Spojte se s námi


Zajímavosti

TOP 5 nejzajímavějších příchutí zmrzlin, o kterých se vám ani nezdálo 

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. Jsou tu příchutě, které si dáme s chutí, a pak jsou tu takové, které si dáme jen abychom ukojili zvědavost. Že jste si na dovolené dali vanilkovou nikoho nezaujme, ale říct, že jste šli do medúzové? Nejenže to dobře zní, ale protože po oblíznutí světélkuje, uděláte s ní parádu i na Instagramu. Zde si představíme několik příchutí, které by vás ani ve snu nenapadly, že mohou existovat. Jaké to jsou?

Publikováno

dne

K létu neodmyslitelně patří zmrzlina. Jsou tu příchutě, které si dáme s chutí, a pak jsou tu takové, které si dáme jen abychom ukojili zvědavost. Že jste si na dovolené dali vanilkovou nikoho nezaujme, ale říct, že jste šli do medúzové? Nejenže to dobře zní, ale protože po oblíznutí světélkuje, uděláte s ní parádu i na Instagramu. Zde si představíme několik příchutí, které by vás ani ve snu nenapadly, že mohou existovat. Jaké to jsou?

Pokud jste konzervativní a na experimentování si nepotrpíte, dost možná považujete za vrchol odvážnosti například slaný karamel. Nicméně jsou tady příchutě, které slaný karamel hravě strčí do kapsy 

Medúzová zmrzlina  

Výrobce této nevídané příchutě Charlie Francis Harry nesáhl po medúzách kvůli nějaké zvláštní příchuti – ale kvůli světélkování. 

V roce 2013 se inspiroval bioluminiscenční schopností těchto mořských živočichů a představa, že by zmrzlina mohla světélkovat ho natolik fascinovala, že svůj nápad zrealizoval. Jednoduše si obstaral syntetizované luminiscenční proteiny, které reagují na teplo a podráždění. To znamená, že když zmrzlinu olíznete, začne zeleně světélkovat. Její výroba je poměrně dost limitovaná. Proto se masové výroby asi nikdy nedočkáme. Jeden kopeček tohoto svítícího nápadu nás vyjde na 4400 Kč. 

Zmrzlina Byakuya- z bílých lanýžů, zdobená zlatem 

Tato zmrzlina si drží sovu originalitou čestné místo v našem seznamu zajímavých příchutí, nicméně si také vysloužila místo nejdražší a nejluxusnější zmrzliny na světě. Proto získala zápis do Guinessovy knihy rekordů. Jedna porce (130 ml) zmrzliny Byakuya vyjde na 880 000 japonských jenů (v přepočtu zhruba 140 tisíc korun).  

Základem je smetana, dva druhy sýra, vaječný žloutek, saké pórek, trocha bílých lanýžů zakápnutých lanýžovým olejem a plátek jedlého zlata. K tomu zákazník získá i ručně zdobenou lžíci, vyráběnou řemeslníky podle dávných postupů uplatňovaných při stavbách japonských chrámů a svatyní. No, nekupte to. 

Příchuť Sex Pistol – Viagra 

Britové se v roce 2009 rozhodli vzít originalitu ve světě zmrzlin útokem. Tato příchuť zázračné modré pilulky má probudit chuť na sex a je určena pro obě pohlaví. Toho roku vyšla téměř na 360 korun. Zvláštností je, že na dně poháru najdete jako bonus zelený absint, který zde zastává funkci rozproudění krevního oběhu. Je zde i doporučené množství konzumace, a to jeden kopeček na osobu. 

Aktivní uhlí – z lékárničky do kornoutu

V roce 2017 se roztrhl pytel s černě zbarvenou zmrzlinou. Zmrzlina z rostlinného uhlí, která zaujala především svou fotogenickou barvou si našla nemálo oblíbenců. Tato příchuť se zrodila v USA a zájem o ni takřka explodoval. Oficiální název je Black roses, ale přezdívají jí Goth. Výrobci se domnívají, že za její boom nemůže chuť, která není nijak extra lahodná, ale její atraktivní vzhled. Tato zmrzlina je totiž vysoce fotogenická a na sociálních sítích vypadá zkrátka dobře. K tomu černý jazyk a cool příspěvek je na světě.  

ZAJÍMAVOST: V Česku začala černou zmrzlinu vyrábět jako první moravská Kozí farma Vizovice. Protože se každý rok zde pořádá koncert Masters of Rock, geniální nápad byl na světě. Návštěvníci této akce milují černou barvu. Zájem byl enormní.  

Zmrzlina z mateřského mléka

Čtyřiadvacetiletý Matt O’Connor vtrhl na trh s prazvláštní dobrotou. V roce 2011 v londýnské čtvrti Covent Garden začal prodávat zmrzlinu vyrobenou z mateřského mléka. Ženy, které využili možnosti odstříkat a prodat své mateřské mléko, jsou rády za možnost přivýdělku na mateřské. Prodává se pod názvem BABY GAGA a jedna porce nás vyjde na téměř 400 Kč.

Zmrzlina, do níž se přidává madagaskarská vanilka a citronová příchuť, je pojmenovaná na počest výstřední zpěvačky (Lady Gaga) Baby Gaga. Velkého ohlasu se ovšem BABY GAGA nedostalo. Lidé se rozdělují do dvou skupin. Jedna je téměř zhnusená základní přísadou, druhá to bere jako zdravotní benefit. Bohužel pro Matta, ta první je podstatně větší.  

Tak co? Nalákali jsme vás na některou z neobvyklých příchutí nebo jsme vám alespoň posunuly konzervativní hranice? K létu zmrzlina zkrátka patří a vždy patřit bude. Ať už si koupíme klasickou vanilkovou příchuť nebo extravagantní z černého uhlí, nechme si chutnat!  

Zdroj: Apetitonline.cz 

Oblíbené