Spojte se s námi


Celebrity

Žebříček deseti nejlépe placených sportovců světa

Žebříček deseti nejlépe placených sportovců světa

Publikováno

dne

Ve sportu se v této době točí ohromné sumy peněz, přičemž v tomto ohledu všem sportovcům vládne Cristiano Ronaldo. Ten si ročně přijde v Saudské Arábii na největší částku. Kdo je další v pořadí?

1. místo – Cristiano Ronaldo ($136 mil.)

Cristiano Ronaldo svým odchodem do Saudské Arábie vyvolal přestupovou bombu a výrazně zvýšil atraktivitu saudskoarabské ligy. Ročně si portugalský útočník přijde na 136 milionů dolarů, většina z této částky ale pochází z partnerských spoluprací.

2. místo – Lionel Messi ($130 mil.)

V závěsu za svým konkurentem se v žebříčku umístil Lionel Messi, přičemž i ten má za sebou nedávný zajímavý přestup. Argentinský útočník totiž zamířil do Interu Miami, kde zatím předvádí výborné výkony. Mzdu má v klubu stanovenou výrazně výše, než jeho portugalský konkurent, kvůli nižšímu počtu sponzorských spoluprací mu ale v tomto žebříčku patří druhé místo.

3. místo – Kylian Mbappé ($120 mil.)

Ve svých čtyřiadvaceti letech je Mbappé stále považován za jednoho z největších talentů současnosti. Už nyní ale svůj potenciál mladý Francouz přetavil v pozici jednoho z nejlepších fotbalistů současnosti. To se samozřejmě odráží i na jeho mzdě, která je v pařížském PSG opravdu štědrá.

4. místo – LeBron James ($119,5 mil.)

O „pouhý“ půl milionu dolarů je roční výdělek Jamese nižší, než výdělek Mbappého. LeBron James je tváří nejen basketbalu, ale i sportu obecně. To se pochopitelně odráží i na množství sponzorů, kteří z něj dělají čtvrtého nejlépe vydělávajícího sportovce na světě.

5. místo – Canelo Alvarez ($110 mil.)

Mexičan Canelo Alvarez je zástupce boxerského sportu. Výrazně si tento boxer vydělal na titulovém zápase proti Johnu Ryderovi, nicméně i v byznysu se mu poměrně daří. V tomto odvětví se chce angažovat hlavně v jeho rodném Mexiku.

6. místo – Dustin Johnson ($107 mil.)

Devětatřicetiletý Dustin Johnson je nejlépe vydělávajícím golfistou na světě, což jej vyšvihlo na šesté místo žebříčku. Na takovou sumu si Johnson přišel především díky saudskoarabskému projektu LIV, který chce hráče velice štědře odměňovat.

7. místo – Phil Mickelson ($106 mil.)

Podobně bychom se mohli vyjádřil i o golfistovi Mickelsonovi, kterému LIV razantně navýšil bankovní konto. A to tak výrazně, že mu za tuto spolupráci stálo ukončení několika dosavadních spoluprací.

8. místo – Stephen Curry ($100,4 mil.)

Druhým basketbalistou ve výběru je Stephen Curry z týmu Golden State Warriors. Zde také nedávno prodloužil smlouvu za krásných 215 milionů dolarů. Už tak dost vysoký sportovní plat navíc dokáže Curry vyrovnat i po byznysové stránce.

9. místo – Roger Federer ($95,1 mil.)

Nehynoucí legenda, tak by se dal nazvat Roger Federer. Tetno Švýcar už sice kariéru ukončil, obrovskou sumu peněz si ale vydělá díky sponzorům a podnikatelským projektům. V žebříčku tak nemůže chybět.

10. místo – Kevin Durant ($89,1 mil.)

Hvězdnou desítku uzavírá basketbalista Kevin Durant hájící barvy Phoenixu. Na jeho podnikatelské aktivitě je zajímavé zejména to, že vlastní podíl ve fotbalovém klubu Philadelphia Union. I on tak nemá o zdroj příjmů rozhodně žádnou nouzi.

Zdroj: Forbes

Oblíbené