Spojte se s námi


Novinky

Stav Miloše Zemana posoudí lékařské konzilium. Závěry lze očekávat počátkem listopadu

Publikováno

dne

Prezident Miloš Zeman je již od 10. října hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. O jeho zdravotním stavu a schopnosti vykonávat jeho povolání se stále pouze spekuluje. Brzy by však o tom všem mohlo být jasno.

Dle šéfa Senátu Miloše Vystrčila není prezident Miloš Zeman schopen vykonávat svou funkci. Své vyjádření učinil poté, co obdržel dopis s informacemi o prezidentově zdravotním stavu přímo od ÚVN.

Kancelář prezidenta však stále tvrdí naprostý opak. Vyvolává tak pochyby a nejasnosti. Tomu by ale brzy mohl být konec.

ÚVN totiž pro Seznam Zprávy potvrdila vznik devítičlenného lékařského konzilia, v němž jsou odborníci se specializací na fyzioterapii, diagnostiku, léčbu nemocí v oblasti břicha a expert z oboru psychiatrie.

„Pravděpodobně se seznámíme se zdravotnickou dokumentací, s vyšetřeními a s průběhem onemocnění pana prezidenta, případně ho někdo vyšetří,“ nechal se slyšet pro ČT24 končící rektor Univerzity Karlovy a jeden z členů konzilia Tomáš Zima.

„Většinou, když se sejde konzilium, tak se konstatuje nějaký nález. Určitě se nenecháme dohnat do nějakých termínů, které prosazují někteří politici. Budeme to chtít odpovědně posoudit,“ dodal.

Mluvčí ÚVN Jitka Zinke prozradila, že by konzilium mohlo učinit závěry o stavu prezidenta počátkem listopadu.

Zdroj: ÚVN, ČT24, Seznam Zprávy

Oblíbené