Spojte se s námi


Různé

Velikonoce smutku v Africe: 45 mrtvých, přežila jen 8letá dívka. Autobus se zřítil ze srázu a začal hořet

Krvavé Velikonoce v Africe: 45 mrtvých, přežila jen 8letá dívka. Autobus se zřítil ze srázu a začal hořet
Autobus 28. března 2024 vezl poutníky, kteří cestovali z hlavního města Botswany Gaborone na velikonoční bohoslužbu do města Moria. Autobus se zřítil a vyšlehly plameny.

Publikováno

dne

Letošní Velikonoce se v Botswaně budou nést ve znamení smutku. Autobus 28. března 2024 vezl poutníky, kteří cestovali z hlavního města Botswany Gaborone na velikonoční bohoslužbu do města Moria. Autobus se zřítil a vyšlehly plameny.

Velikonoce provází krev nevinných obětí

Autobus plný cestujících prorazil bariéru a sjel z mostu v horském průsmyku Mmamatlakala asi 300 kilometrů od Johannesburgu, uvádí BBC. Na to se zřítil z výšky padesáti metrů do rokle, kde začal hořet. Jako zázrakem přežila jedna jediná pasažérka. Osmiletá dívka, kterou záchranáři s vážnými zraněními transportovali do nemocnice.

Nehody v Jihoafrické republice plní černou kroniku

Uvádí se, že denně na silnicích v Jihoafrické republice přijde o život údajně čtyřicet dva lidí a pět set se vlivem dopravní nehody zraní. Bezpečnost na silnicích je pramalá. Navíc zde lidé cestují v přeplněných dopravních prostředcích.

Záchranné operace se rozjely naplno, ale nebylo už pomoci

Vše komplikoval terén a rozeseté trosky autobusu natolik, že se záchranáři k obětím těžko dostávali. Ministryně dopravy Sindisiwe Chikunga vyjádřila upřímnou soustrast rodinám postiženým tragickou nehodou autobusu.

„Naše myšlenky a modlitby jsou s vámi v této těžké době.“ A dodává: „Nadále vyzýváme k zodpovědné jízdě za všech okolností se zvýšenou ostražitostí, protože o velikonočním víkendu je na našich silnicích více lidí.“

Slíbila, že příčiny nehody budou vyšetřeny a rodinám pozůstalých se dostane pomoci. Nabízí se otázka, jak pomoc bude vypadat, protože provincie Limpopo má nevyšší míru chudoby ze všech provincií jižní Afriky. Až osmdesát procent obyvatel žije pod národní hranicí chudoby.

Prezident na Velikonoce vyzval občany k bezpečnosti na silnicích

Tristní je, že prezident Cyril Ramaphosa ve velikonočním poselství, které zveřejnil krátce před nehodou, vyzval občany, aby udělali vše pro to, aby tyto Velikonoce byly bezpečné. „Neměla by to být doba, kdy budeme sedět a čekat, až uvidíme statistiky tragédií nebo zranění na našich silnicích,“ končí svůj projev.

Tragická nehoda se stala v severovýchodní provincii Limpopo. Země je jednou z devíti provincií Jihoafrické republiky a protéká jí řeka Limpopo. Provincie sousedí na západě s Botswanou, odkud autobusem mířili poutníci na velikonoční bohoslužbu.

Zdroje: BBC, seznamzpravy.cz

Oblíbené