Spojte se s námi


Cestování

Titulní stranu světoznámého časopisu zdobí fotografie z Moravy. U nás kontroverzní Sky Bridge 721 si v zahraničí získal pozornost

Publikováno

dne

Morava má další velkou turistickou atrakci. A to na místě, které se v našich končinách navzdory nemalým návštěvnostem stává často terčem kritiky. Králický Sněžník, kde mimo jiné pramení řeka Morava, totiž „zdobí“ nejdelší visutý most na světě. Světoznámý časopis jej zařadil mezi 50 míst, které rozhodně stojí za navštívení.

Králický Sněžník, který se ještě donedávna mohl pyšnit skutečně nádhernou a lidmi poměrně nedotčenou krajinou, se stává jednou z největších turistických atrakcí nejen na Moravě, ale rovnou v celé České republice.

V obci Dolní Morava, respektive v jejím katastru, totiž vzniklo v minulých letech několik atrakcí, které mají turisty lákat. A skutečně se to daří. Ať už se jedná o Stezku v oblacích, bobovou dráhu či traily pro milovníky cyklistiky.

Poláci pak nedávno přímo na vrcholu postavili novou rozhlednu, která je terčem kritiky. A nově jednu z přírodně nejcennějších lokalit u nás „zdobí“ nejdelší visutý most na světě, zvaný Sky Bridge 721.

Sky Bridge 721 byl turistům otevřen na jaře a jak se zdá, daří se mu získávat pozornost. A to nejen u nás, ale také ve světě. Světoznámý časopis Time totiž jeho fotografii umístil na titulní stranu.

Ba co víc, visutý most na Dolní Moravě je v časopise zařazen mezi 50 nejlepších míst na světě, která stojí zato navštívit.

Za zmínku stojí, že kvůli nebývalému nárůstu počtu turistů muselo být na vrcholu pohoří umístěno oplocení, aby zůstaly cenná místa alespoň pod nějakou ochranou.

Namísto zavedení národního parku musí tedy Králický Sněžník čelit náporu turistů a na základě toho značně trpí.

Zdroj: Time, Zprávy z Moravy

Oblíbené