Spojte se s námi


Zajímavosti

Vrah bez slitování: Miroslav Somora měl na svědomí smrt stopařek. Na konci jeho života na něho čekala šibenice

Zhlédnete-li československý psychologický film Smrt stopařek z roku 1979 natočený podle skutečných událostí, možná budete mít z něho husí kůži. Přitom se jedná jen o slabý šálek toho, co se ve skutečnosti tři roky před premiérou filmu stalo. Hlavní roli v tomto dramatu sehrál Miroslav Somora ze slovenské obce Tepličky nad Váhom. Chladnokrevný vrah, který neměl výčitky svědomí.

Publikováno

dne

Zhlédnete-li československý psychologický film Smrt stopařek z roku 1979 natočený podle skutečných událostí, možná budete mít z něho husí kůži. Přitom se jedná jen o slabý šálek toho, co se ve skutečnosti tři roky před premiérou filmu stalo. Hlavní roli v tomto dramatu sehrál Miroslav Somora ze slovenské obce Tepličky nad Váhom. Chladnokrevný vrah, který neměl výčitky svědomí.

Stopování je levné, ale může být nebezpečné

Příběh dvou zavražděných dvacetiletých stopařek se začal psát 9. srpna 1976 v Trenčíně. Viera a Tatiana měly namířeno do Vysokých Tater na dovolenou. V Trenčíně jim ale ujel vlak, tak se rozhodly pro stopování.

Při výběru ale neměly zrovna šťastnou ruku, protože oslovily člověka, který neměl k trestné činnosti zrovna moc daleko.

Miroslav Somora byl již několikrát trestán za loupežná přepadení, krádeže a znásilnění. Jen den před tím, než si ho obě děvčata stopla, znásilnil v obci Bernolákovo stopařku.

Do Tater už nedojely

Dívky nastoupily do Somorova nákladního automobilu značky Roman R 8.135 F, čímž si na sobě podepsaly ortel smrti. Somora počkal, až obě usnou, pak vzal montážní klíč a začal s ním dívky mlátit hlava nehlava. Po tvrdých úderech upadly do bezvědomí. To ale Somorovi ke spokojenosti nestačilo.

Dívky ubodal 30 centimetrů dlouhým kuchyňským nožem. Síla jeho úderů byla taková, že se mu podařilo dokonce nůž zlomit. Jednu z dívek pak ještě posmrtně znásilnil. Mrtvá těla vyhodil na skládce ve Valašských Kloboukách.

Pozorný svědek pomohl k dopadení vraha

Ve Valašských Kloboukách si vraha všiml pozorný svědek, kterému se nezdál způsob parkování nákladního vozidla. To stálo ke skládce svou přední částí, takže bylo zřejmé, že odpad nemůže vykládat. To mu přišlo podezřelé a později se šel na místo podívat. Objevil tu mrtvá nahá těla zavražděných dívek.

Jen díky jemu byl Miroslav Somora dopaden ve velmi krátkém čase, a to dva dny po činu. Stalo se to zrovna ve chvíli, kdy likvidoval stopy krve ve svém nákladním automobilu.

Miroslav Somora se ke svému činu přiznal. Neprojevil lítost a choval se chladně. Soud nad ním vynesl rozsudek smrti, který byl vykonán ve bratislavské věznici dne 9. února 1979.

Zdroj: Kriminalistika.eu, CSFD.cz

Oblíbené