Spojte se s námi


Celebrity

Uplynulo již 68 let od narození Steva Jobse. Připomeňme si zajímavosti a úspěchy z jeho života

Publikováno

dne

Steve Jobs měl mnoho úspěchů jak v oblasti technologií, tak i v podnikání a vůdcovství. Pojďme si připomenout život tohoto výjimečného muže, který by dnes oslavil 68. narozeniny.

Jobs byl americký podnikatel a vizionář, který se proslavil jako spoluzakladatel společnosti Apple Inc. Narodil se 24. února 1955 v San Franciscu a vyrůstal v oblasti Silicon Valley. Jeho biologický otec byl syrský imigrant a matka americká studentka.

V roce 1976 založil spolu s Stevem Wozniakem společnost Apple, která se později stala jedním z nejvýznamnějších světových výrobců počítačů, chytrých telefonů a dalších zařízení.

Jobs byl známý svou vizionářskou schopností a také schopností najít nové způsoby, jak využít technologie v praxi. Jeho inovativní nápady přispěly k vývoji počítačů Macintosh, iPodu, iPhonu a iPadu.

Zajímavosti

  • Začal pracovat v technologickém průmyslu již v době, kdy mu bylo pouhých 18 let. V roce 1973 začal pracovat pro Atari. Jeho žádost se vydražila za více než 3,5 milionu.
  • Jobs byl známý svým minimalistickým stylem a oblíbené oblečení se skládalo z černých roláků a džínů.
  • Byl v jídle velmi vybíravý. Jeho oblíbeným jídlem byla mrkvová šťáva a jablka, což pravděpodobně ovlivnilo i název společnosti Apple.
  • Měl silnou intuici a byl schopen předvídat trendy v technologickém průmyslu. Mnozí si jistě vybaví jeho slavnou řeč, ve které předpověděl, že internet bude mít obrovský vliv na budoucnost a bude mít větší dopad než elektrická energie.
  • Byl známý svým pečlivým výběrem zaměstnanců a byl přesvědčen, že úspěšná společnost musí mít skvělé lidi. V jedné ze svých řečí prohlásil: Klíčová je kvalita. Někteří lidé nejsou zvyklí na prostředí, kde je očekává dokonalost. Kvalita je důležitější než kvantita.
  • Inspiroval se na cestách do Indie. Právě tyto zážitky ho inspirovaly k vytvoření některých z nejúspěšnějších produktů společnosti Apple.

Úspěchy

  • Jobs spolu s Wozniakem založili v roce 1976 společnost Apple v garáži rodinného domu. Apple se stal jednou z nejúspěšnějších a nejvýznamnějších technologických společností na světě.
  • Stál v čele vývoje prvního osobního počítače s grafickým uživatelským rozhraním ovládaným myší. Lisa byla poprvé uvedena na trh v roce 1983 a stála 9 995 dolarů.
  • Byl hlavním architektem při vývoji iPodu, který byl uveden na trh v roce 2001 a stal se velmi populárním přehrávačem digitální hudby.
  • Byl vedoucím vývoje iPhone, prvního chytrého telefonu s dotykovým displejem, který byl uveden na trh v roce 2007 a změnil způsob, jakým lidé používají své mobilní telefony.

Tyto úspěchy ukazují, že byl Jobs vynikajícím inovátorem a vůdcem, jehož práce měla významný vliv na mnoho oblastí moderního života.

Tento výjimečný člověk zemřel na rakovinu slinivky břišní v roce 2011 ve věku 56 let. Byl velmi respektovaným a inspirativním člověkem, který změnil svět technologií a ovlivnil životy milionů lidí po celém světě.

Zdroj: Wikipedia, Lidovky, Apple

Oblíbené