Spojte se s námi


Novinky

Umělá inteligence už zasahuje i do světa sportu. Bude ji využívat slavný Bayern Mnichov

Umělá inteligence je navržena tak, aby byla schopna zasahovat a pomáhat ve všech oblastech života. Stejně tomu tak je i u sportu, přičemž německý klub Bayern Mnichov se ji rozhodl využívat během přestupového období.

Publikováno

dne

Umělá inteligence je navržena tak, aby byla schopna zasahovat a pomáhat ve všech oblastech života. Stejně tomu tak je i u sportu, přičemž německý klub Bayern Mnichov se ji rozhodl využívat během přestupového období.

Německý fotbalový tým Bayern Mnichov se rozhodl dát zelené umělé inteligenci a zařadit ji do svého každodenního fungování. Konkrétně má umělá inteligence pomoci skautům.

Nová technologie má jejich práci ulehčit zejména při tvoření souhrnných zpráv z fotbalového prostředí. Tím se tak může usnadnit širší výběr potenciálních nových posil. A je možné, že umělé inteligenci třeba padne do oka někdo úplně neznámý, kdo by mohl ve velkém fotbale zazářit.

Využívat ji bude Bayern Mnichov a Hertha Berlín

Při práci má umělá inteligence využívat propracovaný algoritmus. Díky němu je schopno vypracovat souhrnnou zprávu, kterou poté dozorující skaut pouze zkontroluje a odevzdá. Vzhledem k obrovskému objemu dat se jedná o značné usnadnění práce.

Průkopníky v tomto odvětví se ve fotbalu stane Bayern Mnichov a Hertha Berlín. Německé kluby spoléhají na umělou inteligenci, že zdokonalí jejich kroky v přestupovém období.

Další velkou výhodou je jazyková univerzálnost. Systém může využívat skaut v Brazílii, Austrálii nebo v Egyptě, přičemž umělá inteligence všechny zprávy bez problému přeloží do němčiny. Rovněž za skauta odvede i kus práce, když je třeba schopna srovnat dva hráče dle jejich kvalit a slabin.

Jaká je další budoucnost AI?

Co se týče fotbalu, umělá inteligence je zde stále nováčkem. I přesto by ale v budoucnu mohla využívat vícero zdrojů při své práci. Navíc by se kromě přestupů mohla zaobírat i tréninky, pozápasovými analýzami nebo vedením klubu.

Postupem času umělá inteligence jistě zamíří i do jiných sportů. Rovněž se bude prodírat i do jiných oblastí a automatizace by mohla být běžnou součástí každodenního života.

Zdroje: SAP, Refresher, Bayern Mnichov

Oblíbené