Spojte se s námi


Novinky

Svět proti Rusku! Kde všude zvažují přejmenování svých ulic?

Publikováno

dne

Státy po celém světě se snaží co nejvíce vymezit proti ruské invazi na Ukrajině. Mnohá města mají tuto zemi v názvu některé ulice, případně se chtějí proti zemi vymezit názvem ulice před ambasádou. Kde všude k tomu dojde?

Ruská federace vnikla na území Ukrajiny, kvůli čemuž se takřka celý svět semknul a snaží se Rusku co nejvíce znepříjemnit život, aby se vše vrátilo zpět do svých kolejí.

Mimo mnohé sankce a blokování se určitá města rozhodla přejmenovat ulice, které mají co do činění se zemí prezidenta Vladimira Putina.

Na ruský vpád zareagoval starosta Vilniusu, hlavního města Litvy, jenž změnil ulici u velvyslanectví Ruské federace na Ukrajinských hrdinů.

Stejný krok plánuje udělat i Praha 6 a její starosta Ondřej Kolář. Zastupitelstvo to již jednomyslně schválilo, v minulosti navíc nechalo odstranit sochu maršála Koněva.

Ottawa v Kanadě chce pojmenovat ulici u ambasády Ruska po prezidentu Ukrajiny Volodymyru Zelenském. Mimo ulice se ale hromadně přejmenovávají i produkty.

V České republice jde například o Ruskou zmrzlinu, v Polsku řeší ruské pirožky, jenž již název této země neponesou, někde je dokonce přejmenují na ukrajinské.

Zdroj: Seznam Zprávy

Oblíbené