Spojte se s námi


Novinky

Severní Korea odpálila směrem k Japonskému moři střelu, spekuluje se o balistické raketě

Publikováno

dne

Korejská lidově demokratická republika odpálila dle agentury Reuters v noci z pátku na sobotu směrem k Japonskému moři střelu, která nebyla identifikována. Japonská vláda spekuluje o tom, že mohlo jít o balistickou raketu.

Necelý týden před prezidentskými volbami, jenž se v Jižní Koreji konají 9. března, odpálila sousední Severní Korea neidentifikovanou střelu.

Ta letěla směrem k Japonskému moři, vláda Japonska si myslí, že mohlo jít o takzvanou balistickou raketu.

Mělo by tak jí o další test země vůdce Kim Čong-una, který v lednu oslavil své 38. narozeniny. V součtu jich tento rok mělo být již devět.

Korejská lidově demokratická republika má od OSN zákaz testování jaderných či balistických zbraní a kvůli tomu jí udělila tučné sankce.

To ale KLDR nerespektuje a pravidelně zákaz porušuje. Existuje tak možnost, že s touto zemí budou v budoucnu pořádné potíže.

Důvodem takovýchto testů by měla být nezdárná jednání mezi Čong-unem a bývalým prezidentem USA Donaldem Trumpem, jenž proběhla v roce 2019.

Místo diplomacie se Kim rozhodl svou armádu zmodernizovat a začal testovat rakety dlouhého doletu, popřípadě i jaderné zbraně.

Zdroj: Aljazeera, Seznam Zprávy

Oblíbené