Spojte se s námi


Novinky

Rusko na svém území zakázalo Facebook

Publikováno

dne

Rusko se rozhodlo zablokovat populární sociální síť Facebook na svém území. Oznámil to regulátor Roskomnadzor, důvodem má být nespokojenost s informacemi o invazi na Ukrajině.

Ruští občané již nemohou využívat populární sociální síť Facebook. Tedy alespoň ti, co se nachází na území Ruské federace.

Rozhodl o tom cenzurní úřad Roskomnadzor, důvodem má být nespokojenost s informacemi o invazi na Ukrajině a také diskriminace ruských médií.

Facebook v poslední době začal ruská média cenzurovat, přesněji omezil v EU redakce RT a Sputniku, navíc odstraňuje obsah mnoha společností, které jsou kontrolovány státem.

Rusko ale zdaleka nekončí u Facebooku, zablokovalo i BBC News, Rádio Svobodná Evropa či Hlas Ameriky. Důvodem mají být opět falešné informace.

Ruská federace navíc v pátek zavedla trestní odpovědnost až patnácti let za publikaci informací, které Rusko označí za dezinformační.

Těm, kteří se v zemi snaží své občany varovat před informacemi, co jim vláda vnucuje, nyní nezbývá nic jiného, než se přesunout do ústraní.

Zdroj: Roskomnazdor, Deník N, Novinky

Oblíbené