, CSFD

Oblíbené