Spojte se s námi


Novinky

Spousta novinek od Applu: nové iPhony či hodinky. Co nás ještě čeká a nemine?

Publikováno

dne

Kdo má rád Apple? Předpokládáme, že neskutečná masa lidí. A nejen pro ty zde máme přehled o tom, co již tato společnost v minulých dnech vydala či zveřejnila, a co vás do konce roku ještě čeká a nemine. Jak se zdá, je se skutečně na co těšit.

Už v minulém týdnu představila americká společnost několik nových produktů. Na trhu se objevil nový iPhone 13, který přináší celou řadu softwarových novinek. Hlavní výhodou je ovšem výkonnější procesor či stabilizovaný hlavní snímač.

Na výběr máte hned ze čtyř variant: Mini, standart, Pro a Pro Max. Co se cenové kategorie týče, můžeme si zvolit z několika možností. Vždy to však záleží na velikosti paměti. Nejlevnější alternativa spočívá v iPhonu 13 mini, kdy vás 128 GB verze vyjde na 19 990 Kč. Naopak tou nejdražší je jednoznačně Apple iPhone 13 Pro Max, kde za variantu s 512 GB zaplatíte 47 390 Kč.

Celkově však telefony společnosti Apple mezigeneračně zlevnily. K dispozici už jsou také nejprodávanější chytré hodinky na světě – Apple Watch.

Apple Watch 7 má jednu parádní vlastnost, kterou všichni uživatelé jistě uvítají. Hodinky jdou z 0 na 80 % nabít za 45 minut. Výrobce také slibuje vyšší jas displeje, zejména tedy na přímém slunci. Americká společnost tyto hodinky označuje za produkt nové generace.

Cena startuje na 399 dolarech, což je v přepočtu zhruba 10 000 Kč. Naopak pod touto hranicí začíná cena nových iPadů. Má to ovšem svůj důvod, příliš novinek totiž neočekávejme. iPadu chybí podpora 5G, jedná se spíše o malé vylepšení jeho předchůdce.

Tím seznam ale zdaleka nekončí. Do konce roku 2021 mají být konečně představena bezdrátová sluchátka Apple AirPods 3. Jedna z hlavních funkcí, kterou sluchátka mají nabízet, je potlačení okolního hluku či prostorového zvuku.

Ještě jednoho překvapení se však letos dočkáme. Ano, ke konci roku má být odhalen MacBook Pro s úhlopříčkami displejů 14 a 16 palců. Měli bychom se také dočkat lepšího a výkonnějšího procesoru Apple M1X.

Tímto nám listina nových produktů končí. Alespoň co se aktuálního roku týče. Ať už jste tedy uživateli mobilních telefonů od Applu, nebo nedáte dopustit například na Apple Watch či MacBook, my vám především přejeme, ať máte z nových výrobků radost.

No a pro ty, co s výše uvedenými produkty nemáte žádnou zkušenost a rozhodnete se je vyzkoušet, věříme, že pro vás budou uživatelsky příjemné a intuitivní. To je totiž jedna z nejdůležitějších vlastností, kterou telefony či hodinky zkrátka musejí disponovat.

Zdroj: Apple

Novinky

Nová herní konzole pro psy! Joinpaw je založen na vědecké studii, co vše má psům přinést?

Publikováno

dne

Britský start-up v nedávném čase poslal do světa informaci o chystající se herní konzoli pro naše čtyřnohé miláčky. Ta má být psům plně přizpůsobena, má také rozvíjet psí inteligenci a především zpomalit psí demenci u stárnoucích jedinců.

Zahraniční internetový server Tech Raptor nedávno přišel s velice zajímavou novinkou. Britský start-up totiž údajně pracuje na vývoji specializované herní konzole Joinpaw, jež je založena na vědecké studii.

Možná si při čtení těchto řádků říkáte „co je tohle vlastně za vymoženost dnešní doby“. Jenže podle posledních výzkumů má tato konzole velmi pozitivní vliv na zdraví psů v podobě předcházení problémů s mozkem.

A v neposlední řadě si Joinpaw dal za cíl alespoň oddálit nástup psí demence u starších jedinců. Nedávné výzkumy hmatatelně prokázaly zlepšování různých vlastností u lidí, jakými jsou například reflexy či gramotnost.

Velmi podobné to má být právě u psů. No a jak by to vlastně mělo fungovat? Konzole Joinpaw se skládá z dotykového displeje, dávkovače pamlsků, mikrofonu, kamery a sady reproduktorů.

Pes pak musí na obrazovce splnit řadu úkolů, aby mu herní zařízení za usilovnou snahu vydalo pamlsek. V níže přiloženém videu se pak můžete podívat, jak přesně by vlastně tato psí herní konzole měla fungovat.

Výše přiložená ukázka tak dobře popisuje celý koncept britského start-upu, přičemž pro psy by v budoucnu mělo být skutečně připraveno několik her.

Kromě samotné konzole je součástí balení také fitness tracker, který zobrazuje záznamy o fyzické aktivitě vašeho psa.

Vývojáři nicméně stále upozorňují na to, že je před nimi stále spousta práce, včetně několika nových chystaných her. Co se ceny nebo data vydání týče, vývojáři samozřejmě nemohli zveřejnit ani tyto informace.

Zdroje: Joinpaw, Tech Raptor

Pokračovat ve čtení

Novinky

Babiš by podle průzkumu agentury Ipsos vyhrál první kolo prezidentských voleb. Podporují jej voliči KSČM a SPD

Publikováno

dne

Prezidentské volby se blíží a spolu s nimi začínají výrazně nabírat na váze průzkumy. Podle agentury Ipsos je nyní favoritem na vítězství v prvním kole Andrej Babiš. Co z průzkumu vyplývá?

Už 13. a 14. ledna 2023 se uskuteční první kolo prezidentských voleb v České republice. Do hry o post hlavy státu se zapojí devítka kandidátu a podle průzkumu prestižní agentury Ipsos by nyní v prvním kole vyhrál Andrej Babiš.

Bývalý premiér a předseda hnutí ANO by získal 29,7 procent hlasů, nicméně jeho potenciál dosahuje až na 35,7 procent. O druhé místo by měli bojovat Petr Pavel a Danuše Nerudová.

Zatímco Pavel v průzkumu získal podporu 25,3 procent respondentů, Nerudová získala pouze o 0,3 procenta méně. Oba však mají větší volební potenciál než Babiš, u Pavla dosahuje potenciál 38,3 procent a u Nerudové 37,1.

Babiše by podle průzkumu nejčastěji volili lidé s nižším vzděláním a vyšším věkem. U nejstarší generace (66 let a více) se těší téměř poloviční podpoře. Mimo voliče ANO se může těšit z podpory voličů KSČM či SPD.

Pavel s Nerudovou naopak získávají hlasy spíše mezi voliči vládních stran, mimo jiné je chtějí volit voliči s vyšším vzděláním, přičemž Nerudová má největší podporu u nejmladší generace (18 až 24 let).

Čtvrté místo v průzkumu obsadil Pavel Fischer a první pětici uzavírá Marek Hilšer, který se jako poslední vyšplhal s potenciálem nad 10 procent (10,4). Fischerův potenciál je odhadován na 12,6 procent.

Výzkum byl prováděn ve dnech 25. až 28. listopadu 2022. Zúčastnilo se jej 1009 respondentů.

Zdroj: Ipsos

Pokračovat ve čtení

Kultura

Metallica oznámila vydání nového alba. Představila obal, koncerty pro další dva roky a našlapaný singl

Publikováno

dne

Metallica patří mezi největší metalové kapely všech dob. Jedná se o legendu, která v historii hudby zanechala nesmazatelnou stopu. Nyní učinila svým fanouškům předčasné Vánoce, když oznámila vydání nového alba.

Slavná americká kapela v pondělí oznámila velkolepou novinu. Na svém webu totiž zveřejnila informaci o dokončení nahrávání už 12. studiové alba, které se jmenuje 72 Seasons.

Nová deska vyjde v pátek 14. dubna v roce 2023 a zdá se, že se je skutečně na co těšit. Spolu s informací totiž byla vydána i první píseň a to s názvem Lux Æterna. Skladba je energická, agresivní a dává naději, že album bude stát za to.

Poslední album vydala Metallica před šesti lety. Popravdě se od desky Hardwired… To Self Destruct příliš nečekalo, nicméně očekávání vysoce předčila a jednalo se o jedno z nejlepších alb roku 2016.

Proč se deska jmenuje 72 Seasons? „Symbolizuje to prvních 18 let našeho života, které formují naše pravé nebo falešné já. Představu, že tím, kým jsme, utvářejí naši rodiče a možná nás tak osobnostně škatulkují. Přijde mi zajímavá neustálá revize těchto základních přesvědčení a studie toho, jak ovlivňují naše vnímání dnešního světa,“ říká frontman James Hetfield pro oficiální web kapely.

„Většina našich zkušeností z dospělosti totiž vychází z těchto zážitků z dětství. Jako bychom byli jejich vězni, anebo se alespoň snažme vymanit z těchto pout,“ dodal.

Metallica také oznámila turné. Plánuje hned 46 vystoupení ve 22 městech po celém světě. Českou republiku či Slovensko však show mine. Americká kapela se ovšem představí ve Varšavě či v Mnichově.

Zdroj: Metallica, Billboard

Pokračovat ve čtení

Oblíbené