Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Kde najdete luxusní safari? V ZOO ve Dvoře Králové nad Labem! Místo, kde je neustále něco nového

Safari Park Dvůr Králové je jedinečným místem, kde najdete nejen exotická zvířata, ale také spoustu zábavy pro děti, skvělé ubytování s výhledem na úžasné žirafy nebo tematické akce, při kterých si budete užijete zábavu po několik hodin.

Publikováno

dne

Safari Park Dvůr Králové je jedinečným místem, kde najdete nejen exotická zvířata, ale také spoustu zábavy pro děti, skvělé ubytování s výhledem na úžasné žirafy nebo tematické akce, při kterých si budete užívat zábavu po několik hodin.

Dvůr Králové nad Labem je sice menším městem, ale vyniká právě zoologickou zahradou, která zde existuje již několik desítek let. Založena byla v roce 1946 a od té doby jen vzkvétá. Najdete tu žirafy, zebry, lvy, různé druhy opic a v posledních letech tu přibyli například tučňáci nebo expozice koster.

Vsaďte na jistotu, v ZOO najdete program na celý den

Zoologická zahrada je výjimečným místem. Je to jediná ZOO, která má vlastní safari park, ve kterém najdete volně se pohybující divoká zvířata, jako jsou zebry, žirafy nebo lvi. Pokud jste viděli film Jurský park, určitě si vybavíte opatření v případě velkého TRexe. Podobně vypadá i výběh lvů, do kterého se dostanete pouze v případě, že máte pečlivě zavřené auto. Ano, do safari parku můžete vjet i vlastním vozem a postupovat jím vlastním tempem.

Vidět lvy z několikametrové vzdálenosti je zážitek, na který nezapomenete.

ZOO je velmi rozsáhlá, pokud ji chcete navštívit, rozhodně si na to vyčleňte celý den, zvlášť pokud máte děti. Do zahrady se dostanete hned dvěma vstupy, jeden funguje celoročně, ten druhý pouze přes letní měsíce. Součástí zoologické zahrady je velký hrad pro děti plný prolézaček.

Najdete tu spoustu klasických restauračních zařízení a rychlé občerstvení. Děti si pochutnají nejen na párku v rohlíku, ale vychutnat si můžete také horkou oplatku, kvalitní kávu nebo pochoutky z dýní, pokud se trefíte zrovna do podzimního období.

Do ZOO v jakémkoliv ročním období

Zoologická zahrada několikrát ročně pořádá tematické akce. Jednou z nich je Týden duchů, který trvá i déle než avizovaný týden. Jedná se o dny, kdy se ve světě slaví Halloween. Celá zahrada je vyzdobená vydlabanými dýněmi, které si můžete vytvořit sami s dětmi. Zvířata dostávají dýňové dobroty, k tomu patří také povídání o daném druhu zvířete. Po setmění se v ZOO dýně rozsvítí a čeká na vás neopakovatelná atmosféra.

Podobně je tomu také o Vánocích. Vánoční ZOO má své kouzlo. Kousek u vstupu totiž najdete strom baobab, který je o svátcích krásně vyzdoben. Po celé ZOO vidíte pavilony, které vás ohromí nejen zvířaty, které v nich najdete, ale také různým povídáním o nich. 

Každoročně se v zoologické zahradě těší z nových přírůstků. Ať se jedná o ptáky, savce nebo plazy – v některých případech se jedná o první mláďata, která se podařilo odchovat v zoologické zahradě. Dvůr Králové nad Labem spolupracuje s mnoha africkými projekty a společnými silami se snaží dostat do volné přírody ohrožené druhy zvířat.

Dvůr Králové se snaží neustále ZOO inovovat

V současné době se zoologická zahrada může pochlubit tučňáky, nově vybudovaným prostorem pro ptactvo, a také zde najdete nejmenšího savce na světě nebo nejjedovatějšího hada. Jednotlivá zvířata můžete dokonce pozvat na snídani nebo oběd, čímž je podpoříte. ZOO má také adopční program, kdy si můžete na rok nebo jiné období adoptovat oblíbené zvíře, a tím mu zajistit dostatek potravy. Pomůžete tak chodu zoologické zahrady, uděláte dobrou věc a pokud se ještě přijedete podívat, budete mít zážitky na celý život.

Safari Park ale není pouze o zvířatech jako takových. Vyzkoušejte jedinečné ubytování, ve kterém se budete cítit skvěle. Můžete si zakoupit úžasné aktivity, například krmení žiraf nebo se osobně můžete stát ošetřovatelem. Ubytování je v hotelech, stanech nebo speciálních chatkách. 

Zdroj: Redakce, Safari Park

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cestování

Nepromeškejte Travel Tuesday a vyrazte na dovolenou snů!

Slyšeli jste již někdy o Travel Tuesday? Letos připadá na 28. listopadu a pokud plánujete podniknout nějaké dobrodružství a vyrazit za hranice, podívejte se na nabídky aerolinek a hotelů právě tento den.

Publikováno

dne

Slyšeli jste již někdy o Travel Tuesday? Letos připadá na 28. listopadu a pokud plánujete podniknout nějaké dobrodružství a vyrazit za hranice, podívejte se na nabídky aerolinek a hotelů právě v tento den.

Black Friday

Fenoménem, který se již dostal také do České republiky, je Black Friday. Ten připadá na pátek po americkém svátku Dne Díkůvzdání. Řada obchodních řetězců ho začala využívat jako skvělý způsob, jak do svých obchodů nalákat zákazníky.

Před tím, než se naplno vrhnete do nakupování, si ale ověřte, zda jsou ceny skutečně tak výhodné. Někdy mohou být totiž vypočítány z výrazně vyšších cen. Přeci jen sleva 80 % zní mnohem lákavěji než 30 %.

Cyber Monday

Nákupní horečka ale zdaleka nekončí pátkem, nýbrž trvá celý víkend a také následující dva dny po neděli. Černý pátek znamená ohromné slevy v kamenných obchodech, zatímco úkolem Cyber Monday je zvýšit prodeje přes internet.

Termín Cyber Monday vznikl díky Ellenu Davisovi a Scottu Silvermanovi a jeho použití se od roku 2005 vžilo a nyní se jedná o zcela běžně používaný a rozšířený termín.

Travel Tuesday

Aby nepřišli zkrátka ani milovníci cestování, bylo trio doplněno o Travel Tuesday, neboli Cestovní úterý. Někdy též Travel Deal Tuesday. V tento den nabízejí aerolinky slevy na letenky, ceny hotelů se snižují o několik desítek procent a výhodné nabídky lákají cestovatele k tomu, aby si naplánovali svou další dovolenou.

Pokud si tedy chcete zpříjemnit poslední měsíc tohoto roku, případně si již naplánovat dovolenou na příští rok, podívejte se v úterý po letenkách. Když budete mít štěstí, narazíte na výhodné ceny letenek do vaší vysněné destinace.

Nezapomínejte ale na to, že platí pravidlo: Čím flexibilnější jste, tím výhodněji můžete kombinovat akce na letenky a hotely.

Než podlehnete nákupní horečce, ujistěte se o tom, že daná koupě je skutečně výhodná a nejedná se pouze o vydařený marketingový tah. Ne všechny nabídky, na které během Black Friday, Cyber Monday a Travel Deal Tuesday narazíte, jsou totiž zlevněné.

Zdroje: Wikipedia, USA Today

Pokračovat ve čtení

Cestování

Kam vyrazit v zimě na dovolenou? Zde je několik destinací, kde je i v zimním období krásně

Lidé se dělí na dvě skupiny. Do první skupiny patří ti, kteří milují sníh a užívají si všechny zimní radovánky a do druhé skupiny patří lidé, kteří se všechny zimní měsíce netrpělivě těší na léto, slunce a vodu. Ať už patříte do kterékoli skupiny, neváhejte a pokračujte ve čtení. Přinášíme nápady na destinace, kde si v zimě užijete spoustu zábavy. 

Publikováno

dne

Lidé se dělí na dvě skupiny. Do první skupiny patří ti, kteří milují sníh a užívají si všechny zimní radovánky a do druhé skupiny patří lidé, kteří se všechny zimní měsíce netrpělivě těší na léto, slunce a vodu. Ať už patříte do kterékoli skupiny, neváhejte a pokračujte ve čtení. Přinášíme nápady na destinace, kde si v zimě užijete spoustu zábavy. 

Dovolená v teple u moře 

Líbilo by se Vám vyměnit šály, čepice a rukavice za sluneční brýle, plavky a opalovací krém? Stačí objednat zájezd, nastoupit do letadla a nechat se dopravit do jedné z mnoha nádherných destinací.

Egypt

V zimních měsících Egypt nabízí velmi příjemné teploty, které se pohybují kolem 25 až 30 stupňů. Potrápit Vás ale může silnější vítr. Díky němu Vám ale naopak nebude takové horko a můžete si užívat výlety. Velmi oblíbené jsou výlety do historických měst, šnorchlování, plavání s delfíny a zapomenout nesmíme samozřejmě ani na jízdu pouští na čtyřkolkách. 

Vyhýbat se nemusíte ani moři. Pokud nepotřebujete mít teplotu moře jako vody ve vaně, na své si určitě přijdete. Turistická letoviska v oblasti Marsa Alam jsou plná nádherných korálových útesů, které jsou pro šnorchlování jako stvořené. 

Dubaj 

Dubaj je stále oblíbenější destinací. Za zhruba šest hodin letu se dostanete do exotické destinace, která na Vás dýchne velmi příjemnou atmosférou. Teploty v zimě se zde pohybují stejně jako v Egyptě, tedy kolem 25 až 30 stupňů. Teplota moře ovšem většinou vystoupá jen lehce nad 20 stupňů. Skvělým pomocníkem může být neoprenové tričko na plavání. 

Užívat si ale kromě koupání můžete také nákupy nebo výlety na nejrůznější památky a zajímavá místa. 

Bali 

Na Bali je nádherně teplé počasí téměř celoročně. Nemusíte se proto rozhodně bát, že by Vám tady byla zima. Bali se může chlubit nádhernou přírodou, krásným teplým mořem a vřelou povahou místních obyvatel. Pokud se nechcete válet jen u moře, může zvolit poznávací zájezd nebo využít nabízených výletů, díky kterým poznáte místní kulturu. Doba letu je bohužel trochu delší, a tak se zajisté vyplatí volit dovolenou na více dnů. 

Lyžování a zimní radovánky

Ideálním místem pro zimní radovánky je zajisté Rakousko nebo Itálie. Najdete zde zájezdy v různých cenových kategoriích a na své si přijde opravdu každý. V nabídce jsou také hotely s možností využití wellness procedur, které Vaše promrzlé tělo určitě ocení. 

Na své si zde přijdou také děti a začátečníci, pro které jsou téměř vždy připraveny školy lyžování. Užívat si ale můžete také běžky nebo zimní turistiku.

Vyhýbat se ale nemusíte ani lyžování v České republice. Máme to takzvaně za humny a kvalita nabízených hotelů je mnohdy na velmi vysoké úrovni. 

Zdroje: Wikipedie, Čedok, Cestuj levně

Pokračovat ve čtení

Cestování

Zero waste cestování: Jak na cestách omezit odpad i svou ekologickou stopu?

Co vlastně znamená zero waste cestování? Je to ve své podstatě životní postoj, kterým se snažíme minimalizovat množství odpadu, které vytváříme. Cílem je snižovat naše negativní dopady na životní prostředí.

Publikováno

dne

Co vlastně znamená zero waste cestování? Je to ve své podstatě životní postoj, kterým se snažíme minimalizovat množství odpadu, které vytváříme. Cílem je snižovat naše negativní dopady na životní prostředí.

V dnešním světě se ekologická stopa každého z nás stává stále důležitějším tématem, snaha
o bezodpadové cestování se tedy jeví jako správná volba každého cestovatele. Není to pouze
o snižování odpadu, ale o proměně celkového přístupu k cestování a způsobu, jakým se díváme na svět kolem nás.

Jednou z hlavních věcí, na kterou by se každý zero waste cestoval měl zaměřit, je příprava. Představte si, že váš batoh je jako váš ekosystém. Každý předmět, který do něj vložíte, by měl mít svůj účel. Zároveň by rozhodně měl sloužit na více než jedno použití. 
Pojďme si tedy říct zajímavé tipy, které by mohly být užitečné jak pro vás, tak pro životní prostředí!

Nádobí a příbory 

Zapomeňte na plastové jednorázové lžičky a vidličky, sada z bambusu nebo nerezové oceli je vaše nová základní výbava. Když už jsme u jídla, přenosné silikonové nebo nerezové jídelní boxy vám umožní připravit si oběd předem a vyhnout se tak jednorázovým obalům.

Samozřejmostí je také kvalitní znovu použitelná láhev na vodu, ideálně si pořiďte model
s filtrem, který vám umožní naplnit ji kdekoliv, a vyhnete se tak kupování plastových lahví.

Kosmetika a hygienické potřeby

Tuhé mýdla, šampony a balzámy na vlasy jsou nejen ekologické, ale i praktické, neboť neobsahují vodu a tím pádem šetří váhu a objem. Dnes už jsou na opravdu kvalitní úrovni, takže se nemusíte bát, právě naopak. Jejich přírodní složení může mít mimo jiné velmi příznivé účinky na vaši pleť a vlasy.

A samozřejmě nezapomeňte na bambusový zubní kartáček!

Zero waste cestování není však pouze o tom, co si sbalit do kufru. Je to o tom, jaký přístup zaujmete k světu kolem sebe a jaký příklad dáte ostatním. Je to cesta, která může vést
k hlubšímu pochopení a respektu k přírodě a kulturám, které navštívíte. 

Tento životní styl je také o postojích a rozhodnutích. Jezte lokální jídla, která nevyžadují převážení přes celé město dovážkovými službami. Dávejte přednost pěší chůzi, jízdě na kole nebo veřejné dopravě před taxíky a soukromými vozy.
Těmito kroky ulevíte nejen přírodě, ale i své peněžence!

Zdroje: Iglanc, Ekolist

Pokračovat ve čtení

Oblíbené