Spojte se s námi


Zajímavosti

Vlčí dítě: Hrůzný příběh týrané dívky. Když ji našli, pila z misky a v devíti letech vážila 11 kilogramů

Vlčí dítě: Drastický příběh se odehrál v severních Čechách v obci Leština. Když malou Danu objevili, nedokázala se ani postavit na nohy. Končetiny a ruce nešly natáhnout. Jen ležela a vydávala skřeky. Přitom do svých tří let se vyvíjela zcela normálně.

Publikováno

dne

Vlčí dítě: To je drastický příběh, který se odehrál v severních Čechách v obci Leština. Když malou Danu objevili, nedokázala se ani postavit na nohy. Končetiny a ruce nešly natáhnout. Jen ležela a vydávala skřeky. Přitom do svých tří let se vyvíjela zcela normálně.

Danu nejprve vychovávala babička

Vlčí dítě: Děvčátko první roky po svém narození žilo u své německé babičky, tudíž mluvilo jen německy. Po smrti babičky jej matka dítěte, můžeme-li ji tak vůbec nazývat, Augusta Pischelová, převzala do své péče. I když slovo péče je v tomto případě velmi přehnané.

Domácnost obýval i druh Augusty Pischelové: Václav Bureš. S malou Danou matka mluvila německy, se svým druhem česky. Nikdo se nenamáhal Danu naučit také česky, takže ostatním členům rodiny nerozuměla. A začínala být na obtíž.

Z policejních záznamů se dozvídáme protichůdné informace

Augusta Pischelová tvrdí, že k dívce pociťovala normální mateřské pudy, ale její druh Václav Bureš Danu nesnášel. Načež dívku vystěhovala do podkroví. Naopak otčím tvrdí, že se necítí vinen. Pracoval, živil rodinu a o děti se starala jeho družka. Prý netušil, že je dítě zavřené celé dny na samotce.

Zvláštní je to, že bratři Dany museli o celé situaci vědět, ale nic nepodnikli. Měli strach? Přitom bydleli též v podkroví, ale ve druhém pokoji. Ten ovšem nebyl na petlici jako ten Danin. V rodině byla ještě další malá dívenka, jejímž otcem byl Bureš.

Vlčí dítě: Dnes se pravdu už nejspíše nedozvíme

Navíc se nabízí spousta nezodpovězených otázek. Jak je možné, že Dana nikomu nechyběla, například ve škole? Kdo byl zodpovědný za týrání malé Dany? Proč k takovémuto tragickému případu vůbec došlo? Jak je možné, že nikdo ze sousedů nezasáhl? Na dotazy sousedů, proč Dana není vidět venku, prý matka odpovídala, že je dítě nemocné.

Nakonec se přece jen našla sousedka, jež nahlásila, že z domku vedle ní se ozývají divné zvuky a skřeky. Díky tomu byla nalezena dívka, jež ovšem člověka nepřipomínala. Spíše byla na úrovni zvířete. Z toho také pramení pojmenování Vlčí dítě. Byla doslova uvězněna v nevytápěné kobce. Okna byla zamřížovaná, dveře na petlici, žádné hračky, natož nábytek. Déle než celý rok ji matka držela v této chladné místnosti bez veškeré hygieny.

Vlčí dítě: Dívka se nedokázala ani postavit na nohy

Sociální pracovnice, Hana Frýdová, která ji našla, sdělila, že při pohledu na Danu zažila nejhrůznější šok ve svém životě. Dívka pila hltavě z misky jako zvíře. Spala na pokálených matracích, podvyživená, s hlubokými proleženinami. V místnosti se nacházely na podlaze a po stěnách rozmazané zaschlé exkrementy. Kobka čpěla zatuchlinou a zápachem. Zde „žilo“ dítě.

Dívku ihned převezli do nemocnice

Jednalo se o bezvládné dítě, jež nebylo schopno se ani posadit. Neměla žádné svalstvo. Trpěla hnisajícími proleženinami. Lékařka uvedla, že Dana byla v mnohem horším stavu, než vracející se oběti z koncentračního tábora.

Vlčí dítě: K soudu Pischelové a Bureše došlo 24. května 1957

Na soudní jednání se začaly scházet davy lidí. Mnozí toužili oba dva zabít a pomstít se tak za bolest, kterou způsobili nešťastné dívce. Co je to za lidi, kteří dovedou ublížit dítěti? Co je k tomu vedlo? Oba byli odsouzení k dvaceti letům vězení. Nicméně Bureš byl podmínečně propuštěn po devíti letech a jeho družka dostala milost od prezidenta republiky o rok dříve!

Zvláštní spojení Pischelové a Bureše

Nicméně, i když Pischelová uváděla, že její druh je násilník a je zodpovědný za to, co se stalo s Danou, uzavírají po jeho příchodu z vězení sňatek. O pět let později Bureš umírá. Pischelová po příchodu z vězení propadla alkoholu. Synové i dcera se jí zřekli.

V roce 1980 Dana umírá. V pouhých 33 letech.

Zdroje článku Vlčí dítě: iRozhlas, Wikipedie, Reflex

Oblíbené