Spojte se s námi


Celebrity

Uplynulo již 68 let od narození Steva Jobse. Připomeňme si zajímavosti a úspěchy z jeho života

Publikováno

dne

Steve Jobs měl mnoho úspěchů jak v oblasti technologií, tak i v podnikání a vůdcovství. Pojďme si připomenout život tohoto výjimečného muže, který by dnes oslavil 68. narozeniny.

Jobs byl americký podnikatel a vizionář, který se proslavil jako spoluzakladatel společnosti Apple Inc. Narodil se 24. února 1955 v San Franciscu a vyrůstal v oblasti Silicon Valley. Jeho biologický otec byl syrský imigrant a matka americká studentka.

V roce 1976 založil spolu s Stevem Wozniakem společnost Apple, která se později stala jedním z nejvýznamnějších světových výrobců počítačů, chytrých telefonů a dalších zařízení.

Jobs byl známý svou vizionářskou schopností a také schopností najít nové způsoby, jak využít technologie v praxi. Jeho inovativní nápady přispěly k vývoji počítačů Macintosh, iPodu, iPhonu a iPadu.

Zajímavosti

  • Začal pracovat v technologickém průmyslu již v době, kdy mu bylo pouhých 18 let. V roce 1973 začal pracovat pro Atari. Jeho žádost se vydražila za více než 3,5 milionu.
  • Jobs byl známý svým minimalistickým stylem a oblíbené oblečení se skládalo z černých roláků a džínů.
  • Byl v jídle velmi vybíravý. Jeho oblíbeným jídlem byla mrkvová šťáva a jablka, což pravděpodobně ovlivnilo i název společnosti Apple.
  • Měl silnou intuici a byl schopen předvídat trendy v technologickém průmyslu. Mnozí si jistě vybaví jeho slavnou řeč, ve které předpověděl, že internet bude mít obrovský vliv na budoucnost a bude mít větší dopad než elektrická energie.
  • Byl známý svým pečlivým výběrem zaměstnanců a byl přesvědčen, že úspěšná společnost musí mít skvělé lidi. V jedné ze svých řečí prohlásil: Klíčová je kvalita. Někteří lidé nejsou zvyklí na prostředí, kde je očekává dokonalost. Kvalita je důležitější než kvantita.
  • Inspiroval se na cestách do Indie. Právě tyto zážitky ho inspirovaly k vytvoření některých z nejúspěšnějších produktů společnosti Apple.

Úspěchy

  • Jobs spolu s Wozniakem založili v roce 1976 společnost Apple v garáži rodinného domu. Apple se stal jednou z nejúspěšnějších a nejvýznamnějších technologických společností na světě.
  • Stál v čele vývoje prvního osobního počítače s grafickým uživatelským rozhraním ovládaným myší. Lisa byla poprvé uvedena na trh v roce 1983 a stála 9 995 dolarů.
  • Byl hlavním architektem při vývoji iPodu, který byl uveden na trh v roce 2001 a stal se velmi populárním přehrávačem digitální hudby.
  • Byl vedoucím vývoje iPhone, prvního chytrého telefonu s dotykovým displejem, který byl uveden na trh v roce 2007 a změnil způsob, jakým lidé používají své mobilní telefony.

Tyto úspěchy ukazují, že byl Jobs vynikajícím inovátorem a vůdcem, jehož práce měla významný vliv na mnoho oblastí moderního života.

Tento výjimečný člověk zemřel na rakovinu slinivky břišní v roce 2011 ve věku 56 let. Byl velmi respektovaným a inspirativním člověkem, který změnil svět technologií a ovlivnil životy milionů lidí po celém světě.

Zdroj: Wikipedia, Lidovky, Apple

Celebrity

Vyjádření Novotného škodí Survivoru. Často si protiřečí a již několikrát vyzradil průběh hry

Aktuální řada Survivoru má za sebou již několik přešlapů a těch se nevyvaroval ani moderátor Ondřej Novotný. Udělal jich více, než by bylo zdrávo, což pořadu pochopitelně neprospělo.

Publikováno

dne

Aktuální řada Survivoru má za sebou již několik přešlapů a těch se nevyvaroval ani moderátor Ondřej Novotný. Udělal jich více, než by bylo zdrávo, což pořadu pochopitelně neprospělo.

Zcela největším omylem letošního československého Survivoru je zavedení genderového pravidla. I přes značnou nelibost fanoušků si produkce zavedení tohoto pravidla obhajuje a nevylučuje ani jeho využití v další fázi hry.

Toto byl dost možná zlomový moment v úrovni moderování Ondřeje Novotného. Ten neustál přímou konfrontaci s Jirkou, když se snížil k ponižování. Je pravda, že Jirka nebyl ve hře mezi fanoušky vůbec oblíbený, v tomto ale u nich našel zastání.

Novotný po odvysílání dílu na svém instagramovém profilu poskytl vyjádření, ve kterém situaci blíže vysvětlil. Popsal chování Jirky během celé řady letošního Survivoru a uvedl, že byl jediným, komu genderové pravidlo vadilo. Ostatní s ním měli být v pohodě.

V tom se ale Novotný hrubě spletl. Jak Petr Švancara, tak i Pítr s Filipem se po vyřazení vyjádřili k genderovému pravidlu dosti nevybíravě. Všichni shodně uvedli, že naprosto zkazilo hru.

Je pravda, že i Novotný s odstupem času řekl, že se zavedením pravidla nesouhlasil. O to překvapivější jsou tak jeho prohlášení, ve kterých se tohoto pravidla zastával. Buď měl za produkcí stát i nadále, nebo se proti pravidlu vymezit hned. Teď fanoušek neví, co si o tom má myslet.

Na instagramovém vysílání ale Novotný v dalších dnech udělal jeden velký omyl, když prozradil dalšího vyřazeného. A to ještě před odvysíláním dílu.

Podobná věc se mu stala i na samotném ostrově, kdy se při nahrávání voiceoveru zmínil, že Pítr našel skrytou imunitu. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby kolem něj zrovna neprocházela Karolína.

Letošní řada se v tomto ohledu příliš nevydařila, i když zavedením genderového pravidla způsobila nevídaný ohlas. Produkce ale bude muset výrazně přidat, jestli chce tento pořad zachránit i do dalších let.

Zdroje: eXtra, Nova

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Quentin Tarantino slaví své jubilejní 60. narozeniny

Quentin Tarantino, režisér, scenárista a herec, který je známý pro svůj styl, jenž zahrnuje silné dialogy a násilí, slaví toto pondělí své jubilejní 60. narozeniny. Pojďme se podívat na tvorbu tohoto velmi charismatického režiséra.

Publikováno

dne

Quentin Tarantino, režisér, scenárista a herec, který je známý pro svůj styl, jenž zahrnuje silné dialogy a násilí, slaví toto pondělí své jubilejní 60. narozeniny. Pojďme se podívat na tvorbu tohoto velmi charismatického režiséra.

Tarantino se narodil 27. března 1963 v Knoxville, USA. Jeho rodina se později přestěhovala do Kalifornie, kde Tarantino vyrůstal. Už v mládí se začal zajímat o film a začal se učit o filmové historii.

Po střední škole se zapsal na filmovou školu v Los Angeles, ale po několika měsících studia ji opustil a začal pracovat v obchodě s videokazetami, kde se setkal s lidmi, kteří ho motivovali k psaní a režii vlastních filmů.

Jeho první krátký film se jmenoval „My Best Friend’s Birthday“ a natáčel ho v průběhu několika let na začátku 80. let. Tento film nebyl nikdy dokončen, ale pomohl mu získat zkušenosti a umožnil mu se seznámit s dalšími lidmi z filmového průmyslu.

V roce 1992 Tarantino režíroval svůj první celovečerní film „Reservoir Dogs“, který se setkal s velkým úspěchem u kritiky i diváků. Tento film mu zajistil mezinárodní uznání a umožnil mu pokračovat v kariéře režiséra.

Od té doby Tarantino natočil několik kultovních filmů, získal mnoho ocenění a stal se jedním z nejvýraznějších a nejúspěšnějších režisérů současnosti.

Následující ukázky jeho tvorby nejsou pouze největšími úspěchy režiséra, ale také jsou považovány za klasiky a patří k nejlepším a nejoblíbenějším filmům všech dob.

Pulp Fiction (1994)

Tento kultovní film je jedním z nejznámějších Tarantinových děl a získal Oscara za nejlepší původní scénář. Je to nekonvenční a nelineární film, který se skládá z několika příběhů, jenž se prolínají.

Soundtrack filmu je taktéž ohromným hitem. Ostatně výběr vynikajících písní k filmům je tradičně jednou z nejsilnějších stránek tohoto velikána.

Kill Bill: Volume 1 (2003)

První část ze série Kill Bill, jenž vypráví příběh bývalé vražedkyně, která se vrací, aby pomstila smrt svého snoubence. Film je plný akčních scén a Tarantinova typického stylu.

Django Unchained (2012)

Film se odehrává v době otroctví v Americe a sleduje osvobození otroka jménem Django, který se snaží najít svou manželku a pomstít se jejím mučitelům.

Zdroj: Hollywood, Wikipedia

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Miley Cyrus je zpět. Její Flowers se dostává na čela hitparád

Zpěvačka Miley Cyrus před pár dny vydala očekávané album Endless Summer Vacation. Na něj už dříve nalákala své fanoušky singlem Flowers, jenž slavil velký úspěch, když se tento hit dostal prakticky hned do čela žebříčků hitparád.

Publikováno

dne

Zpěvačka Miley Cyrus před pár dny vydala očekávané album Endless Summer Vacation. Na něj už dříve nalákala své fanoušky singlem Flowers, jenž slavil velký úspěch, když se tento hit dostal prakticky hned do čela žebříčků hitparád.

Singl Flowers vydala Miley Cyrus už v polovině ledna. Velký úspěch zaznamenal na platformě Spotify, kde za první týden získal historicky nejvyšší počet přehrání a to dohromady přes 96 milionů.

Píseň se záhy dostala také do čela hitparád. V britském žebříčku UK Singles Charts vede už sedmý týden. Pro porovnání, v českém žebříčku Music Charts na Evropě 2 je už čtvrtý týden a aktuálně zaujímá 11. místo.

Kromě skvělé hudby také fanoušci na této písni milují příběh, jenž se za ní schovává. Krátce po jejím vydání se vyrojily spekulace, zda song není adresován bývalému manželovi Miley Cyrus herci Liamu Hemsworthovi. Spekulace podpořil i fakt, že byl singl vydán 13. ledna, tedy v den Hemsworthových narozenin.

Text písně má dodávat sebevědomí dívkám, které se ocitly v podobné situaci jako Miley Cyrus, když se rozvedla se svým manželem. Miley v písni zpívá o problémech, které se svým manželem zažila a může to z její strany působit jako terapie.

Poselství je ale jednoduché, avšak úderné. Nemá cenu truchlit. Velice zjednodušeně, stejné věci se dají dělat i bez přítele nebo manžela.

Nyní Miley Cyrus konečně vydala nové album a objevují se v něm opravdu zajímavá jména. Na písních spolupracovala například s Brandi Carlile nebo se také na tvorbě podílela zpěvačka Sia.

Album Miley Cyrus oficiálně představila 10. března na platformě Disney+, kde zároveň všechny nové písně zazpívala. Večerní show byla také doplněna rozhovorem, jenž se natáčel v jejím domě.

Zdá se tak, že Miley Cyrus má své divoké období za sebou, na což také láká fanoušky i upoutávka na album. Vypadá to, že i písně budou stát za to. Alespoň Flowers se velmi rychle stala populární.

Zdroje: Forbes, Spotify

Pokračovat ve čtení

Oblíbené