Spojte se s námi


Ekonomika

Zbaví Elon Musk svět chudoby? Pokud mu OSN dokáže, že 6 milionů dolarů vyřeší světový hladomor, prodá akcie Tesly

Publikováno

dne

Světová chudoba je dlouhodobý problém. Stále se nepřišlo na to, jak jej vyřešit. Ředitel Světového potravinového programu OSN David Beasley však vyzval nejbohatší osobnosti této planety, aby se činily. Elon Musk se rozhodl reagovat.

David Beasley, šéf Světového potravinového programu OSN, vyzval zejména dva nejbohatší muže planety, tedy Elona Muska a Jeffa Bezose, aby ihned zakročili a pomohli v boji se světovým hladomorem.

Dle jeho slov by 6 miliard dolarů mohlo zabránit hladovění 42 milionům lidí. Suma 6 miliard dolarů se přitom rovná zhruba 2 % z Muskova bohatství.

Bezos na Beasleyho vyjádření nereagoval, ovšem Musk byl poměrně pohotový a nabídl se s pomocí. Musí mu však být dokázáno, že 6 miliard dolarů skutečně vyřeší světový hladomor.

„Pokud Beasley dokáže přesně popsat, jak 6 miliard dolarů zabrání světovému hladomoru, prodám ihned akcie Tesly,“ reagoval Musk na Twitteru.

Jeho podmínkou však je, aby byl případný projekt maximálně transparentní. Chce, aby on i veřejnost mohli vidět, jak jsou peníze skutečně využity.

Beasley vzápětí dodal, že 6 miliard nemusí nutně vyřešit hladomor ve světě, ale může minimálně zabránit geopolitické nestabilitě, masové migraci a zachránit život desítky milionů životů.

Dokáže se svět jednoho dne skutečně zbavit podobných problémů?

Zdroj: CNN

Oblíbené