Spojte se s námi


Lifestyle

Vyvracíme mýty o sexu aneb víte o něm opravdu vše?

Může muž poznat počet sexuálních partnerů u ženy? Ochrání vás přerušovaná soulož před otěhotněním? Poznáte pohlavně přenosnou nemoc na první pohled? Toto jsou jen některé otázky, na které si možná myslíte, že znáte správnou odpověď. Ale co když se mýlíte a je všechno jinak? Kolem sexu panuje spousta mýtů a my vám je v tomto článku vyvrátíme.

Publikováno

dne

Může muž poznat počet sexuálních partnerů u ženy? Ochrání vás přerušovaná soulož před otěhotněním? Poznáte pohlavně přenosnou nemoc na první pohled? Toto jsou jen některé otázky, na které si možná myslíte, že znáte správnou odpověď. Ale co když se mýlíte a je všechno jinak? Kolem sexu panuje spousta mýtů a my vám je v tomto článku vyvrátíme.

Mýty o sexu vznikají často smyšlenými historkami, ve filmových scénářích nebo při hovoru s přáteli a partnery. Člověk pak snadno naletí, myslí si o sexu nemyslitelné nebo očekává nemožné. A proto je tu tenhle článek, aby vám některé informace uvedl na pravou míru.

Mýtus: Sexem spálíte obrovské množství kalorií

Pravdou je, že 30minutovým sexem spálíte pouze 85-150 kalorií. Abyste zhubli půl kila tělesné hmotnosti, musíte spálit 3 500 kalorií. Pokud byste tedy při sexu spálili 100 kalorií, museli byste mít sex pětatřicetkrát, abyste zhubli 1 kilogram.

Většina lidí však nemá 30minutový sex, průměrný sex v běžném vztahu trvá 3-7 minut, jak uvádí časopis The Journal of Sexual Medicine. Proto jestli chcete zhubnout, běžte si raději zaběhat nebo zacvičit do fitka. Sex si pak můžete užít za odměnu.

Mýtus: Nemůžete otěhotnět, pokud při sexu stojíte

Tenhle mýtus může znít logicky. Vždyť přece funguje gravitace a spermie po ejakulaci ihned vytečou ven. Pravdou ovšem je, že rychlost vymrštění spermií do pochvy při ejakulaci je tak velká, že jim ani gravitace nezabrání v cestě k vajíčku.

Stejně tak k úspěšnému otěhotnění nemusí mít žena půlhodiny zvednutou pánev nebo dělat stojky. Spermie jsou šikovné a poradí si i s gravitací.

Mýtus: Muži myslí na sex každých 7 sekund

Studie z roku 2011, zveřejněná v časopise Journal of Sex Research, tento mýtus vyvrátila. Vědci sledovali 238 mužů a žen po dobu jednoho týdne. Zkoumali jejich myšlenky na sex, jídlo a spánek. Výsledky odhalily, že muži myslí na sex v průměru 19× za den, což neodpovídá myšlenkám na sex každých 7 sekund.

Na jídlo muži mysleli 18× za den a na spánek 11×. U žen se pak jednalo o 10 myšlenek na sex, 15 na jídlo a 8,5 myšlenek na spánek denně.

Mýtus: Každá žena může dosáhnout při samotném vaginálním styku orgasmu

Tento mýtus zaznívá často ve filmech, kdy každá ženská postava při pohlavním styku vyvrcholí. Studie z roku 2017 však zjistila, že pouze 18,4 % žen mělo orgasmus při penetračním sexu, zatímco 36,6 % žen uvedlo, že k dosažení orgasmu potřebuje stimulaci klitorisu. Dalších 36 % žen uvedlo, že stimulaci klitorisu při sexu nepotřebuje, ale s ní si orgasmus více užije.

Mýtus: Ženám trvá déle, než se vzruší

Studie z roku 2007 v časopise The Journal of Sexual Medicine zjistila, že mezi dobou vzrušení u žen a mužů nemusí být vůbec rozdíl. Vědci měřili pomocí termovize průtok krve v oblasti genitálií u skupiny 28 mužů a 30 žen, kdy respondenti sledovali neutrální, humorná a erotická videa. Výsledky měření byly takové, že doba dosažení maximální teploty genitálií po zhlédnutí videa, byla u obou skupin stejná.

Mýtus: Během menstruace nemůžete otěhotnět

Tento mýtus musíme uvést na pravou míru, protože čistě teoreticky otěhotnět v tomto období lze. Záleží na délce menstruačního cyklu. U většiny žen trvá menstruační cyklus přibližně 28 dní, z toho menstruační krvácení trvá zhruba 5 dní. Ovulace nastává většinou 12. až 16. den po začátku menstruace.

Některé ženy však mají kratší menstruační cyklus, což znamená, že i ovulace nastává dříve. To spolu s faktem, že spermie dokáží v ženském těle přežít i 5-7 dní, znamená, že při správném načasování mohou spermie žít dostatečně dlouho, aby hned po menstruaci oplodnily vajíčko.

Mýtus: Sex a pohlavní styk znamenají to stejné

Tyto dva pojmy spoustu lidí považuje za synonyma. Pravda je však taková, že pohlavní styk znamená penetrační sex. Sex sám o sobě ovšem zahrnuje mnohem víc věcí. Mezi sex se řadí i emocionální složka aktu a široká škála různých sexuálních aktivit, které ale nemusí zahrnovat pohlavní styk.

Mýtus: Poznáte, kdo má pohlavně přenosnou nemoc

Tomuto mýtu věří mnoho lidí a bohužel jsou pak nepříjemně překvapení realitou. Spoustu pohlavně přenosných chorob nemá vnější příznaky nebo nemusí být zpočátku rozpoznatelné a vy (nebo váš partner) tak vůbec nemusíte o nějaké nemoci vědět.

Pokud tedy žijete aktivní sexuální život, měli byste spolu s vaší polovičkou podstoupit preventivní lékařské vyšetření, které případné pohlavní nemoci odhalí.

Mýtus: Muži mohou poznat, kolik měla žena sexuálních partnerů

Tenhle mýtus jste možná slyšeli od vaší kamarádky, kamaráda nebo partnerky či partnera. Je to však nesmysl. Vagína je velmi flexibilní orgán, který se umí roztáhnout podle potřeby a pak zase znovu stáhnout. To znamená, že žádný váš sexuální partner nepozná, jestli jste měla jednoho nebo deset milenců, ani kdo měl jak velký penis, nebo jestli používáte sexuální hračky. Pružnost vagíny závisí na genetice a mnohdy také na vzrušení a psychickém rozpoložení.

Mýtus: Přerušovanou souloží nemůžete otěhotnět

Této metodě věří spousta párů, kteří se za 9 měsíců radují z narozeného miminka. Přerušovaná soulož opravdu není nejbezpečnější volbou, pokud nechcete otěhotnět. Spermie totiž nejsou obsaženy jen v konečném ejakulátu, ale i v tzv. preejakulátu, který je do pochvy vypouštěn průběžně během sexu.

K tomu, aby byla přerušovaná soulož účinná, musíte být buď zkušený muž, který ví přesně, kdy penis vytáhnout, nesmíte trpět předčasnou ejakulací, žena si musí být jistá, že nemá plodné dny, anebo musíte použít i další antikoncepční metodu (např. kondom).

Mýtus: Orální a anální sex jsou bezpečnou alternativou pohlavního styku a nemůžete při nich chytit pohlavní nemoc

Orální a anální sex chrání tak maximálně před otěhotněním. Před pohlavně přenosnými nemocemi však ne. Orálním a análním sexem se mohou přenášet chlamydie, herpes, kapavka, syfilis, HPV i HIV. Pokud tedy střídáte sexuální partnery/partnerky nebo se obáváte, že byste mohli některou chorobou trpět, zajděte si pro jistotu i pro vlastní bezpečí na vhodné lékařské vyšetření.

Zdroje: thehealthy.com, thesource.org

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lifestyle

Nevěrníci podle horoskopu: Těmto znamením věrnost nic neříká

Některá znamení zvěrokruhu mají nevěru v krvi. Nemohou bez ní fungovat a dokážou velmi těžce potrápit své partnery. Není špatné, když se dají dohromady s partnerem podobného ražení. Následky potom nejsou tak bolestivé. Pro která znamení může být nevěra denním chlebem se dočtete v našem článku.

Publikováno

dne

Některá znamení zvěrokruhu mají nevěru v krvi. Nemohou bez ní fungovat a dokážou velmi těžce potrápit své partnery. Není špatné, když se dají dohromady s partnerem podobného ražení. Následky potom nejsou tak bolestivé. Pro která znamení může být nevěra denním chlebem se dočtete v našem článku.

Blíženci

Blíženci jsou velmi vášnivým a nebezpečným znamením.Blízenec miluje interakci a dobývání protějšku. Dokáže si dávat velký pozor na to, aby na jeho neřesti nikdo nepřišel. Je velmi sofistikovaný a opatrný. Upřímně, klobouk dolů před jeho vychytralostí.

Vztahy s Blíženci začínají poměrně rychle. Je možné, že ještě tu noc, kdy jste si vyměnili čísla, zůstanete až do rána. Jsou prostě takoví. Nevzdávají se až do chvíle, dokud nedosáhnou svého.

Vodnář

Vodnář má svobodomyslného ducha, který se nenechá nikým a ničím spoutat. Toto vzdušné znamení má hlavu skoro pořád v oblacích a sní o svých vzdušných zámcích, kterých se ale často ve svém životě dočká. Prostě se snaží žít takový život, jaký si vysnil.

V lásce potřebuje cítit jiskru, která však bohužel dříve nebo později pomine. Velice snadno se zamiluje, nezávisle na tom, jestli má paralelně ještě jiný vztah. Často se ale stane, že se dostane do slepé uličky, ze které neví kudy kam.

Beran

Pozor na náhlé vzpanutí s Beranem. Můžete se velmi rychle spálit. Ani nebudete vědět jak, a zlomené srdce je na světě. Pokud do toho chcete přece jenom jít, navlékněte si žáruvzdorný oblek, který za žádnou cenu nesundávejte a užijte si společné extáze.

Stane se, že jak rychle oheň vzplanul, tak stejně rychle zhasne. Smiřte se s tím, ale garantuji vám, že na chvilky s Beranem budete velmi rádi vzpomínat. Pokud s ním chcete udržet delší poměr, na ničem nelpěte a nechte všechno volně plynout. Mnohem více si to užijete.

Býk

Pokud zůstane Býk věrný svému partnerovi, musí mu to přinést nějaké výhody. Také je docela líný na to, aby vymýšlel nějaké výmluvy a nepravdy o tom, kde se zrovna nachází. Pokud však dlouhodobě citově a sexuálně strádá, je to jiná věc.

Ač s bolestí, dokáže být i Býk svému partnerovi nevěrný. Stává se tak převážně ve vztahu s citově chladným partnerem, který nedokáže ohodnotit Býkovu citlivost a vášeň. Býk je velký požitkář, rád si vychutnává sex a vše kolem něj. Pokud je ve vztahu, který je stereotypní, bude hledat povyražení.

Zdroje: Elnacional, Yourtango, redakce

Pokračovat ve čtení

Lifestyle

Bez práce nejsou koláče aneb která znamení během roku 2024 vydělají opravdu hodně peněz

Kdo by si nepřál přijít k větší částce peněz? Cestování, bydlení i samotný život by byl mnohem jednodušší. Některým znamením zvěrokruhu se to v příštím roce 2024 podaří. Ověřte si, jestli patříte mezi ně.

Publikováno

dne

Kdo by si nepřál přijít k větší částce peněz? Cestování, bydlení i samotný život by byl mnohem jednodušší. Některým znamením zvěrokruhu se to v příštím roce 2024 podaří. Ověřte si, jestli patříte mezi ně.

Býk

Milí Býci, vypadá to, že se v roce 2024 přiblížíte k vysněnému bohatství a lepšímu životu, a to nejvíc ze všech znamení. To je povzbuzující, že? Máte velmi pracovitou a odhodlanou povahu, která dokáže čelit nejedné překážce. Jste velice praktickým znamením a perfektně hospodaříte s penězi.

K lepšímu životu vám vypomůže vaše vytrvalost a schopnost dosáhnout vytyčených cílů. Máte silnou pracovní morálku, která vám nedovolí lelkovat. Díky tomu vás v novém roce čeká výborná finanční prosperita.

Lev

Lvi, v roce 2024 je pravděpodobnost, že opravdu zbohatnete, velmi vysoká. Jste ohnivé a ambiciózní povahy a jste žhaví adepti na život v luxusu a bohatství. Díky vaší charizmatické povaze na sebe úspěch nenechá dlouho čekat.

Nebojte se vůdčích pracovních pozic. Máte tendence k tomu, abyste vedli lidi. Vaše přirozená autorita působí jako magnet. Jste sebevědomí a odhodlaní dosáhnout veškerých cílů, což se bude zamlouvat vašim nadřízeným.

Kozoroh

Jste ambiciózní a vaše obrovská touha po úspěchu vás požene vpřed. Podaří se vám uchopit mnoho příležitostí, které dotáhnete do úspěšného konce. Jste zkušenými stratégy a na své úkoly se dokonale soustředíte.

Příležitosti, která vám v roce 2024 pomůže k bohatství, se chopíte s vervou. Budete tvrdě pracovat a vaše úsilí bude po zásluze odměněno. Na tvrdou práci jste zvyklí celý život, naplňuje vás štěstím a pocitem, že jste prospěšní pro společnost. Na takovou odměnu, která přijde teď, zvyklí tak úplně nejste.

Štír

Nový rok 2024 vám přinese bohatství a prosperitu. Jste nesmírně odhodlaní a vynalézaví, což vám ve vaší cestě dost pomůže. Jste pozoruhodně bystří a vaše investice jsou chytré a rychlé. Ve chvíli, kdy se ostatní lidé rozkoukají, vy už máte hotovo.

Jste neskutečně energičtí lidé a vaše honba za slávou a úspěchem je neúnavná. Dosáhnete vedoucích pozic, které jsou spojeny s vyššími finančními odměnami. S financemi pracujete velmi obezřetně a jste přirozeně spořiví.

Panna

Milé Panny, stojíte na cestě, která vede k finančním úspěchům. Vaše pečlivá povaha a váš smysl pro detail vám pomůže udělat opravdu moudrá investiční rozhodnutí, ze kterých budete těžit celý život. To stojí za práci, že?

Ve finančním růstu pro vás bude klíčová vaše vrozená organizovanost. Vytvořte si efektivní rozpočty a plány, kde si rozvrhnete vaše investice. Vaše srdce bije pro kariéru a tento závazek vám přinese značnou finanční odměnu.

Zdroj: Astrotalk, redakce

Pokračovat ve čtení

Lifestyle

Kariéra podle znamení zvěrokruhu: Jak se vám bude dařit v zaměstnání v roce 2024?

Naše kariéra bude v roce 2024 stabilně růst. Případné problémy v práci můžeme očekávat od června, až do listopadu. Na konci roku mohou přijít vyšší nároky na zaměstnance a také změny v kariéře.

Publikováno

dne

Naše kariéra bude v roce 2024 stabilně růst. Případné problémy v práci můžeme očekávat od června, až do listopadu. Na konci roku mohou přijít vyšší nároky na zaměstnance a také změny v kariéře.

Beran

V tomto roce překonáte výzvy a překročíte svůj vlastní stín. Problémy v práci s přehledem vyřešíte a ve finále budete úspěšní. Zachovejte si zdravou míru sebevědomí, díky kterému se budete lépe učit všemu, co pro svou práci potřebujete. Hravě postoupíte od jedné výzvy k druhé. Ve vaší kariéře vás čeká růst. V roce 2024 vyšplháte po žebříčku úspěchu. Setkáte se s důležitými autoritami, což vám ve vaší kariéře také nesmírně pomůže. Nahoru se vyšplháte hlavně díky vašim dovednostem a odemknou se vaše dveře ke štěstí.

Býk

Očekávejte, že vám ve vaší kariéře pomohou státní úřady nebo starší lidé. Jste inteligentní a své šance se rychle chopíte. Vypadá to, že ve svém zaměstnání povýšíte. Získáte dobré pracovní příležitosti a naučíte se práci lépe delegovat na své kolegy nebo podřízené. Očekávejte náhlé výzvy a vždy tak trochu počítejte s plánem B. Nový rok vám do cesty položí mnoho překážek, ale vy je pomocí své tvrdohlavosti překonáte.

Blíženci

Během roku 2024 se naučíte spoustu nových věcí a dosáhnete svých vytyčených pracovních met. Očekávejte své povýšení a nové příležitosti. Setkáte se s vyššími autoritami a to povede k náhlým změnám. Pracujte také na svých slabinách. Vytvoříte si tak svou novou silnou stránku a získáte nové dovednosti. Zabýváte-li se obchodováním, očekávejte opravdu dobré výsledky.

Rak

Nebuďte příliš impulzivní a nepodvádějte. Vyhněte se také nadměrnému riskování a unáhleně neinvestujte. Během roku 2024 se u vás projeví vůdčí vlastnosti. To povzbudí členy vašeho pracovního týmu. Vaše práce ale nebude hned jednoznačně rozpoznána a nebude oceněna. Obrňte se trpělivostí. Své práci věnujte čas a odhodlání a výsledky se brzy dostaví. V novém roce budete mít opravdu silnou finanční pozici. Od května můžete získat jisté finanční výhody.

Lev

Zaměřte se hlavně na disciplínu a přijměte podporu kolegů, která se vám jednoznačně naskytuje. Přijdou náhlé změny, které ovlivní váš pracovní výkon. Od ledna do dubna očekávejte povýšení a růst platu. Koncem roku k vám přijde nová nabídka zaměstnání. Pro změnu se pravděpodobně rozhodnete. V novém roce dosáhnete velkých finančních výhod. Budete podávat skvělé pracovní výkony, za které budete patřičně odměněni.

Panna

Nové pracovní příležitosti očekávejte v prvním čtvrtletí roku 2024. I když dojde k velkému zvratu, dívejte se na něj pozitivně. Ve své kariéře získáte nové šance. Od května do října vám přijde nabídka na povýšení, se kterým souvisí i růst platu. Starší lidé vás budou ve vaší kariéře podporovat. Změní se vaše myšlení a díky tomu přijde další kariérní růst. Pokud obchodujete, neočekávejte valné výsledky. Od května však můžete očekávat zlepšení.

Váhy

Během roku 2024 vás ve vašem zaměstnání čeká kariérní růst a také pozitivní změny. Pokud cílíte na určitou pozici, existují překážky, které vám mohou její získání znepříjemnit. Získáte ale důvěru u vašeho šéfa a ten vás pověří novými úkoly. Očekávejte, že začnete jezdit na kratší služební cesty. Starší kolega vám pomůže udělat si ve vaší práci jasno. Pokud jste obchodníci, můžete čekat zlaté časy. Vaše podnikání vám přinese velké výnosy.

Štír

Během roku 2024 získáte nové pracovní vztahy. Své úkoly splníte včas a vaše nápady vám přinesou pracovní úspěchy. Budete velmi kreativní. Svou kreativitu stále rozvíjejte. Od ledna do května se vám naskytnou nové pracovní nabídky. Dokonce to vypadá, že budou ze zahraničí. Od května do října vás bude někdo ve vaší kariéře podporovat. Naučíte se díky tomu nové dovednosti, které vás posunou dál. Budete mít silnou finanční pozici a budete mít velkou pracovní energii a elán.

Střelec

Za svou tvrdou práci budete v roce 2024 konečně odměněni. Postoupíte v žebříčku úspěchu na vyšší stupeň. Zlepší se i vaše finanční situace. Jste velmi kreativní a inteligentní člověk. Zlepšíte si svou pracovní morálku a vaše pracovní schopnosti a váš optimismus vám pomůže překonávat výzvy a problémy. Mezi kolegy budete velmi oblíbení, protože nemáte problém podat jim pomocnou ruku, když jde do tuhého. Nový rok má pro vás připraveny úžasné možnosti. Vybudujete si silnou finanční pozici.

Kozoroh

V novém roce dostanete zajímavé kariérní příležitosti, které vám vynesou dobré jméno a skvělou pověst. Jste pracovití a obětaví a to vám přinese dobré výsledky. Budete mít úspěch u vašich nadřízených, kteří vás ocení. Špatné vztahy na pracovišti urovnáte svým přístupem a schopností komunikovat. Budete efektivní a trpěliví, což je v pracovním životě velmi důležité. Během roku zapracujete na své skvělé finanční pozici. Ve svém podnikání dosáhnete opravdu výrazného pokroku.

Vodnář

Rok 2024 pro vás bude progresivním rokem, ve kterém můžete být i povýšeni. Do cesty se vám ale staví hned několik překážek. Hrozí, že si vytvoříte nepřátelský vztah se svými nadřízenými nebo kolegy, čímž by se zpozdil i váš úkol, na kterém pracujete. Během roku uděláte několik impulzivních rozhodnutí. Proto si dejte pozor na to, co říkáte. Je tady riziko, že vaším úkolem bude pověřen váš kolega. Mohou vás začít ovládat zbytečné myšlenky. Bojujte proti nim a relaxujte. Pokud podnikáte, budete úspěšní.

Ryby

Během roku k vám přijdou nové pracovní příležitosti, na kterých bude patrná vaše individuální práce. Vaši nadřízení to ocení a patřičně vás ohodnotí. Může jít o zvýšení platu nebo vám nabídnou vyšší pracovní pozici. Vyvarujte se používání hrubých výrazů a omezte své tendence kritizovat ostatní. Ve vašem oboru se vám podaří dosáhnout opravdu skvělých výsledků. Podaří se vám také našetřit velký obnos peněz.

Zdroj: Indastro, VinayBajrangi

Pokračovat ve čtení

Oblíbené