Spojte se s námi


Novinky

Senát potvrdil snížení spotřební daně na naftu do konce příštího roku

Senát v úterý potvrdil snížení spotřební daně na naftu, které se má prodloužit do konce příštího roku. Novelu nyní dostane na stůl k podpisu prezident Miloš Zeman.

Publikováno

dne

Senát v úterý potvrdil snížení spotřební daně na naftu o 1,5 koruny, které se má prodloužit do konce příštího roku. Novelu nyní dostane na stůl k podpisu prezident Miloš Zeman.

Spotřební daň na naftu bude snížena do konce příštího roku. Novelu Poslanecké sněmovny nyní schválil Senát a poslal ji k podpisu prezidentovi.

„Minulý týden jsme na vládě schválili prodloužení o dalších patnáct měsíců, tedy do konce příštího roku. Důvodem není vysoká cesta nafty, ale konkurenční prostředí,“ uvedl dle Novinek Zbyněk Stanjura.

Stanjura pod pojmem konkurenční prostředí mínil konkurenci zejména v příhraničních oblastech. Tito dopravci by bez snížení spotřební daně byli výrazně znevýhodněni oproti dopravcům za hranicemi.

Lepší podmínky jsou aktuálně v Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensko. Zejména dopravci z těchto zemí jsou největšími konkurenty pro české společnosti.

Schválení novely proběhlo v poklidu. Pro návrh bylo hned 60 z 66 přítomných senátorů. Podle novely tak bude sazba spotřební daně na 8,45 korunách z litru a bude platit až do konce příštího roku.

Bez schválení novely by snížená spotřební daň přestala platit v říjnu. Státní rozpočet by toto opatření mělo stát 9,6 miliard korun ročně.

Zdroje: Novinky, ČTK

Oblíbené