Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Vídeň je centrem zábavy, umění i skvělé gastronomie

Nevíte co s volným víkendem? Zajeďte si do Vídně. Míst, která musíte navštívit a pokrmů, které musíte ochutnat, tam na vás čeká víc než dost. Kda začít a co určitě nevynechat?

Publikováno

dne

Nevíte, co s volným víkendem? Zaujmout by vás mohla rakouská Vídeň! Je to místo, které zkrátka musíte navštívit a kde na vás čeká spousta zajímavých pokrmů. Kde začít a co určitě nevynechat?

Prátr: Nejstarší zábavní park v Evropě má Vídeň

Nedáte dopustit na pražskou Matějskou pouť? To vás určitě zaujme vídeňský Prátr. Ten je totiž nejstarším zábavním parkem v Evropě a projít si ho křížem krážem můžete zcela zdarma.

Hundertwasserhaus: Dům, který nepřehlédnete

Milujete architekturu a dokážete ocenit ztřeštěné nápady? Nezapomeňte se podívat na slavný Hundertwasserhaus, který je pojmenovaný přímo po jeho architektovi. Okamžitě zjistíte, proč je Friedrichsreich Hundertwasser znám spíše pod svou přezdívku rakouský Gaudí. Budova je ztělesněním jeho vizí a stejně jako v přírodě, ani na domě nenajdete jedinou rovnou čáru. Aby navíc splynul dokonale s přírodou, je doslova osázen zelení.

Vídeň a její nejznámější delikatesy

Návštěva Vídně se neobjede bez ochutnávky Sacheru. Dortu, na který byste měli zavítat do hotelu Sacher. Kromě tohoto čokoládového dortu ale rozhodně vyzkoušejte i teplý štrúdl s vanilkovou polevou a šišky s mákem.

Velké popularitě se těší také vídeňská kavárna založená již v roce 1936 – Café Hawelka. Své jméno získala po svých majitelích – Leopoldu a Josefine Hawelkových. A ano, Leopold byl původem z Československa. Vyhlášenou specialitou kavárny jsou zejména povidlové buchty.

Ze slaných pokrmů je jednoznačnou volbou vídeňský řízek. Připravuje se tradičně z telecího masa, které se naklepe na tenký plátek, obalí a smaží ve vrstvě másla. Nejčastěji se podává s bramborovým salátem.

Další místní specialitou je také Tafelspitz, neboli vařené hovězí maso ve vývaru.

Belveder, Hofburg a Schönbrunn 

Palácový komplex Belveder, hradní komplex Hofburg a císařský palác Schönbrunn tvoří trojici majestátních staveb, které byste během návštěvy Vídně měli rozhodně spatřit na vlastní oči

Belveder vznikl jako letní sídlo pro prince Evžena Savojského, Hofburg leží v samotném centru Vídně a žije v něm rakouský prezident a Schönbrunn sloužil jako letní sídlo Habsburků.

Muzejní čtvrť

Milujete umění a v jeho společnosti byste dokázali strávit celé hodiny? To pak vaše kroky ve Vídni určitě povedou do Museumquartier, neboli Muzejní čtvrti, jež patří k největším kulturním areálům na světě .

Dunajský ostrov

Jakmile zatoužíte ve Vídni po chvíli odpočinku, vydejte se na Dunajský ostrov. Místní sem míří za aktivním odpočinkem, rekreací i posezením na pláži. Zejména v létě je tu skutečně živo a v červnu se zde každoročně koná party festival, na který je vstup zdarma.

Pokud vás neláká návštěva festivalu, možná vás okouzlí možnost půjčení loďky, jízdního kola nebo třeba koupání či posezení v některé z kaváren.

Vídeň je kosmopolitním a živým městem, ve kterém si přijde na své milovník architektury, umění, dobrého jídla i zábavy. Určitě tak stojí za to sem vyrazit, Vídeň je rozhodně skvělým tipem na výlet.

Zdroje: Wien.info, Videnpruvodce.cz, Wikipedia,org, Redakce

Oblíbené