Novinky
Vojtěch navrhne vyhlášení nouzového stavu

Zdroj: Pixabay
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navrhne vyhlášení nouzového stavu. Hodlá tak udělat kvůli znovu plnícím se nemocnicím, přičemž nouzový stav by umožnil výpomoc mediků v nemocnicích.
Vojtěchův záměr navrhnout vyhlášení nouzového stavu sdělil serveru iDnes mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Má se tak stát kvůli přeplněným nemocnicím.
Pro vyhlášení nouzového stavu se vyjádřila i hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Ta uvedla, že v nemocnicích nutně chybí personál, i když už teď zde vypomáhá armáda.
Vojtěch tak naprosto otočil svůj postoj, když ještě v pátek uváděl, že vyhlášení nouzového stavu není nutné, jelikož se aktuální situace bude řídit pandemickým zákonem.
Nemocnice již kvůli své naplněné kapacitě omezuje ostatní méně nutnou péči. Žádají rovněž o pomoc armádu.
Zdroj: iDnes, ČTK
-
Celebritypřed 2 týdny
Marilyn Monroe by letos bylo 100 let. Celý život hledala svého otce, tajemství jejího původu odhalily až testy DNA
-
Zajímavostipřed 7 dny
Kvíz: Na kolik vyjmenovaných slov si dokážete vzpomenout?
-
Zajímavostipřed 6 dny
Kvíz: Vyjmenujte česká města s více než 20 000 obyvateli
-
Novinkypřed 2 dny
William a Kate oznámili, že prince George čeká nová škola. Mezi její absolventy patří 20 britských premiérů i autor Jamese Bonda