Spojte se s námi


Filmy a seriály

Žebříčky Netflixu: Češi sledují nejvíce Bridgertonovi, populární je i seriál o dortech

Publikováno

dne

Filmy a seriály jsou nedílnou součástí našich životů. Netflix, jedna z nejoblíbenějších streamovacích platforem, vydává každý týden přehled toho, co její diváci nejvíce sledují. A my se podíváme na to, jak je na tom naše Česká republika.

Březen je za námi a my se zpětně podíváme na to, co fanoušci seriálů a filmů sledovali na populární streamingové platformě Netflix, jenž pravidelně zveřejňuje své žebříčky.

Prvně se podíváme na seriály, v týdnu od 21. do 27. března Češi nejvíce sledovali Bridgertonovi (Bridgerton), přesněji jejich druhou sérii, jenž vyšla v průběhu tohoto týdne. O čem tento seriál je?

„Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce,“ popsal jej Netflix.

Na druhém místě se nachází další novinka v podobě Je to dort? (Is It Cake?), který, jak už název napovídá, zvěčňuje trend, ve kterém pekaři pečou dorty ve všemožných tvarech.

Díky druhé sérii Bridgertonových se na třetí příčce nachází i její první série. Čtvrtá příčka poté patří polskému fantasy Démoni z Krakova (Cracow Monsters).

Elitní pětici uzavírá Taboo, minisérie, která vypráví příběh dobrodruha v roce 1814, jenž byl na konci světa a vrátil se nezvratně změněn.

Jak jsou na tom filmy? Čeští diváci si nejčastěji pustili švédské akční sci-fi Černý krab (Black Crab), druhou příčku obsadil Projekt Adam (The Adam Project), ze stejného žánru.

Ruby záchranářka (Rescued by Ruby) se v žebříčku objevuje již potřetí, nyní symbolicky na třetí příčce. Čtvrtý nejsledovanějším filmem byla novinka v podobě amerického dramatu Kapky (Windfall).

Ten je o miliardáři, jenž se svou manželkou dorazí na svojí chatu, kde ale přistihnou zloděje. Pětici uzavírá španělská komedie Neloučení (Without Saying Goodbye).

Zdroj: Netflix, CSFD

Oblíbené