Spojte se s námi


Filmy a seriály

Spekulace potvrzeny! Netflix zavede poplatky za sdílení hesel a má přijít s novou funkcí

Publikováno

dne

Spekulovalo se o tom už na začátku letošního roku, nyní je to už zcela jisté. Netflix se definitivně rozhodl zavést poplatky za sdílení hesel, streamovací společnosti k tomu má dopomoct nový algoritmus.

Poprvé o tomto tématu Netflix promluvil již před třemi lety. A to když upozorňoval na fakt, že sdílení hesel mimo domácnost začíná být velkým problémem. Tato streamovací společnost se zároveň netajila tím, že proti tomuto nešvaru hodlá v budoucnu zakročit.

Na začátku letošního roku tak Netflix zveřejnil tiskovou zprávu, na základě bylo jasné, že je velmi blízko k tomu přijít s účinným řešením.

Zkrátka a dobře – sdílíte hesla mimo svou domácnost a dělíte se o ně s kamarády? Tak si zaplatíte poplatek navíc.

V podmínkách užívání totiž přímo stojí, že tato služba je určena pouze členům konkrétní domácnosti a nesmí být sdílen s osobami mimo danou domácnosti. V loňském roce tak Netflix přišel s nápadem na nový algoritmus. A právě ten by měl rozpoznat, že sdílením přihlašovacích údajů tyto podmínky uživatel porušuje.

Pokud tedy tento algoritmus rozpozná, že předáváte svůj přístup lidem, kteří trvale stojí mimo vaši domácnost, měla by vám aplikace automaticky naúčtovat poplatek.

V posledních několika desítkách hodin se pak napříč světovými médii objevila zpráva, že Netflix chce tyto poplatky zavést už začátkem příštího roku. A platit to nebude pouze pro vybrané země, nýbrž úplně pro všechny.

Poplatek ve výši 60 až 70 korun

Není totiž žádným tajemstvím, že streamovací společnost tuto novinku testuje v Latinské Americe, jak ostatně na začátku roku sama uvedla. A kolik má činit onen poplatek za sdílení hesla mimo domácnost? 3 až 4 dolary na osobu, což v přepočtu na naši měnu dělá zhruba 60 až 70 korun.

V rámci toho pak Netflix chystá spustit ještě jednu novinku – a to funkci, která umožní přemigrovat uživatelský profil z jednoho na druhý. Cílem je tak usnadnit uživatelům vytvořit si nový účet, aby jednoduše sdílení hesel přestalo všem odběratelům dávat smysl. Jak ale tato novinka zafunguje v praxi, na to si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Zdroje: Netflix, The Guardian

Oblíbené