Spojte se s námi


Novinky

Vdova po Kobe Bryantovi získala za uniklé fotografie vrtulníku pořádné odškodné

Publikováno

dne

Kobe Bryant patřil mezi největší hvězdy basketbalové NBA. Celou svou kariéru strávil v dresu Los Angeles Lakers. V lednu 2020 však tragicky zahynul při havárii vrtulníku. Celý svět obletěly snímky havarovaného stroje. Vdova po legendárním hráči nyní získala odškodnění.

26. ledna 2020 se nejen celý basketbalový svět zahalil do černých barev. Odešla totiž legenda a jeden z nejlepších basketbalových hráčů v historii. Ve 41 letech při havárii svého vrtulníku zemřel Kobe Bryant.

Spolu s ikonou Los Angeles Lakers byla na palubě vrtulníku jeho 13letá dcera Gianna. Spolu s nimi letělo ještě dalších sedm lidí. V médiích a na internetu se poměrně rychle po havárii začaly objevovat snímky hořícího stroje.

Vdova Vanessa Bryantová (40 let) prohlásila, že když zjistila, že snímky pořídili zástupci šerifa okresu Los Angeles a hasiči, tak začala mít panické záchvaty. Nyní se po více než dvou letech dočká odškodnění.

Stejně tak spolužalobce Christopher Chester, který při nehodě přišel nejen o manželku Sarah, ale také o dceru Payton.

Federální porota již určila i výši zmíněného odškodnění. Zatímco Bryantová musí dostat odškodné ve výši 16 milionů dolarů, Chester by měl obdržet o milion dolarů méně.

„Každý den žiji ve strachu z toho, že mé dcery budou projíždět sociální sítě a narazí na tyto fotografie,“ cituje Bryantovou agentura AP. Vdova po legendě basketbalu mimo jiné přiznala, že panické záchvaty má dodnes.

„Jsme vděční za porotu i soudce. Poskytli nám spravedlivý proces,“ vyjádřil se pro změnu Chesterův právník Jerry Jackson.

Podle právního zástupce Bryanové pořízení snímky nesložily k vyšetřování a ani jiným oficiálním záležitostem. Prý se jednalo jen o snímky pořízené z morbidní zvědavosti.

Zdroj: BBC, Reuters, AP News, CNN

Oblíbené