Spojte se s námi


Novinky

Slámová svou kandidaturu na prezidentku odvolala! Volit bude Hilšera

Publikováno

dne

Koncem příštího roku si občané České republiky zvolí novou hlavu státu, která nahradí stávajícího Miloše Zemana a bude reprezentovat ČR na následujících 5 let. Termín voleb musí stanovit předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a jakmile bude zveřejněn, budou moci začít oficiální prezidentské kampaně. Ten oznámil, že plánuje termín zveřejnit v srpnu.

Tak, jako v letech předešlých, platí, že kandidát musí nasbírat buď 50 tisíc podpisů od občanů ČR nebo 20 podpisů od poslanců, případně 10 podpisů od senátorů. Následně může být zařazen na seznam uchazečů.

Mezi jmény kandidátů figuruje např. miliařdář Karel Janeček, senátor Pavel Fišer (v posledních prezidentských volbách obsadil 3. místo), bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, také bývalý rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima či Josef Středula. Podle průzkumů má velkou šanci na úspěch generál Petr Pavel.

Na post prezidentky ČR chtěla původně kandidovat i advokátka Klára Long Slámová. Svůj záměr kandidovat na post prezidentky oznámila v rámci rozhovoru pro deník Právo před rokem. Zmínila tehdy, že lidé nevidí možnosti a volí spíše menší zlo.

Ta si svou kandidaturu ale nakonec rozmyslela a do voleb nepůjde. Na svém facebookovém profilu uvedla, že jí tyto volby připomínají spíše frašku.

Zmínila také, že mnoho dalších kandidátů má bolševickou pověst, žije ze státních peněz, nemusí se o nic starat a řešit problémy normálních lidí, které například teď sužuje ekonomická krize.

Dále uvedla, že ona sama bude volit nezávislého senátora Marka Hilšera (v posledních prezidentských volbách skončil na 5. místě). Je to podle ní jediný normální člověk, který má již delší dobu pevné názory a nemá za sebou žádnou nekalou finanční minulost a osoby.

Zdroj: Novinky, Seznam Zprávy

Oblíbené