Spojte se s námi


Cestování

V čem je Bratislava lepší turistickou destinací než Praha?

Dvě zcela hlavní města dvou států, které v minulosti tvořily jeden celek. Bratislava i Praha však mají své kouzlo. Zatímco česká metropole je u nás i ve světě opěvovaná, tak ta slovenská zůstává opomíjena. Právem? To záleží na každém.

Publikováno

dne

Dvě zcela hlavní města dvou států, které v minulosti tvořily jeden celek. Bratislava i Praha však mají své kouzlo. Zatímco česká metropole je u nás i ve světě opěvovaná, tak ta slovenská zůstává opomíjena. Právem? To záleží na každém.

Slovensko. V České republice sice oblíbená turistická destinace, nicméně spíše kvůli horám než kvůli návštěvám měst. Přitom i v této oblasti mají naši sousedé co nabídnout. Například Bratislava může být pro někoho i mnohem atraktivnější než například Praha.

Ano, jsou to dvě zcela odlišná města s odlišnou kulturou i mentalitou, a právě proto by mohla být Bratislava zajímavá pro ty, kteří shledávají mnoho negativ na české metropoli.

Samozřejmě, v současné situaci, když přijedete do hlavního města Slovenska, můžete narážet na plakáty odrážející negativitu nedávných parlamentních voleb, které neskončily úplně pozitivně, nicméně navzdory tomu má město na soutoku Moravy a Dunaje své kouzlo.

Bratislava si zaslouží větší pozornost

Bratislava je o menší skrz počet obyvatel a stejně tak je mnohem chudší na turisty, tudíž je o poznání poklidnější než Praha. Velké davy či velké fronty? Tu a tam, do turisty přelidněné Prahy to má ale daleko.

Najdeme zde několik architektonických skvostů, směs novodobé a moderní architektury, pozůstatky komunismu či krásné historické budoby.

Historické centrum je kouzelné. Nabízí mnoho krásných a tajemných zákoutí, tamní hrad je ideálním místem pro trávení času a užívání si příjemných výhledů a zkoumání historie. A jestliže vám přijde, že noční Praha působí až moc temně, tak Bratislava působí v tomto ohledu poněkud jinak.

Samozřejmě záleží na části města, historické centrum je ale opět klidné. Žije, ale jinak. S otevřenými bary, hospodami, restauracemi a různými podniky. Podobnou atmosféru v Praze jen tak nezažijete.

Pokud navíc hodláte šetřit na rozpočtu, potěší vás, že je Bratislava o něco cenově dostupnější. I tady je potřeba hledat, ale není to tak náročné jako v české metropoli.

Slovenské hlavní město se navíc nachází v perfektním prostřední. Je obklopeno vinicemi, podél kterých vedou cyklostezky. Navíc tu najdeme skromné, ale krásné pohoří Bílé Karpaty, tudíž opět ideální místo pro turistiku i cyklistiku.

Pokud by vám navíc Bratislava nestačila, tak jen zhruba o 60 kilometrů dál najdeme Vídeň, koho by nelákalo Rakousko, tak je jen přes Dunaj také Maďarsko, kde je rovněž co objevovat. Nedaleko je i zajímavá Trnava.

Zdroj: Visit Bratislava, Redakce

Oblíbené