Spojte se s námi


Novinky

Zdražování nebo masivní investice do elektromobility: Co vše Škodu v roce 2021 potkalo?

Publikováno

dne

Opravdu mohutné investice do elektromobility, poněkud větší zdražování nových vozů, nemalé personální změny nebo také odstávky výroby. Pro Škodu byl rok 2021 vskutku dramatický a plný změn…

Velmi probírané téma letošního roku? Jednoznačně odstávky výroby. To zapříčinil nedostatek čipů a dalších dílů. Sociálně sítě v letošním roce obletěly obrázky, které ukazovaly desetitisíce aut, které čekaly právě na tolik potřebné díly.

Škoda tak byla nucena tyto vozy umístit na odstavnou plochu, během přemisťování však byla leckterá auta poškozena a mladoboleslavská automobilka tak měla o další starost navíc.

Jak také v roce letošním předpověděli zástupci Škody – kvůli nedostatkům čipů se v tuzemsku nepodařilo dokončit na 300 tisíc vozů. Náš autoprůmysl tímto přišel téměř o 260 miliard eur.

Vedení této automobilky se také v letošním roce rozhodlo k ukončení výroby vozů typu Fabia Combi. Ač je klasický hatchback jedním z nejprodávanějších aut u nás a spolu s Octavií a Škodou Kamiq naplňovaly kasu této automobilky celkem spolehlivě, ve světě už tak populární model Fabia Combi není.

Škoda v roce 2021 prošla i různými personálními změnami. Jak totiž její zástupci už na začátku roku uvedli, do jejího vůbec poprvé zasedne žena. Hlavní změna každopádně spočívá v něčem jiném.

Německý manažer Thomas Schäfer se totiž v příštím roce přesune do vedení Volkswagenu, což v nedávném čase samotný koncern oznámil.

Zapomínat také nesmíme na zdražování nových automobilů a na obří investice do elektromobility a digitalizace. Celých 1,4 miliardy z celkových 2 a půl, které jsou odloženy na investice, půjdou do rozšiřování elektromobility.

Vedení automobilky už dříve prohlásilo stále celkem odvážný plán, že se chce v budoucnu zaměřit pouze na výrobu elektromobilů, čímž samozřejmě také o to výrazněji stoupne jejich cena.

A jak vlastně počínaní Škody v roce letošním a v letech následujících hodnotíte vy?

Zdroje: Škoda, Volkswagen

Oblíbené