Spojte se s námi


Novinky

Spousta novinek od Applu: nové iPhony či hodinky. Co nás ještě čeká a nemine?

Publikováno

dne

Kdo má rád Apple? Předpokládáme, že neskutečná masa lidí. A nejen pro ty zde máme přehled o tom, co již tato společnost v minulých dnech vydala či zveřejnila, a co vás do konce roku ještě čeká a nemine. Jak se zdá, je se skutečně na co těšit.

Už v minulém týdnu představila americká společnost několik nových produktů. Na trhu se objevil nový iPhone 13, který přináší celou řadu softwarových novinek. Hlavní výhodou je ovšem výkonnější procesor či stabilizovaný hlavní snímač.

Na výběr máte hned ze čtyř variant: Mini, standart, Pro a Pro Max. Co se cenové kategorie týče, můžeme si zvolit z několika možností. Vždy to však záleží na velikosti paměti. Nejlevnější alternativa spočívá v iPhonu 13 mini, kdy vás 128 GB verze vyjde na 19 990 Kč. Naopak tou nejdražší je jednoznačně Apple iPhone 13 Pro Max, kde za variantu s 512 GB zaplatíte 47 390 Kč.

Celkově však telefony společnosti Apple mezigeneračně zlevnily. K dispozici už jsou také nejprodávanější chytré hodinky na světě – Apple Watch.

Apple Watch 7 má jednu parádní vlastnost, kterou všichni uživatelé jistě uvítají. Hodinky jdou z 0 na 80 % nabít za 45 minut. Výrobce také slibuje vyšší jas displeje, zejména tedy na přímém slunci. Americká společnost tyto hodinky označuje za produkt nové generace.

Cena startuje na 399 dolarech, což je v přepočtu zhruba 10 000 Kč. Naopak pod touto hranicí začíná cena nových iPadů. Má to ovšem svůj důvod, příliš novinek totiž neočekávejme. iPadu chybí podpora 5G, jedná se spíše o malé vylepšení jeho předchůdce.

Tím seznam ale zdaleka nekončí. Do konce roku 2021 mají být konečně představena bezdrátová sluchátka Apple AirPods 3. Jedna z hlavních funkcí, kterou sluchátka mají nabízet, je potlačení okolního hluku či prostorového zvuku.

Ještě jednoho překvapení se však letos dočkáme. Ano, ke konci roku má být odhalen MacBook Pro s úhlopříčkami displejů 14 a 16 palců. Měli bychom se také dočkat lepšího a výkonnějšího procesoru Apple M1X.

Tímto nám listina nových produktů končí. Alespoň co se aktuálního roku týče. Ať už jste tedy uživateli mobilních telefonů od Applu, nebo nedáte dopustit například na Apple Watch či MacBook, my vám především přejeme, ať máte z nových výrobků radost.

No a pro ty, co s výše uvedenými produkty nemáte žádnou zkušenost a rozhodnete se je vyzkoušet, věříme, že pro vás budou uživatelsky příjemné a intuitivní. To je totiž jedna z nejdůležitějších vlastností, kterou telefony či hodinky zkrátka musejí disponovat.

Zdroj: Apple

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Novinky

Na dálnici D4 se proháněla formule! Policie se teprve bude celou záležitostí zabývat, co tedy může řidiče potkat?

Publikováno

dne

Jedete si po dálnici a ve zpětném zrcátku vidíte, jak se k vám v rychlém pruhu přibližuje pravá formule. Přesně tohle se totiž stalo včera, tedy v sobotu 13. srpna, a to na dálnici D4 ve středočeském kraji. Pro mnohé řidiče to nejspíše byla parádní podívaná, pro onoho „závodníka“ to ovšem v budoucnu už tak zábavné nejspíše nebude.

V sobotu 13. srpna se na dálnici D4 ve středočeském kraji opět prohnala formule. Proč opět? Podobná událost se totiž stala už v roce 2019, tehdy však policie muže nepotrestala. Ten se přesné identifikaci vyhnul díky své helmě, kvůli níž nemohla mít policie dostatečné důkazy.

Podle serveru Novinky.cz totiž muž podle svých slov žádný přestupek nespáchal, a to z důvodu, že „podklady k přestupku jsou velmi nízké kvality, a není tedy možné spolehlivě hodnotit a porovnávat antropologické znaky nezbytné k identifikaci konkrétní osoby.“

Ve výše přiloženém instagramovém příspěvku si tak můžete celou záležitost sami prohlédnout, tentokrát se podle posledních zpráv jednalo o formuli Dallara GP2, která se účastnila závodů GP2 Series, jak ostatně píše i server auto-mania.

Poslední zprávy hovoří o tom, že policie se bude tímto případem teprve zabývat. Co tedy může řidiče této formule čekat?

To aktuálně není jasné, v roce 2019 řidiči hrozila pokuta ve výši od pěti do deseti tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku.

Faktem také samozřejmě zůstává, že tato vozidla dle slov policie nesplňují pravidla pro provoz na pozemních komunikacích.

Byť se v České republice nachází opravdu mnoho fanoušků Formule 1 či Formule 2, je zapotřebí přiznat, že tyto závodní monoposty na běžnou silnici nepatří. Podobného skutku byli svědky i zahraniční řidiči, konkrétně na německé dálnici, kde se kdysi také proháněla jedna ze závodních formulí.

Zdroje: Auto-mania, Novinky.cz, FIA Formula 2

Pokračovat ve čtení

Novinky

Tohle je obrovská pálka! Mercedes na trh uvedl nový elektromobil, jehož základní cena vás posadí na zadek

Publikováno

dne

Trh s elektromobily neustále narůstá a podle toho vypadají i ceny některých z nich. Německá automobilka Mercedes-Benz na trh v nedávném čase uvedla nový vůz s označením EQS SUV, jehož základní cena však převyšuje hranici 3 milionů Kč!

Mercedes-Benz EQS SUV, jak zní oficiální název vozu, je zcela novým kouskem z řad elektromobilů německé značky.

Tento nový krasavec nabízí opravdu velký luxus a i vnější tvary tohoto SUV jednoznačně napovídají, že kromě prostoru, pohodlí nabízí také velmi solidní výkon a rychlost. A to díky zřejmým aerodynamickým prvkům, jako jsou oblé tvary nebo žádné hrany.

Jedná se o vyloženě prémiové vozidlo, které dle informací oficiálních stránek Mercedesu nabízí 2 100 litrů objemu zavazadlového prostoru, dojezd slušných 660 km, přičemž za 31 minut stihnete nabít baterii na 80 %.

Design, výbava – vše to vypadá opravdu krásně a pokud si někdo takové auto pořídí, dá o sobě spolehlivě jednoznačně vědět, že patří do tzv. bohatší vrstvy.

Dle konfigurátoru tak máte na výběr ze tří variant motorizace. I ta nejlevnější a řekněme základní vás ale stále vyjde na opravdu velké množství peněž, a to konkrétně na 3 275 470 Kč. Tato alternativa nabízí onen maximální dojezd.

Motorizace EQS 450 4Matic zase klade důraz na pohon všech kol. Její cena je tak opět o něco vyšší (3 377 110 Kč).

Jak pak německá automobilka na svých stránkách označila, nejprodávanější variantou je momentálně ta nejdražší motorizace v cenovce 4 279 770 Kč. A ta by tedy měla být nejen co do výkonu, dojezdu či exkluzivity bezkonkurenčně nejlepší. Líbí se vám tedy nový elektromobil z továrny Mercedesu?

Zdroje: Mercedes-Benz, Twitter

Pokračovat ve čtení

Ekonomika

Ceny pohonných hmot i nadále klesají. Kolik podle průměrné ceny aktuálně zaplatíte za naftu a benzín?

Publikováno

dne

Konečně dobré zprávy. Ceny pohonných hmot klesají, podle průměrné hodnoty jsou benzín i nafta pod 40 korunami, byť na nejznámějších čerpacích stanicích se cena obou stále pohybuje nad touto hranicí. Celkový průměr je tak výrazně ovlivněn cenovkami nejlevnějšího řetězce ONO.

Zhruba od poloviny července klesají ceny pohonných hmot, a to konkrétně u domácích čerpacích stanic. Největší pokles vnímají řidiči v posledních 14 dnech, když podle serveru Kurzy.cz padly cenovky benzínu a nafty o čtyři koruny.

Průměrnou cenu pohonných hmot však výrazně ovlivňují cenovky nejlevnějšího řetězce ONO, který stanovila svou hodnotu benzínu na 37,90 Kč. U nafty to pak dělá 39,90 korun.

Známější čerpací stanice však stále nabízejí naftu a benzín dalece nad hranicí 40 korun. Konkrétně na OMV řidiči ještě před několika dny zaplatili za jeden litr benzínu 44,90 Kč.

Velmi podobně na tom je řetězec Shell. Benzina v průměru aktuálně stanovuje cenu benzínu na zhruba 42 korun za litr, naftu je na těchto stanicích o korunu dražší.

Za tento pozitivní pokles cen momentálně může cenový vývoj ropy, jejíž cenovka samozřejmě klesá. Podle aktuálního trendu však tyto hodnoty pohonných hmot nevydrží na této ceně věčně. V následujících týdnech budou ceny benzínu a nafty minimálně stagnovat.

Byť s menší intenzitou, ceny pohonných hmot klesají i napříč evropskými zeměmi, což je pro české řidiče rovněž dobrá zpráva.

Mnoho z nich totiž jezdilo tankovat do Polska, kde v minulém týdnu řidiči za litr nafty zaplatili 7,16 PLN. V přepočtu na naši měnu se jedná o 38 korun, benzín by vás momentálně v Polsku vyšel na 6,85 PLN, tedy 36,30 Kč.

Zdroje: Benzina, OMV, Kurzy.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené