Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Ho Či Minovo město ve dvou dnech

Když se řekne Ho Chi Minh nebo Saigon, mnozí vědí, že se jedná o město na jihu Vietnamu. Pro většinu turistů je Ho ČI Minovo město jenom přestupní stanicí pro další cestování po Vietnamu, tato metropole ale nabízí spoustu míst, která stojí za návštěvu.

Publikováno

dne

Když se řekne Ho Chi Minh nebo Saigon, mnozí vědí, že se jedná o město na jihu Vietnamu. Pro většinu turistů je Ho ČI Minovo město jenom přestupní stanicí pro další cestování po Vietnamu. Tato metropole ale nabízí spoustu míst, která stojí za návštěvu.

Poznávání Saigonu můžete začít návštěvou Indpendence palace, který byl postaven v šedesátých letech a sloužil jako sídlo generála Nguyễn Văn Thiệu až do roku 1975. Prohlídkou paláce postaveného v moderním stylu kloubícím moderní styl s tradiční asijskou architekturou můžete strávit dvě až tři hodiny. Palác má přístupná všechna tři patra a podzemní bunkr, můžete se zde kochat modernistickou architekturou a poznat něco z historie Vietnamu.

Po návštěvě paláce můžete pokračovat ke katedrále Notre Dame, která je ale bohužel už nějakou dobu v rekonstrukci a její fasáda je schovaná za lešením. Pokud jste ale již u katedrály, můžete se projít Book street, kde najdete malé obchůdky a kavárny.

Od katedrály můžete pokračovat k Opeře a jít se vyfotit ke známé soše Ho Či Mina, která stojí před Ho Či Minovou radnicí (Ho Chi Minh City People’s Committee). Procházku můžete zakončit nakupováním suvenýrů a občerstvením se na Ben Thanh trhu.

Všechna tato místa jsou od sebe vzdálená v pěší vzdálenosti, najdete zde i mnoho restaurací a bister, která nabízejí tradiční vietnamskou kuchyni, ale například i vegetariánské restaurace, nebo mezinárodní restaurace.

Mezi místy, která stojí za návštěvu, je například Ben Thanh Street Food Market a Propaganda restaurace, které jsou hned u Independence palace. Nedaleko můžete najít i The Cafe Apartments, jedná se o bývalou obytnou budovu, kde jednotlivé obytné jednotky byly přestavěny na malé kavárny, bistra a obchůdky.

Pokud máte na poznávání Saigonu dva dny, druhý den se můžete vydat po muzeích. Den můžete začít návštěvou růžového kostela Tan Dinh a odtud pokračovat do Historického muzea Ho Či Minova města (History Museum of Ho Chi Minh City) a dále můžete pokračovat do Válečného muzea (War Remnants Museum) nebo Vlastivědného muzea (Museum of Ho Chi Minh City).

Všechna tato místa jsou od sebe opět vzdálená v docházkové vzdálenosti. Pokud přeje počasí, před západem slunce můžete vyrazit na skydeck nebo některý z rooftop barů a užít si výhled na město.

Tip: Z Historického muzea a z Válečného muzea je to kousek do Hoa Vien Craft Brewery, plzeňské pivnice a restaurace, která servíruje český Pilsner Urquell a české speciality jako například smažený sýr.  

Pokud na návštěvu Ho Či Minova města máte 3 dny, nebo nejste fanoušek muzeí, můžete si jeden den vyhradit na jednodenní výlet na řeku Mekong a floating market. Hotely většinou zprostředkovávají výlety na Mekong a tunely Cu Chi, případně se můžete podívat na nabídku online na stránkách jako je Tripadvisor nebo Klook.

Ho Či Minovo město je metropole pulzující životem a nabízí také bohatý noční život. Ať už dáváte přednost levným barům, minipivovarům, fine dining restauracím nebo levnému street food jídlu, to vše můžete v Saigonu najít. Pokud máte v Saigonu více než jeden den, užijte si město. Nehoňte se se jen za památkami, ale projděte se ulicemi, dejte si vietnamskou kávu a pozorujte místní obyvatele. Jednoduše nasávejte místní atmosféru.

Zdroje: Independce Palace, Wikipedia, Dotyk, Čech ve Vietnamu

Oblíbené