Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Paříž je romantická, kouzelná a nezapomenutelná evropská metropole

Procházejte se po nejznámějších světových ulicích, pochutnávejte si na francouzských specialitách, nasávejte romantickou atmosféru města a pronikněte do tajů “savoir vivre”, tedy umění žit. Která místa v Paříži musíte spatřit na vlastní oči?

Publikováno

dne

Procházejte se po nejznámějších světových ulicích, pochutnávejte si na francouzských specialitách, nasávejte romantickou atmosféru města a pronikněte do tajů “savoir vivre”, tedy umění žit. Která místa v Paříži musíte spatřit na vlastní oči?

Eiffelova věž

Které jiné místo zmínit na úplném úvodu, než Eiffelovu věž? Tato stavba rozděluje Francouze do dvou táborů. Jedni ji milují, druzí nenávidí. Pokud se do Paříže chystáte poprvé, pravděpodobně vás překvapí svou velikostí. Je totiž skutečně nepřehlédnutelná.

Montmartre

Umělecká, bohémská a kopcovitá čtvrť nedaleko katedrály Sacré-Coeur, si i do dnešních dní stále zachovale své kouzlo. Byl to právě Montmartre, kam se uchylovali umělci, například Vincent van Gogh a Claude Monet, a tvořili zde svá nejslavnější díla.

Nahlédněte do historie a prohlédněte si pozůstatky větrných mlýnů i vinic a samozřejmě zavítejte i na úplný vrchol, kde se nachází úchvatná katedrála Sacré-Coeur a také dechberoucí výhled na Paříž.

Champs-Élysées

“Na Champs-Elysées, ať svítí slunce, ať prší, v poledne či o půlnoci, je zde vše, co chcete.” Toto se zpívá ve známé písni Aux Champs-Elysées a skutečně tomu tak je. Ulice, jež měří téměř dva kilometry, patří k těm nejslavnějším na světě.

Na Champs-Élysées končí poslední etapa cyklistického závodu Tour de France a 14. července se zde k příležitosti oslav dobytí Bastily koná vojenská přehlídka.

Louvre, Orsay a Centre Georges Pompidou

Sníte o tom, že spatříte nejvýznamnější umělecká díla? V takovém případě má na vašem seznamu míst své čestné místo i Paříž. Nachází se v ní totiž Louvre, Muzeum Orsay i Centre Georges Pompidou.

La Défense

Přestože zbytek Paříže vzbuzuje nostalgii a má romantickou atmosféru, moderní čtvrť La Defénse ukazuje druhou stránku metropole. Je moderní, plná ostrých hran a mrakodrapů.

Hřbitov Père-Lachaise

Chcete se podívat na místo posledního odpočinku Jima Morissona, Edith Piaf, Modiglianiho, Balzaca či Oscara Wilda? Přidejte si do svého itineráře také návštěvu hřbitova Père-Lachaise. Ten je svou rozlohou přesahující 43 hektarů největším pařížským hřbitovem a bez mapy se na něj rozhodně nevydávejte.

Nejznámější pařížské mosty

Téměř každý pařížský most je v něčem výjimečný. Za ten nejkrásnější je nejčastěji považován most Alexandra III., Pont Neuf je tím nejstarším a nechvalně proslulý je od roku 1997 most de l’Alma. Právě v tunelu, který vede tímto mostem, totiž 31. srpna 1997 zemřela princezna Diana.

Latinská čtvrť

Kladete si otázku, proč se v Paříži nachází Latinská čtvrť? Odpověď je snazší, než byste čekali. Kdysi čtvrť obývali intelektuálové ze všech koutů Evropy, kteří k dorozumívání používali výhradně latinu. 

V Latinské čtvrti je tak od všeho něco. Narazíte v ní na trhy, útulné kavárny, skvělé restaurace, pouliční umělce i univerzity. Z Latinské čtvrti je to pak již kousek do nádherných Lucemburských zahrad.

Tip závěrem: Pokud máte chuť nasát jedinečnou atmosféru francouzské metropole ihned, podívejte se na snímek Půlnoc v Paříži, který vás vtáhne do těch nejzajímavějších období. Z přítomnosti se podíváte do minulosti, kdy byla Paříž místem, kde se scházeli ti nejznámější umělci.

Zdroje: Redakce, ComtoParis.com, TourScanner.com, CSFD.cz, YouTube.com

Oblíbené