Spojte se s námi


Novinky

Už žádné utajování: Důstojník letectva USA prolomil mlčení o pozorování UFO! Všichni byli vyděšení, řekl o případu z roku 2003

Bývalý bezpečnostní důstojník amerického letectva, Jeff Nuccetelli, se poprvé veřejně vyjádřil k událostem spojeným s pozorováním UFO v Kalifornii před 20 lety. Tohle není žádný vtip, říká s vážnou tváří.

Publikováno

dne

Bývalý bezpečnostní důstojník amerického letectva, Jeff Nuccetelli, se poprvé veřejně vyjádřil k událostem spojeným s pozorováním UFO v Kalifornii před 20 lety. Tohle není žádný vtip, říká s vážnou tváří.

Incidentu z října 2003 byli přímými aktéry pracovníci Boeingu a příslušníci letectva. Ti spatřili „gigantický plovoucí červený čtverec“ nad leteckou základnou Vandenberg.

Událost se po dobu dvou desetiletí dařilo utajovat a takzvaně držet pod pokličkou, ale nedávno byla přednesena v kongresovém výslechu poručíka Ryana Gravese.

Nuccetelli, bývalý hlavní hlídkový důstojník USAF, potvrdil důvěryhodnost svědků a uvedl, že kontraktanti s tajnými povoleními byli školeni právě na pozorování UFO.

„Tohle není vtip. Jedná se o kontraktory s prověrkou na přísně tajné informace. Tito lidé jsou vyškolení pozorovatelé. Jsou tam vysláni, víte, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vědí, jak letadla vypadají. Vědí, jak vypadají rybářské lodě,“ řekl Nuccetelli v Merged Podcastu.

Podrobně popsal událost, včetně dalšího setkání s UFO, kdy jeho kolegové byli „oblétáni“ neidentifikovatelným létajícím objektem. Nuccetelli věří, že o pozorování ví alespoň 80 lidí a informace o události předal Pentagonu.

Byl to chaos, všichni byli vyděšení…

V podcastu Merged, moderovaném poručíkem Ryanem Gravesem, Nuccetelli popsal, jak se objekt podivně pohyboval, stával se větší a světlejší, a nakonec rychle zmizel. Po tomto incidentu prý Nuccetelli vyslechl šest svědků, kteří mu celou událost podrobně vylíčili.

„Když jsem se tam tehdy objevil, byl to prostě chaos. Všichni byli vyděšení. V podstatě popsali, že se ten objekt objevil, pohyboval se podivně, nevyzpytatelně. Jak se přibližoval, zvětšoval se a zjasňoval,“ řekl.

„Pak se přiblížil velkou rychlostí a doletěl až ke kontrolnímu bodu a zastavil se. Všichni na to zírali. A pak to prostě vystřelilo pryč,“ uvedl.

Následně ještě dodal, že se v současné době snaží najít všechny svědky, kteří se incidentu z října roku 2003 zúčastnili. A to pochopitelně nejen z důvodu, jelikož je o tento případ velký zájem. Nuccetelli potřebuje dát dohromady několik věrohodných výpovědí, aby tehdejší pozorování podlehlo podrobnému prozkoumání.

Britský deník The Independent dále uvádí, že vedoucí kanceláře Pentagonu pro vyšetřování UFO, Sean Kirkpatrick, obdržel od dubna tohoto roku přibližně 800 hlášení o neidentifikovaných objektech.

Není tak divu, že zájem veřejnosti o UFO a události s ním spojené roste, což potvrzují i nedávná kongresová slyšení a vytvoření formálního úřadu pro vyšetřování hlášení o UFO pod Bidenovou administrativou.

Zdroje: Merged Podcast, The Independent

Oblíbené