Spojte se s námi


Novinky

Už žádné utajování: Důstojník letectva USA prolomil mlčení o pozorování UFO! Všichni byli vyděšení, řekl o případu z roku 2003

Bývalý bezpečnostní důstojník amerického letectva, Jeff Nuccetelli, se poprvé veřejně vyjádřil k událostem spojeným s pozorováním UFO v Kalifornii před 20 lety. Tohle není žádný vtip, říká s vážnou tváří.

Publikováno

dne

Bývalý bezpečnostní důstojník amerického letectva, Jeff Nuccetelli, se poprvé veřejně vyjádřil k událostem spojeným s pozorováním UFO v Kalifornii před 20 lety. Tohle není žádný vtip, říká s vážnou tváří.

Incidentu z října 2003 byli přímými aktéry pracovníci Boeingu a příslušníci letectva. Ti spatřili „gigantický plovoucí červený čtverec“ nad leteckou základnou Vandenberg.

Událost se po dobu dvou desetiletí dařilo utajovat a takzvaně držet pod pokličkou, ale nedávno byla přednesena v kongresovém výslechu poručíka Ryana Gravese.

Nuccetelli, bývalý hlavní hlídkový důstojník USAF, potvrdil důvěryhodnost svědků a uvedl, že kontraktanti s tajnými povoleními byli školeni právě na pozorování UFO.

„Tohle není vtip. Jedná se o kontraktory s prověrkou na přísně tajné informace. Tito lidé jsou vyškolení pozorovatelé. Jsou tam vysláni, víte, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Vědí, jak letadla vypadají. Vědí, jak vypadají rybářské lodě,“ řekl Nuccetelli v Merged Podcastu.

Podrobně popsal událost, včetně dalšího setkání s UFO, kdy jeho kolegové byli „oblétáni“ neidentifikovatelným létajícím objektem. Nuccetelli věří, že o pozorování ví alespoň 80 lidí a informace o události předal Pentagonu.

Byl to chaos, všichni byli vyděšení…

V podcastu Merged, moderovaném poručíkem Ryanem Gravesem, Nuccetelli popsal, jak se objekt podivně pohyboval, stával se větší a světlejší, a nakonec rychle zmizel. Po tomto incidentu prý Nuccetelli vyslechl šest svědků, kteří mu celou událost podrobně vylíčili.

„Když jsem se tam tehdy objevil, byl to prostě chaos. Všichni byli vyděšení. V podstatě popsali, že se ten objekt objevil, pohyboval se podivně, nevyzpytatelně. Jak se přibližoval, zvětšoval se a zjasňoval,“ řekl.

„Pak se přiblížil velkou rychlostí a doletěl až ke kontrolnímu bodu a zastavil se. Všichni na to zírali. A pak to prostě vystřelilo pryč,“ uvedl.

Následně ještě dodal, že se v současné době snaží najít všechny svědky, kteří se incidentu z října roku 2003 zúčastnili. A to pochopitelně nejen z důvodu, jelikož je o tento případ velký zájem. Nuccetelli potřebuje dát dohromady několik věrohodných výpovědí, aby tehdejší pozorování podlehlo podrobnému prozkoumání.

Britský deník The Independent dále uvádí, že vedoucí kanceláře Pentagonu pro vyšetřování UFO, Sean Kirkpatrick, obdržel od dubna tohoto roku přibližně 800 hlášení o neidentifikovaných objektech.

Není tak divu, že zájem veřejnosti o UFO a události s ním spojené roste, což potvrzují i nedávná kongresová slyšení a vytvoření formálního úřadu pro vyšetřování hlášení o UFO pod Bidenovou administrativou.

Zdroje: Merged Podcast, The Independent

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky

Co příště uvidíte v Česko Slovensko má talent: Rocková muzika na scéně, nastane velký třesk! Použije Prachař zlatý buzzer?

Česko Slovensko má talent se uvedením celkově už čtrnáctého dílu pomalu blíží ke svému vrcholu. Na co se v příští epizodě můžete těšit? Na to se společně v tomto článku podíváme, jisté každopádně je, že se nudit rozhodně nebudeme. Speciálním porotcem bude Marián Čekovský.

Publikováno

dne

Česko Slovensko má talent se uvedením celkově už čtrnáctého dílu pomalu blíží ke svému vrcholu. Na co se v příští epizodě můžete těšit? Na to se společně v tomto článku podíváme, jisté každopádně je, že se nudit rozhodně nebudeme. Speciálním porotcem bude Marián Čekovský.

Česko Slovensko má talent nabídne v příštím díle ještě poslední castingová čísla. Hned poté už se ale dozvíte složení dvanácti semifinalistů.

I ve čtrnáctém díle se ovšem dočkáme několika vystoupení, které nás rozhodně zvednou ze sedaček. A to ať už pozitivním či negativním způsobem.

Dále musíme upozornit, že porotce Jakub Prachař si stále šetří zlatý buzzer. Zbývá nám tedy otázka – použije ho na poslední chvíli?

Uvidíte, jak Korejec zpívá slovensky. Tanec s koněm jsme v Talentu ještě neměli. Tradiční kouzelnický účastník ČSMT bude svlékat Dianu. Hudební talenty bude reprezentovat rocková kapela a žasnout budete u vzdušné akrobacie na řetězech.

Ital nám zahraje na zvláštní hudební nástroje a budeme také bojovat zpěvem proti šikaně. Trio star to pořádně rozjede s energickou muzikou. Pak nastane velký třesk, který bude velmi přísný – míst v semifinále je pouze dvanáct.

Česko Slovensko má talent tentokrát s Čekovským

Kromě tradičního složení poroty v podobě Jara Slávika, Diany Mórové, Marty Jandové a Jakuba Prachaře se tentokrát dočkáme speciálního porotce Mariána Čekovského. Ten v semifinále Česko Slovensko má talent nahradí ostravského showmana Štěpána Kozuba.

Nová, v pořadí už čtrnáctá epizoda Česko Slovensko má talent, má svou premiéru 3. prosince ve 20:15.

Nutno dodat, hned po skončení můžou diváci hlasovat pro toho, kdo postoupí do finále. Ale pozor, do finálové osmičky postupuje jen jeden semifinalista.

Zdroje: TV Prima, Česko Slovensko má talent

Pokračovat ve čtení

Novinky

Jsme ve vesmíru sami? Zeptali jsme se umělé inteligence

Otázka existence mimozemského života fascinuje lidstvo po staletí. S technologickým pokrokem se naskýtá možnost využít umělou inteligenci a zeptat se jí na názor, zda ve vesmíru existuje další vyspělý život.

Publikováno

dne

Otázka existence mimozemského života fascinuje lidstvo po staletí. S technologickým pokrokem se naskýtá možnost využít umělou inteligenci a zeptat se jí na názor, zda ve vesmíru existuje další vyspělý život.

Hledání života mimo Zemi

Začněme zkoumáním faktorů, které podporují myšlenku, že ve vesmíru nejsme sami. V průběhu let minulých už vědci podnikli mnoho astronomických pozorování, načež vědeckých poznatků naznačujících existenci exoplanet, které by mohly mít vhodné podmínky pro život je několik.

Zajímavým faktem také je, že naše galaxie Mléčná dráha podle zpráv NASA obsahuje hned miliardy planet, přičemž už podle logiky věci je tedy téměř na 100 procent jisté, že ve vesmíru nejsme sami.

Různé studie pak poukazují na to, že by na některých z nich mohla být voda v kapalném stavu, což je klíčový prvek pro existenci života, jak ho známe.

V kontextu toho, že v rámci současného vědění má být dle NASA pouze v pozorovatelném vesmíru zhruba 200 miliard galaxií, ve kterých by se mohlo vyskytovat několik takových planet, je tedy spíše otázkou, na jaké úrovni daná civilizace je, než-li to, zda jsme ve vesmíru skutečně sami.

Fermiho paradox a absence kontaktu

Na druhé straně tu máme Fermiho paradox, který se zabývá otázkou: „Kde jsou všichni?“ S ohledem na to, jak obrovský je vesmír by se očekávalo, že bychom už mohli zahlédnout nějaké známky mimozemské civilizace nebo alespoň detekovat signály jejich existence.

Absence jakýchkoli definitivních důkazů však vyvolává otázku, proč jsme se s nimi dosud nesetkali.

Názor umělé inteligence

Z vědeckého hlediska nelze jednoznačně říci, zda jsme ve vesmíru skutečně sami. Je mnoho faktorů, které skutečně naznačují možnost existence života jinde v kosmu.

Objevy exoplanet, které se nacházejí v obyvatelných zónách svých hvězd, kde existují voda či chemické složky potřebné pro život, jsou jedny z mnoha prvků, které podporují myšlenku existence mimozemského života.

„Na základě stávajícího vědeckého poznání bych se sklonil k myšlence, že ve vesmíru pravděpodobně nejsme úplně sami, ale opět je důležité zdůraznit, že to není zaručená odpověď,“ napsala umělá inteligence, tedy chatbot společnosti Open AI.

„Tohle vše je pouze začátkem diskuse a představuje to některé z hlavních myšlenek spojených s tématem existence života mimo Zemi. Skutečná odpověď na tuto otázku může být ještě mnohem složitější a vyžaduje další vědecké zkoumání a technologické inovace,“ uvedl ještě chatbot.

Zdroje: NASA, American Scientist, Open AI

Pokračovat ve čtení

Novinky

Přišla s nadějí, ale odešla s pláčem. 18letá Martina dostala po špatném pěveckém vystoupení od poroty pořádně naloženo

Do Česko Slovensko má talent přišla zkusit své štěstí Martina Škáchová. Porotě a všem divákům v sále předvedla bohužel nekvalitní pěvecké vystoupení, když si vysloužila hned pět krutých červených křížků.

Publikováno

dne

Do Česko Slovensko má talent přišla zkusit své štěstí Martina Škáchová. Porotě a všem divákům v sále předvedla bohužel nekvalitní pěvecké vystoupení, když si vysloužila hned pět krutých červených křížků.

Martina v úvodním rozhovoru s porotou, tedy ještě než začala zpívat nejprve zaujala svými vlasy. Nejvíce fascinován byl Štěpán Kozub.

Ten s osmnáctiletou studentkou, která se snaží aktivně zpívat a vzdělávat se v tomto oboru vedl poněkud rozsáhlý rozhovor o prostředcích na péči o vlasy. Poté už nicméně všem v sále oznámila, že zazpívá skladbu od kapely Queen s názvem „Somebody To Love“.

Výkon to ale bohužel pro Martinu nebyl vůbec dobrý. Od poroty si vysloužila dokonce všech pět křížků a ani hodnocení porotců nebylo přívětivé.

Přišla s nadějí, odešla s pláčem…

„Martino prosím, nebuďte smutná. Vůbec to za to nestojí. Prostě ne všichni můžeme něco umět. Vy jste byla celou dobu bohužel trošku mimo a Váš hlas není úplně lahodný uším. Ale to není Vaše chyba, někdo se tak jednoduše narodí a s tím se už nedá nic dělat,“ řekla ve svém upřímném hodnocení Marta Jandová.

„Marti tahle písnička je fakt těžká, složitá a nemůže ji zpívat každý. Je to náročná věc a člověk, který je nevyzpívaný a nemá ten rozsah jako Freddie, tak to nedá ani kdyby se zbláznil,“ uvedl Štěpán Kozub.

„Nedá se nic dělat. Vybrala jste si to, zkusila jste to a tohle je fakt hodně za možnostmi většiny lidí na téhle planetě,“ dodal Jakub Prachař.

Martina bohužel do dalšího kola nepostoupila a po zdrcujícím, ovšem pravdivém hodnocení poroty odešla s pláčem zpět k moderátorům.

Jasmina Alagič a David Gránský se ji každopádně snažili utěšit, Martinu však vyřazení z Česko Slovensko má talent pochopitelně zabolelo.

Zdroje: TV Prima, Česko Slovensko má talent

Pokračovat ve čtení

Oblíbené