Spojte se s námi


Novinky

Španělsko řeší zákon o právech zvířat, ten však nezahrnuje býčí zápasy

Publikováno

dne

Španělsko chce jít pozitivním příkladem a v posledních týdnech proto řeší zákon týkající se práv zvířat. První takový zákon, který by měl být prosazen, však sklízí také kritiku. Vůbec totiž neřeší býčí zápasy.

Španělská vláda v současnosti připravuje zákon na ochranu a podporu práv zvířat. Už nyní je známo, jaké body by měl obsahovat a čeho se bude týkat. Ještě než vstoupí v platnost, bude čelit veřejnému slyšení.

Aktuálně se podle serveru CNA počítá s tím, že bude zakázán prodej domácích mazlíčků v obchodech, specializovat se na něj budou autorizovaní chovatelé.

Usmrtit domácí mazlíčky bude moci pouze veterinární lékař.

Pokud se zjistí, že některé zvíře bylo týráno a potřebuje ošetření, hrozí pachateli 18 měsíců ve vězení. V případě úmrtí dokonce 24 měsíců.

Zákon se ale dotkne také zoologických zahrad a cirkusů.

Zoologické zahrady by se měly přeměnit na centra pro obnovu divoké zvěře, přičemž by je měly tvořit zejména původní druhy. Je to způsob, jak se budou moci španělské děti informovat o místní divoké přírodě.

V cirkusech by pak bylo zakázáno pracovat s divokými zvířaty.

Španělská veřejnost je podle médií ohledně tématu práv zvířat čím dál více citlivá. I proto se řeší, že zákon nikterak nezahrnuje řešení býčích zápasů, které patří mezi nejslavnější španělské tradice.

Podle politiků je ovšem téma býčích zápasů komplikovanější kvůli jejich významu pro španělskou kulturu. Mělo by se tedy řešit později zvlášť.

Zdroj: Reuters, CNA

Oblíbené