Spojte se s námi


Novinky

Šéf odborů Josef Středula oznámil kandidaturu na prezidenta ČR

Publikováno

dne

Josef Středula, šéf odborů, se rozhodl kandidovat na prezidenta České republiky. Oznámil to na svém twitterovém účtu s tím, že lidé již začali spontánně sbírat podpisy na jeho podporu.

Šéf odborů Josef Středula bude jako občanský kandidát kandidovat na prezidenta České republiky. Důvodem má být i fakt, že pro něj lidé začali již sbírat podpisy.

Přispěl k tomu ale také současný prezident Miloš Zeman. „Závěrem bych chtěl poprosit delegáty tohoto sjezdu, aby přemluvili svého předsedu, aby kandidoval na funkci prezidenta republiky.

Skuteční kandidáti musí být přemlouváni,“ řekl Zeman na sjezdu odborářů. Středula bude potřebovat 50 000 podpisů, což rozhodně není snadný úkol.

Volby na prezidenta České republiky se dočkáme na začátku následujícího roku, favoritem má být Andrej Babiš, ačkoliv oficiálně svou kandidaturu neoznámil.

Právě Babiš by mohl být potenciálním konkurentem Středuly v boji o hlasy a očekává se, že v případě kandidatury jej Středula alespoň mírně oslabí.

Kandidátů by tentokrát měla být velká řádka, je ale otázkou, kdo všechno splní podmínky. mezi nejznámější jména patří Petr Pavel, Karel Janeček, Marek Hilšer, Danuše Nerudová či Miloš Knor.

Zdroj: Josef Středula, iDnes

Oblíbené