Spojte se s námi


Auta

Už jste slyšeli o novém Audi Q6 e-tron? Tohle o něm musíte vědět!

Nedáte dopustit na auta německé automobilky se čtyřmi kruhy v logu? Nový elektromobil půjde do prodeje až příští rok, ale již nyní jsou k vidění první fotky. Samozřejmě s maskováním, abychom se měli na co těšit.

Publikováno

dne

Nedáte dopustit na auta německé automobilky se čtyřmi kruhy v logu? Nový elektromobil půjde do prodeje až příští rok, ale již nyní jsou k vidění první fotky. Samozřejmě s maskováním, abychom se měli na co těšit.

Německá automobilka Audi nedělá nikdy nic jenom na půl. Model Q6 e-tron bude oficiálně představen až v průběhu letošního roku, ale již nyní o něm máme spoustu informací.

V prvé řadě je zcela jasné, že se bude jednat o plně elektronické SUV, což bude pro automobilku důležitý milník, protože se bude jednat vůbec o první takový model v jejich nabídce.

Dále je také zřejmé, že v elektromobilech spatřuje automobilka Audi svou budoucnost, což pouze potvrdila prohlášením o tom, že od roku 2026 chce, aby z jejích výrobních linek sjížděly pouze elektroauta. Fanoušky spalovacích motorů toto prohlášení rozhodně nepotěšilo.

Pojďme se ale nyní zaměřit na to, co o chystaném elektromobilu značky Audi prozatím víme. Co se vzhledu týče, model Audi Q6 e-tron je podobný modelu Q5. Při prvním pohledu na nový vůz je také nepřehlédnutelné typické logo se čtyřmi propojenými kruhy, které samozřejmě nesmí chybět.

Chcete-li znát více technické detaily, i ty pro vás máme. Společně na nich pracovaly automobilky Audi a Porsche. Výsledkem je platforma PPE, neboli Premium Platform Electric. Její tajemství spočívá v použití 800 V napětí a těšit se můžete také na rychlé nabíjení.

Ve spojitosti s novým vozem Audi se mluví také o řadě dalších věcí, ale mějte na paměti, že se jedná o nepotvrzené informace, proto se snažte udržet své nadšení na uzdě.

Šeptá se, že dojezd automobilu by měl být pozoruhodných 600 kilometrů a k dispozici by měl být také maximální výkon dosahující (možná i přesahující) 500 koní. Běžný výkon by měl být 375 koní. Zajímá vás zrychlení z nuly na sto? Internetem koluje čas 4,5 sekundy v režimu boost, v běžném režimu je řeč o zhruba 6 vteřinách. Zda jsou tato čísla přesná, to zjistíme již letos po oficiálním představení.

V případě, že vás model Audi Q6 e-tron zaujme, měli byste mít možnost si jej zakoupit jíž v první polovině roku 2024. Hovoří se o tom, že pořizovací cena bude začínat na milionu a půl korun, ale zda to tak bude a nedojde ke zdražení, o tom se můžeme prozatím pouze dohadovat.

Zdroje: Top gear, Auto, Tip Cars, Novinky

Oblíbené