Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Kde najdete luxusní safari? V ZOO ve Dvoře Králové nad Labem! Místo, kde je neustále něco nového

Safari Park Dvůr Králové je jedinečným místem, kde najdete nejen exotická zvířata, ale také spoustu zábavy pro děti, skvělé ubytování s výhledem na úžasné žirafy nebo tematické akce, při kterých si budete užijete zábavu po několik hodin.

Publikováno

dne

Safari Park Dvůr Králové je jedinečným místem, kde najdete nejen exotická zvířata, ale také spoustu zábavy pro děti, skvělé ubytování s výhledem na úžasné žirafy nebo tematické akce, při kterých si budete užívat zábavu po několik hodin.

Dvůr Králové nad Labem je sice menším městem, ale vyniká právě zoologickou zahradou, která zde existuje již několik desítek let. Založena byla v roce 1946 a od té doby jen vzkvétá. Najdete tu žirafy, zebry, lvy, různé druhy opic a v posledních letech tu přibyli například tučňáci nebo expozice koster.

Vsaďte na jistotu, v ZOO najdete program na celý den

Zoologická zahrada je výjimečným místem. Je to jediná ZOO, která má vlastní safari park, ve kterém najdete volně se pohybující divoká zvířata, jako jsou zebry, žirafy nebo lvi. Pokud jste viděli film Jurský park, určitě si vybavíte opatření v případě velkého TRexe. Podobně vypadá i výběh lvů, do kterého se dostanete pouze v případě, že máte pečlivě zavřené auto. Ano, do safari parku můžete vjet i vlastním vozem a postupovat jím vlastním tempem.

Vidět lvy z několikametrové vzdálenosti je zážitek, na který nezapomenete.

ZOO je velmi rozsáhlá, pokud ji chcete navštívit, rozhodně si na to vyčleňte celý den, zvlášť pokud máte děti. Do zahrady se dostanete hned dvěma vstupy, jeden funguje celoročně, ten druhý pouze přes letní měsíce. Součástí zoologické zahrady je velký hrad pro děti plný prolézaček.

Najdete tu spoustu klasických restauračních zařízení a rychlé občerstvení. Děti si pochutnají nejen na párku v rohlíku, ale vychutnat si můžete také horkou oplatku, kvalitní kávu nebo pochoutky z dýní, pokud se trefíte zrovna do podzimního období.

Do ZOO v jakémkoliv ročním období

Zoologická zahrada několikrát ročně pořádá tematické akce. Jednou z nich je Týden duchů, který trvá i déle než avizovaný týden. Jedná se o dny, kdy se ve světě slaví Halloween. Celá zahrada je vyzdobená vydlabanými dýněmi, které si můžete vytvořit sami s dětmi. Zvířata dostávají dýňové dobroty, k tomu patří také povídání o daném druhu zvířete. Po setmění se v ZOO dýně rozsvítí a čeká na vás neopakovatelná atmosféra.

Podobně je tomu také o Vánocích. Vánoční ZOO má své kouzlo. Kousek u vstupu totiž najdete strom baobab, který je o svátcích krásně vyzdoben. Po celé ZOO vidíte pavilony, které vás ohromí nejen zvířaty, které v nich najdete, ale také různým povídáním o nich. 

Každoročně se v zoologické zahradě těší z nových přírůstků. Ať se jedná o ptáky, savce nebo plazy – v některých případech se jedná o první mláďata, která se podařilo odchovat v zoologické zahradě. Dvůr Králové nad Labem spolupracuje s mnoha africkými projekty a společnými silami se snaží dostat do volné přírody ohrožené druhy zvířat.

Dvůr Králové se snaží neustále ZOO inovovat

V současné době se zoologická zahrada může pochlubit tučňáky, nově vybudovaným prostorem pro ptactvo, a také zde najdete nejmenšího savce na světě nebo nejjedovatějšího hada. Jednotlivá zvířata můžete dokonce pozvat na snídani nebo oběd, čímž je podpoříte. ZOO má také adopční program, kdy si můžete na rok nebo jiné období adoptovat oblíbené zvíře, a tím mu zajistit dostatek potravy. Pomůžete tak chodu zoologické zahrady, uděláte dobrou věc a pokud se ještě přijedete podívat, budete mít zážitky na celý život.

Safari Park ale není pouze o zvířatech jako takových. Vyzkoušejte jedinečné ubytování, ve kterém se budete cítit skvěle. Můžete si zakoupit úžasné aktivity, například krmení žiraf nebo se osobně můžete stát ošetřovatelem. Ubytování je v hotelech, stanech nebo speciálních chatkách. 

Zdroj: Redakce, Safari Park

Oblíbené