Spojte se s námi


Zajímavosti

Tajemství ženy nalezené v mrazáku: Nikdo o ní devět let neslyšel. Tělo bylo přímo v jejím domě

Publikováno

dne

O Mary Margaret Haxby-Jones neměl nikdo přes devět let žádné zprávy.  Ovšem to se změnilo v momentu, kdy bylo její tělo objeveno v mrazáku v prosinci 2023. Podivný případ vyvolal zájem veřejnosti a policie, která se snaží rozluštit tajemství kolem její smrti.

Mary byla zdravotní sestrou, která žila v domě v Allied Gardens v San Diegu. Během let, kdy byla nezvěstná, se o ni nikdo nezajímal. Pošta do jejího domu stále chodila, i zde někdo evidentně pobýval. Devět let po zmizení bylo její tělo objeveno v zapojeném mrazáku přímo v jejím domě. Podle odhadů by jí bylo 81 let.

Zmrazenou mrtvolu objevili 22. prosince 2023 známí současného obyvatele domu. Vyšetřovatelé okamžitě označili smrt jako vraždu s podezřením cizího zavinění. Toto označení zůstane, dokud soudní lékař nezjistí, jakým způsobem přesně zemřela.

Zatímco policie neposkytla mnoho podrobností o stavu těla, potvrdila, že nebyly patrné žádné známky traumatu. To však komplikuje určení příčiny smrti. Policista Jud Campbell pro The San Diego Union-Tribune uvedl, že stále považují její smrt za podezřelou, proto je vyšetřování v běhu, ale mají omezené informace.

Vyšetřovatelé doufají, že když dají dohromady životní příběh oběti, budou schopni rozluštit její smrt. Úkol, který se ale ukázal jako obtížný.

Známá-neznámá Mary

Mary pracovala v nemocnici Kaiser Permanente Zion Medical Center od roku 1980. Lidé, kteří ji znali, si ji pamatují jako vtipnou a laskavou ženu. Koupila si dům v blízkosti nemocnice. Záznamy ukazují, že byla vdaná, ale není jasné, jaký byl její manželský život. O jejím osobním životě je známo velmi málo informací.

Policie nezveřejnila žádné informace o současném obyvateli jejího domu, zatímco vyšetřuje povahu případu. Sousedé nevědí, kdo v domě nyní bydlí, ale stále je přitahuje zvědavost kolem celého případu.

Dům nadále přitahuje pozornost. Ve čtvrtek byl před domem ponechán mrazák s cedulkou “volno“. Ale nešlo stejný mrazák, ve kterém bylo tělo nalezeno. Policejní úředníci potvrdili, že byl zabaven soudním lékařem jako důkaz. Jednalo se o zvrácený žert?

Dům má svou historii

Podle záznamů nebyli policisté v domě poprvé. Od roku 2013 byla hlídka do domu přivolána téměř 20krát. Pět z výzev – uskutečněných v letech 2013 až 2020 – požadovalo, aby policisté zkontrolovali něčí blaho, ačkoli žádná taková výzva přímo nepředcházela prosincovému zjištění. 

Uskutečnily se dva hovory související s oblastí duševního zdraví a dva hovory o potenciálním zneužívání starších lidí – jeden z roku 2019 a druhý z roku 2014. V roce 2014 bylo v domě také hlášeno předávkování. Campbell řekl, že detektivové stále zkoumají hovory, aby zjistili, zda mají nějaký význam pro případ.

Tu noc, kdy bylo nalezeno tělo, policie vydala příkaz k domovní prohlídce. Od té doby Campbell řekl, že detektivové mluvili s každým, kdo by mohl poskytnout informace o tomto případu.

I když některé informace ještě nemohou být zveřejněny, Campbell doufá, že to, co bylo zveřejněno, vyvolá někomu vzpomínky. „Doufáme, že ji někdo tam venku znal a je ochoten nám o ní něco říct,“ řekl.

Zdroj: The San Diego Union-Tribune, Metro, NBC 7 San Diego, Independent

Oblíbené