Spojte se s námi


Zajímavosti

Záhadný masakr na Long Islandu. Co se skrývá za tímto hrozivým případem, který přitáhl tolik pozornosti?

Dům na Long Islandu skrývá své tajemství, které zasáhlo osudy dvou rodin. Paranormální jevy, démonická aktivita a tragický masakr jsou zapsány v jeho minulosti. Odhalte s námi nevysvětlitelné události, jež zanechaly zvláštní stopu za zdmi tohoto opuštěného domu, a ponořte se do jeho podivného a záhadného příběhu.

Publikováno

dne

Dům na Long Islandu skrývá své tajemství, které zasáhlo osudy dvou rodin. Paranormální jevy, démonická aktivita a tragický masakr jsou zapsány v jeho minulosti. Odhalte s námi nevysvětlitelné události, jež zanechaly zvláštní stopu za zdmi tohoto opuštěného domu, a ponořte se do jeho podivného a záhadného příběhu.

Edward a Lorraine Warrenovi byli vyšetřovatelé paranormálních aktivit. Edward se považoval za démonologa a Lorraine za jasnovidku. Manželé měli v zadní části domu uzavřené muzeum okultních jevů, kde vystavovali spoustu posedlých předmětů. Warrenovi vyšetřovali mnoho známých případů, které zahrnovaly strašidelné domy a údajné posedlosti démony. Podle manželů většinou démoni posedávají lidi bez víry. V průběhu 20.století společně vyšetřili přes deset tisíc případů paranormálních jevů. 

Jeden z nejznámějších případů se stal ve městě Amityville na Long Islandu ve Spojených státech. V roce 1974 zde došlo k tragickému masakru, kdy byla rodina DeFeových zavražděna ve svém domě jedním z rodinných příslušníků jménem Ronald DeFeo.

Muž zastřelil své rodiče a čtyři sourozence ve spánku. Během vyšetřování nebyly zjištěny žádné známky boje. Ronald DeFeo tvrdil, že tento strašlivý čin nespáchal a že to udělal někdo jiný. Později však přiznal, že slyšel hlasy, které mu nařídily zavraždit svou rodinu. Odsoudili ho za šest násilných vražd. 

Dům nezůstal prázdný příliš dlouho. O rok později si ho koupila rodina Lutzových, kteří brzy po nastěhování začali tvrdit, že se v domě dějí paranormální jevy. Zažívali strašlivé situace, kdy slyšeli děsivé zvuky a viděli temné stíny, které údajně patřily duchům. Obrátili se na místního kněze, aby provedl exorcismus a zbavil dům zlých entit, ale kněz je odmítl, jelikož se bál vstoupit do domu, kde se snažil těsně po vraždách požehnat místnostem, ale prý zaslechl hlas, který mu přikázal, aby odešel. 

Lutzovi se rozhodli odstěhovat z domu. Později přišli Warrenovi, aby dům prozkoumali a učinili zjištění, že se v domě skutečně nachází nebezpečná, nadpřirozená přítomnost a démonická aktivita, což podpořilo prohlášení rodiny Lutzů. Existuje však mnoho teorií a spekulací, co se skutečně odehrálo za zdmi tohoto děsivého místa. Úředně pak změnili adresu domu kvůli mnoha zvědavcům.

Slavné případy manželů Warrenových se staly inspirací pro několik úspěšných hororových filmů, které získaly velkou popularitu. První filmový horor o události v Amityville vznikl roku 1979. V roce 2018 byl natočen nejnovější remake původního hororového filmu s názvem Amityville: Počátek. 

Zůstává otázkou, zda se všechny tyto případy a události skutečně staly, nebo bylo tohle všechno pouhá fikce. Možná se nikdy nedozvíme pravdu. Amityville je stále jednou z nejvíce diskutovaných záhad v dějinách paranormálního vyšetřování.

A co si myslíte vy? Věříte na nadpřirozené jevy a démonickou aktivitu, nebo se domníváte, že za těmito příběhy stojí pouze lidská představivost? Ať už věříme na nadpřirozeno nebo ne, vzkazuje nám to, že existuje mnohem víc, než se nám zdá na první pohled. 

Zdroj: csfd.cz, ctpost.com, paranormaltym.cz 

Oblíbené