Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Berlín je klenotnice šperků historie, ale také si zde výhodně nakoupíte

Když se řekne dovolená v Berlíně, tak lidé dvakrát nejásají. Zkrátka a dobře v mnoha případech nevědí, jaké historické skvosty a zábavní atrakce hlavní město Německa ukrývá.

Publikováno

dne

Když se řekne dovolená v Berlíně, tak lidé dvakrát nejásají. Zkrátka a dobře v mnoha případech nevědí, jaké historické skvosty a zábavní atrakce hlavní město Německa ukrývá.

Berlín je největším městem Německa a také Evropské unie. Žije zde cca 3,79 obyvatel, leží na řece Sprévě a je pověstný svými jezery, největším z nich je Müggelsee. Vyrážíte-li do Berlína z Prahy vlakem či autobusem, jste v metropoli za čtyři a půl hodiny a autem po německé dálnici trvá cesta asi tři a půl hodiny.

Co vám nesmí uniknout?

Na začátek byste měli vědět, že je Berlín multikulturní město. Není divu, že je častým výletním cílem milovníků historie a umění. Na své zde přijdou sběratelé kulinářských a hudebních zážitků a také nakupování. V krytém deštném pralese Tropical Islands se pobaví celá rodina, romantické duše neodolají plavbě lodí po řece Sprévě a pozorování západu slunce z mostu Oberbaumbrücke.

Jako první vaše kroky povedou k Braniborské bráně, která je symbolem Berlína. Šestisloupová Brandenburger Tor leží v srdci města a byla postavena v roce 1734. Ihned vás nadchne Berlínská televizní věž vysoká 368 metrů a ještě více vyhlídka z restaurace, která se nachází ve výšce 203 metrů. Reichstag neboli německý parlament vás upoutá výraznou skleněnou kopulí a berlínská katedrála z 15. století uhrane nevšední fasádou.

Berlín nabízí mnoho historických památek

Turisté se vydávají k památníku holocaustu a podzemní výstavbě v podobě betonových kvádrů a také k Checkpointu Charlie, jedná se o jediný hraniční přechod mezi Východním a Západním Berlínem nacházející se v centru metropole. Pokud vás zajímá doba druhé světové války, vyrazte do koncentračního tábora Sachsenhausen vzdáleného 25 km od Berlína.

K nejkrásnějším perlám historie patří Charlottenburg, královský komplex je právem pod záštitou UNESCO. Pohých 26 kilometrů od Berlína se nachází Postupim, kde spatříte romantický zámek Sanssouci, malou Braniborskou bránu a kostel sv. Petra a Pavla.

Je čas se pobavit

Až budete nabaženi historických šperků, oddechněte si v největším městském parku Tiergarten Park, kde můžete s dětmi navštívit zoologickou zahradu s pandou velkou, která je její raritou.

Určitě vás zaujme i botanická zahrada, která je největší v Evropě a je pověstná pavilonem kaktusů a největším leknínem světa. Na Hackescher Markt ve čtvrti Mitte se konají trhy, kde si nakoupíte čerstvé a nevšední potraviny, ale také si užijete do sytosti nočního života.

V Berlíně se pobavíte v klubech a koktejlových barech, které jsou doslova na každém kroku a žije to v nich až do rána. Patříte-li k milovníkům nakupování, máte zelenou. Úžasné orientální věcičky a suvenýry si pořídíte v tureckém Türken Markt, v nákupní zóně Winterfeldmarkt omrknete levnou bižuterií či módními doplňky a na bleším trhu se starožitnostmi Kunstmarkt narazíte na ojedinělé skvosty.

Zdroje: Kudy z nudy, Cestujeme levně, Redakce

Oblíbené