Spojte se s námi


Novinky

Volného i Roznera čeká za jejich výroky trestní stíhání

Publikováno

dne

Bývalému poslanci Lubomíru Volnému (Volný blok) opět hrozí trestní stíhání, když ztratil imunitu poté, co se po volbách nedostal do Poslanecké sněmovny. Dnes o tom informovala Česká televize.

Volný údajně v době pandemie, kdy byl vyhlášen nouzový stav, šířil poplašnou zprávu. Ta se měla týkat léku ivermektin.

Bývalý poslanec avizoval chystané spiknutí proti tomuto léku, které mělo jako prostředek použít úmrtí pacientů. Volný o všem informoval prostřednictvím jednoho z mnoha svých příspěvků na Facebooku, kde lék obhajoval.

Přitom se na používání ivermektinu při léčbě nemoci COVID-19 zaměřila i Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) a použití tohoto léku nedoporučila.

Ivermektin se používá v humánní i veterinární medicíně především proti vším nebo zákožkám. A je nejčastěji používaným antiparazitním přípravkem pro masný skot a ovce.

Poslanecký mandát v dolní komoře parlamentu znovu neobhájil ani Miloslav Rozner (SPD). Toho chce policie stíhat za zpochybňování, popírání a schvalování genocidy za druhé světové války.

Konkrétně za jeho výroky o romském koncentračním táboře v Letech u Písku před dvěma lety, kdy jej označil za „neexistující pseudokoncentrák“. V té době ho ale odmítla Poslanecká sněmovna vydat.

Zdroj: Novinky, Sukl

Oblíbené